Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 1 466,00 € (41 048,00 CZK)
skladom
naša cena 965,00 € (27 020,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 635,00 € (17 780,00 CZK)
skladom
naša cena 1 267,00 € (35 476,00 CZK)
skladom
naša cena 1 270,00 € (35 560,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

15. 01. 2019

Ako suchý vzduch ovplyvňuje váš domov

 V prípade druhého z nich môže príliš veľa alebo príliš málo vlhkosti spôsobiť množstvo obáv o vaše zdravie a obsah vášho domova, takže je nevyhnutné, aby boli hladiny monitorované a upravované podľa potreby. Tento problém sa zvyčajne zintenzívňuje počas zimných mesiacov, keď vykurovacie zariadenie a chladnejšie počasie môžu spôsobiť, že úroveň vlhkosti klesne pod prijateľné hodnoty, ale presne ako to ovplyvní váš dom?


Ideálna úroveň relatívnej vlhkosti pre maximálny komfort a zdravie je od 40 do 50 percent a všetko pod 30 percentami je považované za príliš suché. Hladiny vlhkosti prirodzene klesajú spolu s vonkajšími teplotami, pretože chladný vzduch nedokáže udržiavať rovnaké množstvo vlhkosti ako teplý vzduch. Bežné účinky suchého vzduchu zahŕňajú:

    Zvýšené riziko ochorenia. Suchý vzduch je dokonalým miestom pre vírusy, pretože membrány, ktoré línia nos a hrdlo, strácajú vlhkosť, ktorú potrebujú na zachytávanie baktérií a vírusov predtým, ako môžu prechádzať cez horné dýchacie cesty a do pľúc. Keď sú prítomné adekvátne úrovne vlhkosti, vzdušné častice, ktoré prenášajú tieto typy chorôb, sú nižšie na zem, vážené kvapkami vlhkosti, ale v suchom prostredí sa voľne plavia po celom obytnom priestore.
    Podráždené nosné pasáže. Nízke úrovne vlhkosti robia vnútornú výstelku vášho nosu veľmi potrebnou vlhkosťou, čo umožní jej vysušiť a podráždiť a potenciálne vedie k krvácaniu z nosa.
    Suchá, svrbivá koža. Suchý vzduch urýchľuje odparovanie vlhkosti na povrchu pokožky, čo je viac ako 60% vody. Pri nedostatku dostatočnej vlhkosti sa pokožka začne vysychať a môže sa vyskytnúť praskanie, svrbenie alebo odlupovanie pri súčasnom zhoršení už existujúcich stavov, ako je akné, popraskané pery alebo ekzém.
    Štrukturálne poškodenie. Suchý vzduch nasáva vlhkosť zo všetkého v jej ceste, vrátane stavebných prvkov vášho domu, ktoré sú vyrobené z dreva, ako je rámovanie, drevené okná, drevené podlahy a drevené dvere. Rovnako ako drevo napučiava, keď je nasýtené, zmršťuje sa, keď je príliš suché a výsledná zmena veľkosti môže viesť k medzery, úniku vzduchu, vŕzganiu a škrabaniu.
    Statická elektrina. Ak dostanete šok vždy, keď sa dotknete kovu alebo tkaniny vo vašej domácnosti sa navzájom priľnú, môže to znamenať, že váš vnútorný vzduch môže byť príliš suchý
    Poškodenie vašich vecí. Ekologické materiály, ako je drevo a papier, sa môžu poškodiť, keď sa vlhkosť stane príliš nízka, čo sa stáva krehkým a pravdepodobne prasknutím, lámaním alebo deformáciou.