Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako ušetriť energiu, ak používate klimatizáciu denne
18.12.2019

Ako ušetriť energiu, ak používate klimatizáciu denne

K dispozícii sú modely výkonne značky s nastaviteľnou frekvenčnou jednotkou (AFD) - pre automatickú zmenu rýchlosti kompresora má klimatizácia na displeji zariadenia nainštalovanú AFD.

Vybrať klimatizáciu s vhodnou kapacitou je veľmi dôležité

Ak je to pre váš dom / budova dosť masívna, poskytne vašej oblasti krátke podmienky obehu a automaticky sa zapne a vypne, čo spotrebuje veľa energie. Na inom mieste Ak nie je klimatizácia dostatočne veľká, bude potrebné prepracovať, aby sa vytvorila správna teplota. Pred nákupom vykonajte správne merania priestoru.

Ušetrite energiu na klimatizáciu

Tým sa zabráni úniku horúceho, alebo studeného neupraveného vzduchu a súčasne zabráni pretečeniu stroja. Uistite sa, že teplota v oblasti, ktorú klimatizujete, je na čo najmenšej úrovni - mohlo by sa to dosiahnuť tak, že otvory ostatných miestností zostanú zatvorené. Mali by ste si tiež uvedomiť, že v pravých oblastiach sú vetracie otvory a termoregulátory navzájom oddelené.

Vždy kontrolujte vnútornú a vonkajšiu teplotu - napriek vonkajšiemu teplu alebo chladu, nenechajte ju v oblasti nižšej ako 8 ° C, menej ako vonkajšia teplota.

Ak si želáte, aby boli vaše náklady nižšie, eliminujte kontrast medzi vnútornou a vonkajšou teplotou. Môžete to urobiť tak, že termoregulátor pripevníte na hornú, pohodlnú teplotu v lete.

Úspora energie na klimatizáciu by sa dala dosiahnuť pomocou teplotného usporiadania v závislosti od ročného obdobia - v zásade by vám pokojné nastavenie teploty na priemernej teplote od 24 do 26 ° C v lete a od 18 do 20 ° C v chladnejších obdobiach nebolo nepríjemné. Napríklad sklad - ktorý občas využívate, 16 ° C celkom vhodnejšie v chladných obdobiach ako jeseň a zima.

Ak nastavíte, nastavíte termostat na najnižšiu teplotu

Váš domov môže následne spôsobiť, že budete trpieť nadmerným chladením, než aby ste si mohli vychutnať pohodlie v zóne pohodlia.

Použite efektívny stav

Udržiavanie miernej teploty klimatizácie  za určitých okolností zníži využitie energie. V prípade, že máte primárny chladiaci systém , alebo vykurovací systém, je možné regulovať smer prúdenia vzduchu iba na potrebné oblasti, čo je praktické na úsporu energie pri klimatizácii.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk