Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 466,00 € (41 048,00 CZK)
skladom
naša cena 1 659,00 € (46 452,00 CZK)
skladom
naša cena 580,00 € (16 240,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 980,00 € (27 440,00 CZK)
skladom
naša cena 900,00 € (25 200,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

10. 06. 2018

Ako môžem opraviť moju zmrznutú klimatizáciu?

1. Prúdenie vzduchu je obmedzené

Klimatizačná jednotka je navrhnutá na odvádzanie tepla z vášho domu na zníženie teploty. Ak nie je dostatok prúdenia vzduchu cez cievku výparníka, výmena tepla sa nedá uskutočniť tak, ako je navrhnuté. Cievka je príliš studená a klesá na úroveň mrazu. Vlhkosť vo vzduchu je v kontakte s cievkou a vlhkosť kondenzuje na povrchu. Kondenzácia zamrzne na cievkach a máte zmrazený klimatizátor.

Toto je najčastejšie dôvodové okno a hlavné vzduchové jednotky zmrazia. Obmedzený prúd vzduchu môže byť výsledkom buď znečisteného filtra, zablokovaného potrubia alebo špinavého alebo zablokovaného výparníka.


2. Jednotka klimatizácie má nízky obsah chladiva

Ak je chladiace médium príliš nízke, klimatizácia môže zamrznúť. Dokonca aj vtedy, keď je v systéme menej chladiaceho média, musí sa rozšíriť rovnaké množstvo. Pri vyššej expanzii príde chladnejšia teplota. Cievka opäť padne pod mrazom a vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zmrzne na cievkach.

Nezabudnite - ak je to tak, klimatizácia netesní chladivo! Niektorí technici sa budú snažiť presvedčiť, že klimatizačné prístroje sa občas potrebujú "nabíjať" a účtovať vám za časté servisné hovory. Neprepadajte na tento podvod. Ak má vaša jednotka nízky obsah chladiaceho média, uniká a potrebuje opravu.


3. Zmrazenie klimatizácie v noci? Teplota je príliš nízka!

Klimatizáciu nechcete spustiť celý deň, každý deň. Nielen preto, že to stojí pekný halier, ale preto, že to môže spôsobiť vážne problémy s vašou jednotkou.

Dávajte pozor na teplotu - ak je príliš nízka, keď je jednotka spustená, môže sa zmrznúť. Nižšie vonkajšie teploty znižujú tlak v jednotke a v podstate to isté ako v prípade nízkeho chladiva, nižší tlak znamená, že cievky sú príliš studené. Vlhkosť zo vzduchu kondenzuje a zamrzne na cievke.

4. Časti sú poškodené alebo poruchové


Ak je chladiaci okruh, ventilátor ventilátora alebo motor prerušený, je pravdepodobné, že budete musieť požiadať o pomoc technika klimatizácie a zaplatiť za náhradné diely.