Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako pripraviť klimatizáciu na zimu

Ako pripraviť klimatizáciu na zimu

Servis pomáha pri príprave vašej klimatizácie pre ďalšiu chladiacu sezónu a pomáha chrániť pred zimnými prvkami a poškodením vlhkosti. Zvážte nasledujúce kroky ako súčasť vašej celkovej stratégie zimnej pripravenosti.
Prečo by ste mali zimovať vaše klimatizačné zariadenie?

Investovaním svojho času teraz môžete zabrániť ľubovoľnému počtu menších a veľkých opráv na jar, a zároveň predĺžiť životnosť vášho zariadenia.

               
Ako pripraviť klimatizáciu na zimu


Vyčistite kondenzátor. Pred začiatkom vypnite napájanie kondenzátora:

    Vákuový odpad z vonkajších rebier pomocou mäkkej štetky a jemne narovnať všetky ohnuté rebrá pomocou mierneho tlaku z masla nôž.
    Odskrutkujte horný gril a odložte ho bokom, kým opatrne vytiahnete ventilátor bez ohýbania alebo odpojenia drôtov.
    Odstráňte všetky zvyšky z vnútra jednotky a jemne otrite povrch vlhkou handričkou.
    Striekajte rebrá zo zvnútra so záhradnou hadicou s miernym tlakom.
    Opätovne vložte ventilátor, znovu ho pripevnite a po dokončení obnovte napájanie.

Počúvajte kompresor. Stojte v blízkosti, keď beží striedavý prúd, aby počúval akékoľvek neobvyklé zvuky, ako je bzučanie, hrubnutie alebo brúsenie, čo sú príznaky, ktoré možno potrebujete opraviť.

Zmeňte vzduchový filter. Filter vzduchu pomáha chrániť komponenty systému a zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri.

Vyčistite oblasť. Vyčistite dlhú trávu a nečistoty z obvodu vonkajšej jednotky a orezávajte stromy, kríky alebo lístie a ponechajte voľný priestor na všetkých stranách.

Zakryť. Po jeho konečnom použití umiestnite na jednotku špeciálne navrhnutý kryt krytu, ktorý zabezpečuje, že jeho pripevnenie nie je príliš tesné, aby sa umožnilo vetranie, ktoré zabraňuje tvorbe a hniezdeniu hrdze malými zvieratami. Môžete alternatívne položiť list vrstvenej preglejky tak, aby zapadol do hornej časti jednotky a ďalších dvoch stôp presahu na všetkých stranách a zaistiť ho silnou tehlou alebo skálou, aby sa udržala na svojom mieste.

Vykonávajte pravidelné kontroly. Počas zimy pravidelne kontrolujte oblasť okolo vonkajšej jednotky, aby ste zabezpečili, že kryt zostane na mieste a odstráňte akékoľvek nahromadenie snehu, ľadu alebo nečistôt.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.