Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 2 016,00 € (56 448,00 CZK)
skladom
naša cena 1 466,00 € (41 048,00 CZK)
skladom
naša cena 1 088,00 € (30 464,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom
naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom
naša cena 920,00 € (25 760,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

07. 02. 2017

Ako správne čítať energetický štítok?

Ako správne čítať energetický štítok?

Každé elektronické zariadenie je označené štítkom, ktorý mu o produkte naznačuje viac. Pre mnohých je tento energetický štítok španielskou dedinou. Preto si ukážeme, ako by ste ho mali správne „rozlúštiť“.

Každé zariadenie u nás podlieha určitým štandardom Európskej únie. Jedným z jej cieľov je znížiť spotrebu energie a zároveň zvýšiť energetickú účinnosť do roku 2020 približne o dvadsať percent. V rámci toho zaviedla EÚ nové energetické triedy, aby sa zákazníci vedeli lepšie zorientovať v tom „energetickom chaose“. Tie s mnohými ďalšími informáciami nájdete na energetickom štítku zariadenia, v našom prípade klimatizácie.

Značenia začínajú od A+++ do D vo farebných odtieňoch od tmavozelenej až po červenú. Okrem toho na štítku klimatizácie nájdete informácie o spotrebe elektrickej energie, chladiaci výkon, tepelný výkon a mnoho iných atribútov. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Energetický štítok lacna klima

1.   Údaje o výrobcovi a produkt
Názov produktu a jeho obchodná značka. Identifikačná značka modelu.

2.   Trieda energetickej hospodárnosti
Značenie energetických tried. Od A až po G. Písmenom „A“ a zelenou farbou sú označované energeticky najhospodárnejšie elektrospotrebiče. Naopak, červenou farbou označujeme energeticky najmenej hospodárne elektrospotrebiče. Všimnite si aj dĺžku šípok.

3.   Ekologická značka (podľa EÚ) Európska únia udeľuje túto environmentálnu značku (kvietok) výrobkom, ktoré najmenej zaťažujú životné prostredie. A to od výroby elektrospotrebiča, cez jeho distribúciu, používanie až po jeho likvidáciu. Ak nájdete medzi klimatizáciami takéto výrobky, viete, že ide o ekologický produkt.

4.   Spotreba elektrickej energie
Udáva sa v kWh a v období jedného roku. Ide o prepočet kWh pri chladiacom režime pri priemernom použití 500 hodín ročne. Skutočná spotreba závisí od počtu hodín používania a umiestnenia klimatizácie. Bližšie informácie nájdete v našom článku o tom, čo všetko ovplyvňuje výkon klimatizácie.

5.   Chladiaci výkon
Udáva sa v kW v režime chladenia pri plnom zaťažení. Čím vyššie je číslo na štítku, tým lepšie pre vás.

6.   Typ zariadenia Táto informácia hovorí, na čo všetko je klimatizácia použiteľná. Napríklad či ňou môžete len ochladzovať (klimatizovať) alebo aj ohrievať (vykurovať). Ak hľadáte komplexnejšie a hlavne praktickejšie zariadenie, odporúčame zainvestovať do chladiacej aj vykurovacej klimatizácie.

 

7.   Tepelný výkon
Táto informácia sa viaže len na klimatizácie s možnosťou tepelného vykurovania. Tepelný výkon je definovaný ako vykurovací výkon spotrebiča v kW. Aj tu predpokladáme hodnotu pri plnom zaťažení elektrospotrebiča.

8.   Účinnosť vykurovania
Opäť platí len pre klimatizácie s možnosťou vykurovania. Buď je účinnosť vyššia alebo nižšia. Prirodzene, pre lepšiu kúpu hľadáme zariadenie s vyššou vykurovacou účinnosťou. Účinnosť vykurovania tu je označená rovnako ako energetické triedy elektrospotrebičov, a teda od A po G, pričom A je najúčinnejšia. Zodpovedajúcu hodnotu účinnosti nájdete na produkte hrubo zvýrazneným fontom.

9.   Hlučnosť

Tento údaj slúži k tomu, aby ste si vytvorili obraz o maximálnej hlučnosti klimatizácie. Udáva sa v decibeloch (dB). Tu platí – čím nižšia hodnota hlučnosti, tým lepšie pre nás. Kto by predsa chcel mať doma neznesiteľne hlučné zariadenie?


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV