Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 635,00 € (17 780,00 CZK)
skladom
naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 1 863,00 € (52 164,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 900,00 € (25 200,00 CZK)
skladom
naša cena 580,00 € (16 240,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

01. 06. 2018

Aby fungovala vaša fungovala počas leta spoľahlivo

Práve teraz sa môžete tešiť na nízke účty, najmä ak žijete v podnebí s perfektným jarným počasím. Prichádzajú letné dni. Čoskoro budete prevádzkovať klimatizáciu nepretržite, aby sme zostali v pohodlí.

To môže stáť veľa peňazí, ak váš systém nie je pripravený. Tieto jednoduché kroky môžu pripraviť vašu klimatizáciu pre teplejšie letné mesiace.


1. Vymeňte filtre

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia údržba klimatizácie, ktorú môžete urobiť, ale mnohí to zanedbajú. Filtre by sa mali vymeniť raz za mesiac, aby sa vaše napájanie fungovalo hladko.

Pri centrálnych vzduchových systémoch je filter obvykle umiestnený za kovovým panelom na čelnej strane dúchacej jednotky. Odskrutkujte kovový panel, odstráňte starý filter a nainštalujte nový.

Pre okenné jednotky je filter umiestnený na čelnej strane jednotky za kovovým alebo plastovým panelom. Mnohé okenné jednotky majú trvalý filter. Ak máte nejaký filter, vyberte filter a jemne ho očistite kombináciou bieleho octu a vody. Nechajte filter vysušiť na vzduchu predtým, ako ho znovu vložte.


2. Vyčistite kondenzátory


Potrubie, ktoré nesie kondenzáciu od klimatizácie, sa môže zaniesť. Ak dôjde k upchatiu potrubia, môže sa dostať do klimatizačného zariadenia - alebo do vášho domu - a budete mať problém s chýb a veľký opravný účet. Ak chcete bojovať proti tejto situácii, nájdite miesto, kde sa potrubie vypúšťa a uistite sa, že správne vyteká. Ak nie, použite algaecid na čistenie potrubia. Algaecid sa primárne používa na odstránenie rias. Nájdete ho v obchodoch s bazénmi.

3. Nainštalujte programovateľný termostat


Ak ho ešte nemáte, môžete dosiahnuť výrazné úspory energie inštaláciou programovateľného termostatu a jeho nastavením, aby sa znížilo používanie klimatizácie alebo tepla v čase, keď ho nepotrebujete, napríklad keď ste mimo práce , Našťastie sa sami ľahko inštalujú a vyžadujú len pár nástrojov.

4. Vyčistite cievky na vonkajšej jednotke


Počas zimy vaša vonkajšia klimatizácia zachytáva prach, blato a iné nečistoty, najmä ak nepoužívate kryt. Všetky tieto nečistoty zacvaknú jednotku, čo spôsobí, že vaša klimatizácia bude bežať pomaly. Pri mierne znečistených jednotkách odpojte napájanie a rozstrekujte vonkajšiu časť zariadenia pomocou záhradnej hadice. Pri silne znečistených jednotkách si kúpte komerčný čistič klimatizácie z hardvéru.


5. Vyčistite rebrá


Čistenie rebier na vonkajšej jednotke pomôže klimatizácii fungovať lepšie. Na čistenie rebier použite mäkkú kefu, ako je kefka na zuby alebo malá čistiaca kefa. Jemne spusťte kefu na každej plutve, dávajte pozor, aby ste netlačili tenký kov.