Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako pripraviť klimatizáciu na zimu
01.12.2018

Ako pripraviť klimatizáciu na zimu

Servis pomáha pri príprave vašej klimatizácie pre ďalšiu chladiacu sezónu a pomáha chrániť pred zimnými prvkami a poškodením vlhkosti. Zvážte nasledujúce kroky ako súčasť vašej celkovej stratégie zimnej pripravenosti.
Prečo by ste mali zimovať vaše klimatizačné zariadenie?

Investovaním svojho času teraz môžete zabrániť ľubovoľnému počtu menších a veľkých opráv na jar, a zároveň predĺžiť životnosť vášho zariadenia.

               
Ako pripraviť klimatizáciu na zimu


Vyčistite kondenzátor. Pred začiatkom vypnite napájanie kondenzátora:

    Vákuový odpad z vonkajších rebier pomocou mäkkej štetky a jemne narovnať všetky ohnuté rebrá pomocou mierneho tlaku z masla nôž.
    Odskrutkujte horný gril a odložte ho bokom, kým opatrne vytiahnete ventilátor bez ohýbania alebo odpojenia drôtov.
    Odstráňte všetky zvyšky z vnútra jednotky a jemne otrite povrch vlhkou handričkou.
    Striekajte rebrá zo zvnútra so záhradnou hadicou s miernym tlakom.
    Opätovne vložte ventilátor, znovu ho pripevnite a po dokončení obnovte napájanie.

Počúvajte kompresor. Stojte v blízkosti, keď beží striedavý prúd, aby počúval akékoľvek neobvyklé zvuky, ako je bzučanie, hrubnutie alebo brúsenie, čo sú príznaky, ktoré možno potrebujete opraviť.

Zmeňte vzduchový filter. Filter vzduchu pomáha chrániť komponenty systému a zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri.

Vyčistite oblasť. Vyčistite dlhú trávu a nečistoty z obvodu vonkajšej jednotky a orezávajte stromy, kríky alebo lístie a ponechajte voľný priestor na všetkých stranách.

Zakryť. Po jeho konečnom použití umiestnite na jednotku špeciálne navrhnutý kryt krytu, ktorý zabezpečuje, že jeho pripevnenie nie je príliš tesné, aby sa umožnilo vetranie, ktoré zabraňuje tvorbe a hniezdeniu hrdze malými zvieratami. Môžete alternatívne položiť list vrstvenej preglejky tak, aby zapadol do hornej časti jednotky a ďalších dvoch stôp presahu na všetkých stranách a zaistiť ho silnou tehlou alebo skálou, aby sa udržala na svojom mieste.

Vykonávajte pravidelné kontroly. Počas zimy pravidelne kontrolujte oblasť okolo vonkajšej jednotky, aby ste zabezpečili, že kryt zostane na mieste a odstráňte akékoľvek nahromadenie snehu, ľadu alebo nečistôt.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk