Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako vaša klimatizácia pomáha vášmu zdraviu a pohode
03.06.2020

Ako vaša klimatizácia pomáha vášmu zdraviu a pohode

Aj keď téma príznakov choroby z klimatizácie je stále prítomná v moderných podmienkach, klimatizácia  je pre väčšinu ľudí úsporným zariadením. Klimatizácia poskytuje zdravé prostredie pre ľudí so zdravotnými problémami. Je nevyhnutné nielen poznať zdravotné výhody vašej klimatizačnej jednotky, ale tiež sa uistiť, že je správne nainštalovaná, aby ste mohli využívať všetky jej výhody. Ďalším faktorom, ktorý nemusíte vynechať, je primeraná kontrola výkonu. Na kúpu klimatizačnej jednotky v obchode musíte mať veľa informácií, ale začnime zdravotnými výhodami klimatizácie.

 

Ovládanie teploty

Prvou a najdôležitejšou funkciou je samozrejme ochladzovanie teploty vzduchu a jeho zníženie na vyššiu teplotu, ktorá je známa telesnej teplote. Klimatizácia umožňuje vytvoriť mikroklímu, ktorá najviac prispieva k nášmu zdraviu. Ani extrémne vysoká teplota nebude rušiť prítomnosť klimatizácie, pretože vám umožní zostať nahor a veselo. Klimatizácia je však užitočná aj v zime, keď dochádza k zníženiu teploty. Druhou funkciou je teda vykurovať miestnosť, v ktorej funguje.

 

Berte do úvahy, že jednotka je hospodárnejšia a ekologickejšia ako tradičné vykurovacie systémy. Odoberá teplo z ulice a potom ho prenáša do bytu. Na výrobu 1 kW tepla musíte minúť 200 wattov elektrickej energie. Okrem toho je možné použiť špeciálne životné hacky, ktoré znížia vaše účty za elektrinu.

Ochrana proti dehydratácii

Pamätáte si, že 80 percent ľudského dospelého tela je voda? V letnom období je kvôli vysokej teplote a suchu tela náročné bojovať proti dehydratácii. V dôsledku nadmerného potenia, respektíve straty určitého množstva tekutiny, dochádza k dehydratácii ľudského tela, čo môže významne narušiť fungovanie všetkých telesných systémov. Prichádzajú problémy s arteriálnym tlakom, vaša účinnosť sa znižuje, zdravotný stav sa zhoršuje.

Vplyv klimatizácie na vyriešenie tohto problému je ten, že vám dáva možnosť regulovať teplotu v miestnosti a umožňuje vám ju prispôsobiť podmienkam svojich pocitov. Cítite sa pohodlne, pretože vaše telo je v stave, ktorý potrebuje na lepšie fungovanie.

Čistý vzduch je naším všetkým

klimatizácia

Zistilo sa, že až 75% ľudského zdravia závisí od stavu ovzdušia. Atmosféra, ktorá nás obklopuje pri práci a doma, priamo ovplyvňuje nielen našu efektívnosť, ale aj našu pohodu a v konečnom dôsledku aj naše zdravie.

Ľudia žijúci v mestách nemajú dostatok čistého vzduchu. Nemajú príležitosť chodiť po lese alebo pri mori, aby dýchali čerstvý vzduch. Táto skutočnosť predstavuje riziko pre ľudské zdravie. Preto niektoré typy majú ďalšiu funkciu ionizácie a zvlhčovania vzduchu. Čistenie vzduchu je zabezpečené zakrytím vnútorných prvkov bloku turmalínom, ktorý má pyro- a piezoelektrické vlastnosti. Umožňuje zvýšiť koncentráciu negatívnych iónov na 2500 až 3 000 na kubický centimeter a zabezpečiť čistotu, čerstvosť vzduchu a tiež príjemnú vôňu v miestnosti.

Aeróny, ktoré sú súčasťou takýchto kondicionérov, aktivujú červené krvinky, čím zvyšujú výmenu plynov v pľúcach o 10%. Vzduch v miestnosti tak nie je osviežujúci, ale je tiež najužitočnejší na dýchanie. Táto funkcia pomôže zlepšiť kvalitu spánku, zvýšiť účinnosť a koncentráciu, okysličenie pomáha zvýšiť imunitný systém, normalizuje psychologický stav. Záporne nabité ióny priťahujú škodlivé častice zo vzduchu a pomáhajú tak vyčistiť prach, alergény a molekuly plynu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk