Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aby fungovala vaša fungovala počas leta spoľahlivo

Aby fungovala vaša fungovala počas leta spoľahlivo

Práve teraz sa môžete tešiť na nízke účty, najmä ak žijete v podnebí s perfektným jarným počasím. Prichádzajú letné dni. Čoskoro budete prevádzkovať klimatizáciu nepretržite, aby sme zostali v pohodlí.

To môže stáť veľa peňazí, ak váš systém nie je pripravený. Tieto jednoduché kroky môžu pripraviť vašu klimatizáciu pre teplejšie letné mesiace.


1. Vymeňte filtre

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia údržba klimatizácie, ktorú môžete urobiť, ale mnohí to zanedbajú. Filtre by sa mali vymeniť raz za mesiac, aby sa vaše napájanie fungovalo hladko.

Pri centrálnych vzduchových systémoch je filter obvykle umiestnený za kovovým panelom na čelnej strane dúchacej jednotky. Odskrutkujte kovový panel, odstráňte starý filter a nainštalujte nový.

Pre okenné jednotky je filter umiestnený na čelnej strane jednotky za kovovým alebo plastovým panelom. Mnohé okenné jednotky majú trvalý filter. Ak máte nejaký filter, vyberte filter a jemne ho očistite kombináciou bieleho octu a vody. Nechajte filter vysušiť na vzduchu predtým, ako ho znovu vložte.


2. Vyčistite kondenzátory


Potrubie, ktoré nesie kondenzáciu od klimatizácie, sa môže zaniesť. Ak dôjde k upchatiu potrubia, môže sa dostať do klimatizačného zariadenia - alebo do vášho domu - a budete mať problém s chýb a veľký opravný účet. Ak chcete bojovať proti tejto situácii, nájdite miesto, kde sa potrubie vypúšťa a uistite sa, že správne vyteká. Ak nie, použite algaecid na čistenie potrubia. Algaecid sa primárne používa na odstránenie rias. Nájdete ho v obchodoch s bazénmi.

3. Nainštalujte programovateľný termostat


Ak ho ešte nemáte, môžete dosiahnuť výrazné úspory energie inštaláciou programovateľného termostatu a jeho nastavením, aby sa znížilo používanie klimatizácie alebo tepla v čase, keď ho nepotrebujete, napríklad keď ste mimo práce , Našťastie sa sami ľahko inštalujú a vyžadujú len pár nástrojov.

4. Vyčistite cievky na vonkajšej jednotke


Počas zimy vaša vonkajšia klimatizácia zachytáva prach, blato a iné nečistoty, najmä ak nepoužívate kryt. Všetky tieto nečistoty zacvaknú jednotku, čo spôsobí, že vaša klimatizácia bude bežať pomaly. Pri mierne znečistených jednotkách odpojte napájanie a rozstrekujte vonkajšiu časť zariadenia pomocou záhradnej hadice. Pri silne znečistených jednotkách si kúpte komerčný čistič klimatizácie z hardvéru.


5. Vyčistite rebrá


Čistenie rebier na vonkajšej jednotke pomôže klimatizácii fungovať lepšie. Na čistenie rebier použite mäkkú kefu, ako je kefka na zuby alebo malá čistiaca kefa. Jemne spusťte kefu na každej plutve, dávajte pozor, aby ste netlačili tenký kov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.