Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. 10 trikov na úsporu energie.
10.03.2018

10 trikov na úsporu energie.

Spoločnosť Midea je špecialistomti na nízku spotrebu, a preto vám prinášame desať najlepších trikov na úsporu energie. Takže si môžete vychutnať to, čo sa vám naozaj páči: večere s priateľmi, víkendové pobyty alebo si dať sami ten rozmar, ktorý ste chceli za celé januárové náklady.

1 Keď kupujete žiarovky, vyberte nízkoenergetické. Aj keď sú drahšie, vydržia až 10 krát dlhšie ako halogénové žiarovky. Vyberte tie, v ktorých energetický symbol  je A alebo B.

2 Odpojte všetky nepoužívané spotrebiče. Čakací režim niektorých z nich môže spôsobiť väčšie náklady, než keď sú zapnuté.

3 Prispôsobte svoje návyky a vyhýbajte sa masívnej spotrebe energie medzi 20:00 a 22:00, sú to najmenej dostupné hodiny dňa.

4 Použite napájacie pásky s vypínačom. Týmto spôsobom vypnete televízor a ďalšie zariadenia naraz a zabránite pripojeniu a spotrebovaniu niektorých komponentov.

5 Pri varení zakryte hrnce, čo zabráni strate tepla a zníži spotrebu energie.

6 Používajte umývačku riadu, keď je úplne plná. Pokúste sa ručne drhnúť, keď máte v umývadle málo riadu, pretože umývačka riadu je jedným z domácich spotrebičov, ktoré spotrebúvajú viac energie.

7 Vypnite svetlá vždy, keď opustíte miestnosť a vyhnite sa osvetleniu tých, ktoré nie sú nevyhnutne potrebné.

8 Vyhnite sa vykurovaniu, keď je dom prázdny. Ide o plytvanie energiou a zbytočné plytvanie peňazí.

9 Investuje do spotrebičov triedy A alebo vyšších, aby uprednostňoval úspory energie.

10 Pokúste sa znížiť prietok sprchy s úspornými rukoväťami alebo obmedzovačmi prietoku. Nenechajte vodu bežať, kým si mydlo sami, pretože to znamená plytvanie vodou a energiou, ktoré zvýšia množstvo vášho účtu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk