- Štítky blogu
- servis klimatizácie
- klimatizácia daikin
- klimatizácia toshiba
- klimatizácia
- klimatizácia panasonic
- klimatizácia mitsubishi
- kúpa klimatizácie
- Lacná klimatizácia
- klimatizácia gree
- panasonic klimatizácia
- servis klimatizácie panasonic
- nástenné klimatizácie
- filter do klimatizácie
- klimatizácia Midea
- ako funguje klimatizácia
- klimatizácia carrier
- kazetové klimatizácie
- servis klimatizácie toshiba
- carrier klimatizácia
- klimatizácia na kúrenie
- výhody klimatizácie
- klimatizácia na pracovisku
- daikin
- klimatizácia Gree
- klimatizácie Samsung
- samsung klimatizácia
- klimatizácia Samsung
- vzduchové clony
- klimatizácia Toshiba
- kurenie klimatizáciou
- vykurovanie
- klimatizácia Vivax
- Toshiba
- klimatizácia Daikin
- klimatizácia do kúpeľne
- správne fungovanie klimatizácie
- mobilná klimatizácia
- Chladivo R32
- Ekologické chladivo R32
- Porovnanie chladiva s R410
- Nové chladivo
- Priebeh montáže klimatizácie
- objednanie klimatizácie
- Montáž na klúč
- Energetický štítok
- Označenie klimatizácie
- Úsporné klimatizácie
- Klimatizácia Informácie
- Čoje na energetickom štítku
Šetrite s nami
Ako sa delia filtre pre klimatizácíe
Aký typ filtra potrebujete? Váš dodávateľ klimatizácie môže urobiť niekoľko návrhov.
Vyhľadajte hodnotenie MERV filtra.
MERV predstavuje minimálnu hodnotu pre oznamovanie účinnosti a v podstate je to meradlo efektívnosti fungovania filtra. Hodnotenia MERV sa pohybujú od 1 do 12.
Vyššie hodnotenia MERV znamenajú lepšiu výkonnosť pri filtrovaní, ale tiež spôsobujú, že systém pracuje ťažšie - čo treba mať na pamäti, ak sa snažíte vyhnúť vysokým poplatkom za elektrickú energiu.
V niektorých prípadoch je vnútorný vzduch dvakrát alebo trikrát viac znečistený ako vonkajší vzduch. Mohli by ste dýchať chemikálie pred čistením; prach vytvorený ľuďmi a zvieratami; a dokonca aj mŕtve bunky kože - nehovoriac o vírusoch, ktoré robia ich sezónne kolá.
Existuje niekoľko typov filtrov pre kliamtizácie
HEPA
elektrostatický
zvrásnený
laminát
Zlatým štandardom pre klimatizačné filtre je HEPA (High Efficiency Particulate Air). Tieto filtre nie sú lacné, ale odstraňujú väčšinu znečisťujúcich látok, vrátane chlpov mačiek, plesní a peľov.
HEPA je dobrou voľbou pre ľudí, ktorí sú citliví na typy ovzdušia, napríklad na alergické ochorenia alebo na ľudí s astmou.
Po príchode HEPA sa nachádza elektrostatický filter. Tento typ filtra je drahý, ale vydrží roky. Jednoducho ho musíte čistiť raz mesačne počas sezóny, menej často v mimosezóne.
Elektrostatické filtre používajú statickú elektrinu na pritiahnutie častíc zo vzduchu - rovnako ako vaše šaty a vlasy priťahujú vlákna v suchom dome.
Skladaný alebo plochý filter?
Najbežnejší filter v klimatizačných systémoch je skladaný typ, ktorý v podstate má záhyby na zvýšenie filtračnej plochy. Ak nemáte problém s kvalitou ovzdušia, môžete sa dostať cez bežný skládaný filter.
Plnené filtre sú k dispozícii v rôznych hĺbkach. Pre rezidenčný striedavý systém je dostatočná hĺbka jedného alebo dvoch centimetrov. Tieto filtre je potrebné vymieňať každých niekoľko mesiacov alebo raz mesačne počas chladiacej sezóny.
Dávajte pozor na filtre s drôtenou sieťovinou na jednej strane; typ bez drôteného pletiva je vyrobený z pevnejšieho materiálu.
Sklolaminát (ploché) je najlacnejším a najmenej efektívnym filtrom. Budú zachytávať veľké častice, ako je prach z domácností, vlákna a peľ - ale nie plesne ani baktérie.
Bez ohľadu na to, ktorý filter sa vám rozhodne, vyhovuje vašim potrebám, uistite sa, že poznáte správnu veľkosť. A napíšte dátum na filtre, aby ste si mohli pamätať, kedy ste ho naposledy zmenili.