Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. AKé výhody ponúkajú moderné klimatizačné zariadenia?
14.09.2017

AKé výhody ponúkajú moderné klimatizačné zariadenia?

1. Ponúkajú vysoko flexibilné riešenia

Zatiaľ čo tradičné tepelné čerpadlá a centrálne klimatizačné systémy tlačia chladenie a ohrev vzduchu cez potrubia, nové systémy dodávajú vzduch priamo do rôznych zón. Pozostávajú z malej vonkajšej jednotky a jednej alebo viacerých vnútorných jednotiek, ktoré nevyžadujú nič iné ako montážne možnosti a prístup k elektrickej energii.

Niekedy označované ako rozdelené systémy, systémy s viacerými rozdeľovacími systémami alebo systémy s rozdelenými kanálmi, chladenie bez ohrevu a kúrenie ponúka majiteľom domov a podnikov nákladovo efektívny spôsob nahradenia neefektívnych okenných jednotiek, vykurovacích telies a elektrických ohrievačov. Môžu byť inštalované v domácich doplnkoch, novostavbách, bytoch a apartmánoch alebo na zlepšenie regulácie teploty v konkrétnych miestnostiach.

2. Ušetria vám peniaze

Jeden z dôvodov, prečo majitelia domov prechádzajú na chladenie bez ohrevu a kúrenie, je celková úspora nákladov. V uplynulých rokoch sa náklady na elektrickú energiu rýchlo zvýšili. Keď teplota domu závisí od neefektívneho systému, mesačné účty môžu rýchlo stúpať. Bezpotrubné systémy pracujú s menším výkonom - sú menšie ako tradičné systémy a pretože vzduch s regulovanou teplotou sa dodáva priamo do miestnosti, nedochádza k žiadnej strate účinnosti. Multi-split systémy tiež umožňujú majiteľom domov vytvoriť "zóny" vo svojom dome, čo znamená, že už nemusia chladiť alebo vyhrievať miestnosti, ktoré nie sú obsadené.

3. Zlepšujú kvalitu vnútorného ovzdušia

Často je kvalita vnútorného vzduchu skutočne nižšia ako kvalita vonkajšieho vzduchu. Vďaka tradičným systémom sa musia vzduchové potrubia odborne čistiť pravidelne a dokonca aj po čistení zostáva  prach a alergény. Systémy bez kanála na druhej strane ponúkajú viacstupňovú filtráciu, ktorá môže drasticky znížiť prach, baktérie, peľ, alergény a iné častice vo vzduchu.

4. Sú rýchle a ľahko sa inštalujú

Inštalácia tradičného systému môže trvať niekoľko týždňov a narušuje každodenné aktivity v domácnosti. Bezpotrubné systémy sú oveľa menej invazívne na inštaláciu a v závislosti od počtu požadovaných vnútorných a vonkajších jednotiek môžu byť spustené len za jeden deň.

Multi-split systém beží na malých potrubiach, ktoré vyžadujú malý otvor. To znamená, že majitelia domov nemusia mať obavy z prestavby stien alebo stropov okolo potrubia.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk