Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako fungujú vykurovacie a chladiace systémy
16.10.2017

Ako fungujú vykurovacie a chladiace systémy

Môžete drasticky znížiť náklady na údržbu a udržať vaše systémy vykurovania a chladenia efektívne tým, že vykonáte údržbu a servis. Ale najprv je dôležité vedieť, ako základy fungovania vykurovacích a chladiacich systémov.

 

Ako fungujú vykurovacie a chladiace systémy

Všetky klimatizačné zariadenia alebo systémy majú tri základné zložky: zdroj ohriateho alebo chladeného vzduchu, prostriedok na rozdeľovanie vzduchu do vykurovaných alebo chladených miestností a reguláciu používanú na reguláciu systému (napr. Termostat). Zdroje teplého vzduchu, ako napríklad pec a studený vzduch, ako napríklad klimatizácia, v dome často používajú rovnaké distribučné a riadiace systémy. Ak má váš dom centrálnu klimatizáciu, chladný vzduch pravdepodobne preteká cez rovnaké kanály, ktoré zohrieva a sú regulované rovnakým termostatom. Ak systém vykurovania alebo chladenia nefunguje, môže to spôsobiť niektorý z týchto troch základných komponentov.

Vykurovanie aj klimatizácia pracujú na princípe, že teplo sa vždy pohybuje od teplého objektu k chladnejšiemu, rovnako ako voda prúdi z vyššej do nižšej úrovne. Pece a ohrievače dodávajú teplo do ovzdušia, aby vaše domáce teplejšie; klimatizácia odstraňuje teplo, aby sa vaše domáceho chladiča.

Všetky vykurovacie a chladiace jednotky spaľujú palivo. Klimatizátory používajú elektrickú energiu. Väčšina domácich vykurovacích systémov používa plyn alebo vykurovací olej iné systémy používajú elektrickú energiu. Tepelné čerpadlo - elektricky ovládaná klimatizačná jednotka - ohrieva a chladí vzduch. V lete odoberá teplo zo vzduchu vo vašom dome. V zime vytiahne teplo zo vzduchu von a používa toto teplo na zohrievanie vzduchu vo vnútri.

Keď je pec zapnutá, spotrebuje palivo, ktoré ju napája, či už ide o plyn, olej alebo elektrickú energiu. Pri spaľovaní paliva sa vytvára teplo a odvádza sa do obytných priestorov vášho domu pomocou potrubia, potrubia alebo drôtov a potom sa vyfúkne z registrov, radiátorov alebo vykurovacích panelov. Staršie systémy používajú teplo, ktoré vyrábajú, na ohrev vody, čo naopak ohrieva vzduch vo vašej domácnosti. Tieto systémy používajú kotol na uskladnenie a ohrievanie prívodu vody, ktorý sa potom cirkuluje ako horúca voda potrubím zabudovaným do steny, podlahy alebo stropu.

Keď je klimatizácia zapnutá, elektrická energia sa používa na chladenie plynu v cievke do kvapalného stavu. Teplý vzduch vo vašom dome je ochladený kontaktom s chladiacou špirálou a tento chladený vzduch sa vedie do miestností vášho domova prostredníctvom kanálov a výstupných registrov alebo - v prípade klimatizačných zariadení miestnosti - priamo z samotnej jednotky.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk