Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. 5 tipov pre nastavenie klimatizácie
18.05.2017

5 tipov pre nastavenie klimatizácie

Vzduchový filter

Filtre na čistenie vzduchu zabezpečujú efektívnosť klimatizačných jednotiek.  Ak chcete nájsť filter, vyhľadajte prívodné potrubie v blízkosti vzduchového rúčky. Ak je filter špinavý, musí byť vyčistený alebo vymenený aspoň raz za 30-dňové až 90-dňové obdobie, najmä za extrémnejšieho počasia.

Filter sa dá ľahko nájsť za vnútorným čelným krytom. Zdvihnite kryt a vymeňte filter jednorázovým filtrom, ktorý je určený pre túto značku a model.

Filtre pre centrálne klimatizačné jednotky a okenné jednotky budú musieť byť častejšie vymenené, ak máte vo svojom dome domácich miláčikov, pretože vo filtroch sa zhromažďuje kožušina a srst.

 

Nastavte si klimatizáciu na "AUTO"

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, nastavte termostat na nastavenie "AUTO", aby ste neustále používali klimatizačné zariadenie. Pomôže to znížiť množstvo energie potrebnej na prevádzku klimatizačného zariadenia a pomôže vám efektívnejšie pracovať s vašou jednotkou. Vaša klimatizácia slúži na pohyb vzduchu vo vašej domácnosti a odstránenie vlhkosti z neho. Pri spustení automatického nastavenia sa klimatizácia vypne, keď sa dosiahne požadovaná teplota.

Údržba vonkajšej jednotky a kondenzátora

Na jar umyte kondenzátorový zvitok na vonkajšej jednotke. Toto sa musí vykonať najmenej raz za rok a zabezpečí sa, aby jednotka fungovala s maximálnou účinnosťou. Špinavá kondenzátorová cievka je horšia a menej účinná.

 

Keď ste mimo domova

Keď opustíte dom, nechajte klimatizačnú jednotku zapnutú, aj keď idete na dovolenku. Ak vypnete zariadenie, bude musieť oveľa viac pracovať, keď ju znovu zapnete. Okrem toho môžu domáce zvieratá, rastliny a zariadenia trpieť, ak sa interiér domu príliš zahreje.

Namiesto vypnutia jednotky môžete dosiahnuť vyššiu energetickú účinnosť nastavením teploty o päť až desať stupňov vyššie než je obvyklé.

Použite programovateľný termostat

Použitie programovateľného termostatu môže znížiť spotrebu energie o 5 až 30 percent. Ak chcete znížiť náklady na energiu, môžete nastaviť termostat na vyššie nastavenie, keď budete mimo miestnosti . Vyššie nastavenie termostatu v noci a keď ste v práci vám ušetrí peniaze.

 

Inteligentné termostaty sú podobné programovateľným termostatom, ale môžu sa naučiť vzory pre požadovanú úroveň komfortu vo vašej domácnosti. Umožňujú členom rodiny naprogramovať svoje vlastné predvoľby a môžu sa pristupovať z aplikácie inštalovanej na tablete alebo smartfóne. Ak chcete maximalizovať efektívnosť spolu s osobným komfortom, inteligentné termostaty sú vlnou budúcnosti.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk