Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako môžem opraviť moju zmrznutú klimatizáciu?
10.06.2018

Ako môžem opraviť moju zmrznutú klimatizáciu?

1. Prúdenie vzduchu je obmedzené

Klimatizačná jednotka je navrhnutá na odvádzanie tepla z vášho domu na zníženie teploty. Ak nie je dostatok prúdenia vzduchu cez cievku výparníka, výmena tepla sa nedá uskutočniť tak, ako je navrhnuté. Cievka je príliš studená a klesá na úroveň mrazu. Vlhkosť vo vzduchu je v kontakte s cievkou a vlhkosť kondenzuje na povrchu. Kondenzácia zamrzne na cievkach a máte zmrazený klimatizátor.

Toto je najčastejšie dôvodové okno a hlavné vzduchové jednotky zmrazia. Obmedzený prúd vzduchu môže byť výsledkom buď znečisteného filtra, zablokovaného potrubia alebo špinavého alebo zablokovaného výparníka.


2. Jednotka klimatizácie má nízky obsah chladiva

Ak je chladiace médium príliš nízke, klimatizácia môže zamrznúť. Dokonca aj vtedy, keď je v systéme menej chladiaceho média, musí sa rozšíriť rovnaké množstvo. Pri vyššej expanzii príde chladnejšia teplota. Cievka opäť padne pod mrazom a vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zmrzne na cievkach.

Nezabudnite - ak je to tak, klimatizácia netesní chladivo! Niektorí technici sa budú snažiť presvedčiť, že klimatizačné prístroje sa občas potrebujú "nabíjať" a účtovať vám za časté servisné hovory. Neprepadajte na tento podvod. Ak má vaša jednotka nízky obsah chladiaceho média, uniká a potrebuje opravu.


3. Zmrazenie klimatizácie v noci? Teplota je príliš nízka!

Klimatizáciu nechcete spustiť celý deň, každý deň. Nielen preto, že to stojí pekný halier, ale preto, že to môže spôsobiť vážne problémy s vašou jednotkou.

Dávajte pozor na teplotu - ak je príliš nízka, keď je jednotka spustená, môže sa zmrznúť. Nižšie vonkajšie teploty znižujú tlak v jednotke a v podstate to isté ako v prípade nízkeho chladiva, nižší tlak znamená, že cievky sú príliš studené. Vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zamrzne na cievke.

4. Časti sú poškodené alebo poruchové


Ak je chladiaci okruh, ventilátor ventilátora alebo motor prerušený, je pravdepodobné, že budete musieť požiadať o pomoc technika klimatizácie a zaplatiť za náhradné diely.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk