Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 468,00 € (41 104,00 CZK)
skladom
naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom
naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom
naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 920,00 € (25 760,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

16. 10. 2017

Ako fungujú vykurovacie a chladiace systémy

Môžete drasticky znížiť náklady na údržbu a udržať vaše systémy vykurovania a chladenia efektívne tým, že vykonáte údržbu a servis. Ale najprv je dôležité vedieť, ako základy fungovania vykurovacích a chladiacich systémov.

 

Ako fungujú vykurovacie a chladiace systémy

Všetky klimatizačné zariadenia alebo systémy majú tri základné zložky: zdroj ohriateho alebo chladeného vzduchu, prostriedok na rozdeľovanie vzduchu do vykurovaných alebo chladených miestností a reguláciu používanú na reguláciu systému (napr. Termostat). Zdroje teplého vzduchu, ako napríklad pec a studený vzduch, ako napríklad klimatizácia, v dome často používajú rovnaké distribučné a riadiace systémy. Ak má váš dom centrálnu klimatizáciu, chladný vzduch pravdepodobne preteká cez rovnaké kanály, ktoré zohrieva a sú regulované rovnakým termostatom. Ak systém vykurovania alebo chladenia nefunguje, môže to spôsobiť niektorý z týchto troch základných komponentov.

Vykurovanie aj klimatizácia pracujú na princípe, že teplo sa vždy pohybuje od teplého objektu k chladnejšiemu, rovnako ako voda prúdi z vyššej do nižšej úrovne. Pece a ohrievače dodávajú teplo do ovzdušia, aby vaše domáce teplejšie; klimatizácia odstraňuje teplo, aby sa vaše domáceho chladiča.

Všetky vykurovacie a chladiace jednotky spaľujú palivo. Klimatizátory používajú elektrickú energiu. Väčšina domácich vykurovacích systémov používa plyn alebo vykurovací olej iné systémy používajú elektrickú energiu. Tepelné čerpadlo - elektricky ovládaná klimatizačná jednotka - ohrieva a chladí vzduch. V lete odoberá teplo zo vzduchu vo vašom dome. V zime vytiahne teplo zo vzduchu von a používa toto teplo na zohrievanie vzduchu vo vnútri.

Keď je pec zapnutá, spotrebuje palivo, ktoré ju napája, či už ide o plyn, olej alebo elektrickú energiu. Pri spaľovaní paliva sa vytvára teplo a odvádza sa do obytných priestorov vášho domu pomocou potrubia, potrubia alebo drôtov a potom sa vyfúkne z registrov, radiátorov alebo vykurovacích panelov. Staršie systémy používajú teplo, ktoré vyrábajú, na ohrev vody, čo naopak ohrieva vzduch vo vašej domácnosti. Tieto systémy používajú kotol na uskladnenie a ohrievanie prívodu vody, ktorý sa potom cirkuluje ako horúca voda potrubím zabudovaným do steny, podlahy alebo stropu.

Keď je klimatizácia zapnutá, elektrická energia sa používa na chladenie plynu v cievke do kvapalného stavu. Teplý vzduch vo vašom dome je ochladený kontaktom s chladiacou špirálou a tento chladený vzduch sa vedie do miestností vášho domova prostredníctvom kanálov a výstupných registrov alebo - v prípade klimatizačných zariadení miestnosti - priamo z samotnej jednotky.