Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako sa delia filtre pre klimatizácíe
17.02.2018

Ako sa delia filtre pre klimatizácíe

Aký typ filtra potrebujete? Váš dodávateľ klimatizácie môže urobiť niekoľko návrhov.

Skontrolujte filter

Vyhľadajte hodnotenie MERV filtra.

MERV predstavuje minimálnu hodnotu pre oznamovanie účinnosti a v podstate je to meradlo efektívnosti fungovania filtra. Hodnotenia MERV sa pohybujú od 1 do 12.

Vyššie hodnotenia MERV znamenajú lepšiu výkonnosť pri filtrovaní, ale tiež spôsobujú, že systém pracuje ťažšie - čo treba mať na pamäti, ak sa snažíte vyhnúť vysokým poplatkom za elektrickú energiu.

V niektorých prípadoch je vnútorný vzduch dvakrát alebo trikrát viac znečistený ako vonkajší vzduch. Mohli by ste dýchať chemikálie pred čistením; prach vytvorený ľuďmi a zvieratami; a dokonca aj mŕtve bunky kože - nehovoriac o vírusoch, ktoré robia ich sezónne kolá.

Existuje niekoľko typov filtrov pre kliamtizácie

HEPA

elektrostatický

zvrásnený

laminát

 

Zlatým štandardom pre klimatizačné filtre je HEPA (High Efficiency Particulate Air). Tieto filtre nie sú lacné, ale odstraňujú väčšinu znečisťujúcich látok, vrátane chlpov  mačiek, plesní a peľov.

HEPA je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí sú citliví na typy ovzdušia, napríklad na alergické ochorenia alebo na ľudí s astmou.

Po príchode HEPA sa nachádza elektrostatický filter. Tento typ filtra je drahý, ale vydrží roky. Jednoducho ho musíte čistiť raz mesačne počas sezóny, menej často v mimosezóne.

Elektrostatické filtre používajú statickú elektrinu na pritiahnutie častíc zo vzduchu - rovnako ako vaše šaty a vlasy priťahujú vlákna v suchom dome.

Skladaný alebo plochý filter?

Najbežnejší filter v klimatizačných systémoch je skladaný typ, ktorý v podstate má záhyby na zvýšenie filtračnej plochy. Ak nemáte problém s kvalitou ovzdušia, môžete sa dostať cez bežný skládaný filter.

 

Plnené filtre sú k dispozícii v rôznych hĺbkach. Pre rezidenčný striedavý systém je dostatočná hĺbka jedného alebo dvoch centimetrov. Tieto filtre je potrebné vymieňať každých niekoľko mesiacov alebo raz mesačne počas chladiacej sezóny.

Dávajte pozor na filtre s drôtenou sieťovinou na jednej strane; typ bez drôteného pletiva je vyrobený z pevnejšieho materiálu.

Sklolaminát (ploché) je najlacnejším a najmenej efektívnym filtrom. Budú zachytávať veľké častice, ako je prach z domácností, vlákna a peľ - ale nie plesne ani baktérie.

Bez ohľadu na to, ktorý filter sa vám rozhodne, vyhovuje vašim potrebám, uistite sa, že poznáte správnu veľkosť. A napíšte dátum na filtre, aby ste si mohli pamätať, kedy ste ho naposledy zmenili.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk