Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako môžem opraviť moju zmrznutú klimatizáciu?

Ako môžem opraviť moju zmrznutú klimatizáciu?

1. Prúdenie vzduchu je obmedzené

Klimatizačná jednotka je navrhnutá na odvádzanie tepla z vášho domu na zníženie teploty. Ak nie je dostatok prúdenia vzduchu cez cievku výparníka, výmena tepla sa nedá uskutočniť tak, ako je navrhnuté. Cievka je príliš studená a klesá na úroveň mrazu. Vlhkosť vo vzduchu je v kontakte s cievkou a vlhkosť kondenzuje na povrchu. Kondenzácia zamrzne na cievkach a máte zmrazený klimatizátor.

Toto je najčastejšie dôvodové okno a hlavné vzduchové jednotky zmrazia. Obmedzený prúd vzduchu môže byť výsledkom buď znečisteného filtra, zablokovaného potrubia alebo špinavého alebo zablokovaného výparníka.


2. Jednotka klimatizácie má nízky obsah chladiva

Ak je chladiace médium príliš nízke, klimatizácia môže zamrznúť. Dokonca aj vtedy, keď je v systéme menej chladiaceho média, musí sa rozšíriť rovnaké množstvo. Pri vyššej expanzii príde chladnejšia teplota. Cievka opäť padne pod mrazom a vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zmrzne na cievkach.

Nezabudnite - ak je to tak, klimatizácia netesní chladivo! Niektorí technici sa budú snažiť presvedčiť, že klimatizačné prístroje sa občas potrebujú "nabíjať" a účtovať vám za časté servisné hovory. Neprepadajte na tento podvod. Ak má vaša jednotka nízky obsah chladiaceho média, uniká a potrebuje opravu.


3. Zmrazenie klimatizácie v noci? Teplota je príliš nízka!

Klimatizáciu nechcete spustiť celý deň, každý deň. Nielen preto, že to stojí pekný halier, ale preto, že to môže spôsobiť vážne problémy s vašou jednotkou.

Dávajte pozor na teplotu - ak je príliš nízka, keď je jednotka spustená, môže sa zmrznúť. Nižšie vonkajšie teploty znižujú tlak v jednotke a v podstate to isté ako v prípade nízkeho chladiva, nižší tlak znamená, že cievky sú príliš studené. Vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zamrzne na cievke.

4. Časti sú poškodené alebo poruchové


Ak je chladiaci okruh, ventilátor ventilátora alebo motor prerušený, je pravdepodobné, že budete musieť požiadať o pomoc technika klimatizácie a zaplatiť za náhradné diely.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.