Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 720,00 € (20 160,00 CZK)
skladom
naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom
naša cena 2 016,00 € (56 448,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom
naša cena 900,00 € (25 200,00 CZK)
skladom
naša cena 657,00 € (18 396,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

18. 05. 2017

5 tipov pre nastavenie klimatizácie

Vzduchový filter

Filtre na čistenie vzduchu zabezpečujú efektívnosť klimatizačných jednotiek.  Ak chcete nájsť filter, vyhľadajte prívodné potrubie v blízkosti vzduchového rúčky. Ak je filter špinavý, musí byť vyčistený alebo vymenený aspoň raz za 30-dňové až 90-dňové obdobie, najmä za extrémnejšieho počasia.

Filter sa dá ľahko nájsť za vnútorným čelným krytom. Zdvihnite kryt a vymeňte filter jednorázovým filtrom, ktorý je určený pre túto značku a model.

Filtre pre centrálne klimatizačné jednotky a okenné jednotky budú musieť byť častejšie vymenené, ak máte vo svojom dome domácich miláčikov, pretože vo filtroch sa zhromažďuje kožušina a srst.

 

Nastavte si klimatizáciu na "AUTO"

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, nastavte termostat na nastavenie "AUTO", aby ste neustále používali klimatizačné zariadenie. Pomôže to znížiť množstvo energie potrebnej na prevádzku klimatizačného zariadenia a pomôže vám efektívnejšie pracovať s vašou jednotkou. Vaša klimatizácia slúži na pohyb vzduchu vo vašej domácnosti a odstránenie vlhkosti z neho. Pri spustení automatického nastavenia sa klimatizácia vypne, keď sa dosiahne požadovaná teplota.

Údržba vonkajšej jednotky a kondenzátora

Na jar umyte kondenzátorový zvitok na vonkajšej jednotke. Toto sa musí vykonať najmenej raz za rok a zabezpečí sa, aby jednotka fungovala s maximálnou účinnosťou. Špinavá kondenzátorová cievka je horšia a menej účinná.

 

Keď ste mimo domova

Keď opustíte dom, nechajte klimatizačnú jednotku zapnutú, aj keď idete na dovolenku. Ak vypnete zariadenie, bude musieť oveľa viac pracovať, keď ju znovu zapnete. Okrem toho môžu domáce zvieratá, rastliny a zariadenia trpieť, ak sa interiér domu príliš zahreje.

Namiesto vypnutia jednotky môžete dosiahnuť vyššiu energetickú účinnosť nastavením teploty o päť až desať stupňov vyššie než je obvyklé.

Použite programovateľný termostat

Použitie programovateľného termostatu môže znížiť spotrebu energie o 5 až 30 percent. Ak chcete znížiť náklady na energiu, môžete nastaviť termostat na vyššie nastavenie, keď budete mimo miestnosti . Vyššie nastavenie termostatu v noci a keď ste v práci vám ušetrí peniaze.

 

Inteligentné termostaty sú podobné programovateľným termostatom, ale môžu sa naučiť vzory pre požadovanú úroveň komfortu vo vašej domácnosti. Umožňujú členom rodiny naprogramovať svoje vlastné predvoľby a môžu sa pristupovať z aplikácie inštalovanej na tablete alebo smartfóne. Ak chcete maximalizovať efektívnosť spolu s osobným komfortom, inteligentné termostaty sú vlnou budúcnosti.