Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom
naša cena 1 468,00 € (41 104,00 CZK)
skladom
naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 627,00 € (17 556,00 CZK)
skladom
naša cena 564,00 € (15 792,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

18. 12. 2019

Ako ušetriť energiu, ak používate klimatizáciu denne

K dispozícii sú modely výkonne značky s nastaviteľnou frekvenčnou jednotkou (AFD) - pre automatickú zmenu rýchlosti kompresora má klimatizácia na displeji zariadenia nainštalovanú AFD.

Vybrať klimatizáciu s vhodnou kapacitou je veľmi dôležité

Ak je to pre váš dom / budova dosť masívna, poskytne vašej oblasti krátke podmienky obehu a automaticky sa zapne a vypne, čo spotrebuje veľa energie. Na inom mieste Ak nie je klimatizácia dostatočne veľká, bude potrebné prepracovať, aby sa vytvorila správna teplota. Pred nákupom vykonajte správne merania priestoru.

Ušetrite energiu na klimatizáciu

Tým sa zabráni úniku horúceho, alebo studeného neupraveného vzduchu a súčasne zabráni pretečeniu stroja. Uistite sa, že teplota v oblasti, ktorú klimatizujete, je na čo najmenšej úrovni - mohlo by sa to dosiahnuť tak, že otvory ostatných miestností zostanú zatvorené. Mali by ste si tiež uvedomiť, že v pravých oblastiach sú vetracie otvory a termoregulátory navzájom oddelené.

Vždy kontrolujte vnútornú a vonkajšiu teplotu - napriek vonkajšiemu teplu alebo chladu, nenechajte ju v oblasti nižšej ako 8 ° C, menej ako vonkajšia teplota.

Ak si želáte, aby boli vaše náklady nižšie, eliminujte kontrast medzi vnútornou a vonkajšou teplotou. Môžete to urobiť tak, že termoregulátor pripevníte na hornú, pohodlnú teplotu v lete.

Úspora energie na klimatizáciu by sa dala dosiahnuť pomocou teplotného usporiadania v závislosti od ročného obdobia - v zásade by vám pokojné nastavenie teploty na priemernej teplote od 24 do 26 ° C v lete a od 18 do 20 ° C v chladnejších obdobiach nebolo nepríjemné. Napríklad sklad - ktorý občas využívate, 16 ° C celkom vhodnejšie v chladných obdobiach ako jeseň a zima.

Ak nastavíte, nastavíte termostat na najnižšiu teplotu

Váš domov môže následne spôsobiť, že budete trpieť nadmerným chladením, než aby ste si mohli vychutnať pohodlie v zóne pohodlia.

Použite efektívny stav

Udržiavanie miernej teploty klimatizácie  za určitých okolností zníži využitie energie. V prípade, že máte primárny chladiaci systém , alebo vykurovací systém, je možné regulovať smer prúdenia vzduchu iba na potrebné oblasti, čo je praktické na úsporu energie pri klimatizácii.