Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako suchý vzduch ovplyvňuje váš domov
15.01.2019

Ako suchý vzduch ovplyvňuje váš domov

 V prípade druhého z nich môže príliš veľa alebo príliš málo vlhkosti spôsobiť množstvo obáv o vaše zdravie a obsah vášho domova, takže je nevyhnutné, aby boli hladiny monitorované a upravované podľa potreby. Tento problém sa zvyčajne zintenzívňuje počas zimných mesiacov, keď vykurovacie zariadenie a chladnejšie počasie môžu spôsobiť, že úroveň vlhkosti klesne pod prijateľné hodnoty, ale presne ako to ovplyvní váš dom?


Ideálna úroveň relatívnej vlhkosti pre maximálny komfort a zdravie je od 40 do 50 percent a všetko pod 30 percentami je považované za príliš suché. Hladiny vlhkosti prirodzene klesajú spolu s vonkajšími teplotami, pretože chladný vzduch nedokáže udržiavať rovnaké množstvo vlhkosti ako teplý vzduch. Bežné účinky suchého vzduchu zahŕňajú:

    Zvýšené riziko ochorenia. Suchý vzduch je dokonalým miestom pre vírusy, pretože membrány, ktoré línia nos a hrdlo, strácajú vlhkosť, ktorú potrebujú na zachytávanie baktérií a vírusov predtým, ako môžu prechádzať cez horné dýchacie cesty a do pľúc. Keď sú prítomné adekvátne úrovne vlhkosti, vzdušné častice, ktoré prenášajú tieto typy chorôb, sú nižšie na zem, vážené kvapkami vlhkosti, ale v suchom prostredí sa voľne plavia po celom obytnom priestore.
    Podráždené nosné pasáže. Nízke úrovne vlhkosti robia vnútornú výstelku vášho nosu veľmi potrebnou vlhkosťou, čo umožní jej vysušiť a podráždiť a potenciálne vedie k krvácaniu z nosa.
    Suchá, svrbivá koža. Suchý vzduch urýchľuje odparovanie vlhkosti na povrchu pokožky, čo je viac ako 60% vody. Pri nedostatku dostatočnej vlhkosti sa pokožka začne vysychať a môže sa vyskytnúť praskanie, svrbenie alebo odlupovanie pri súčasnom zhoršení už existujúcich stavov, ako je akné, popraskané pery alebo ekzém.
    Štrukturálne poškodenie. Suchý vzduch nasáva vlhkosť zo všetkého v jej ceste, vrátane stavebných prvkov vášho domu, ktoré sú vyrobené z dreva, ako je rámovanie, drevené okná, drevené podlahy a drevené dvere. Rovnako ako drevo napučiava, keď je nasýtené, zmršťuje sa, keď je príliš suché a výsledná zmena veľkosti môže viesť k medzery, úniku vzduchu, vŕzganiu a škrabaniu.
    Statická elektrina. Ak dostanete šok vždy, keď sa dotknete kovu alebo tkaniny vo vašej domácnosti sa navzájom priľnú, môže to znamenať, že váš vnútorný vzduch môže byť príliš suchý
    Poškodenie vašich vecí. Ekologické materiály, ako je drevo a papier, sa môžu poškodiť, keď sa vlhkosť stane príliš nízka, čo sa stáva krehkým a pravdepodobne prasknutím, lámaním alebo deformáciou.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk