Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Ako zlepšiť tepelný komfort
16.08.2020

Ako zlepšiť tepelný komfort

Našťastie žijeme v dobe, keď sa technológia vyvíja vysokou rýchlosťou, takže ak hľadáte spôsob, ako udržať seba a svoju rodinu v teple alebo chlade, tu je návod, ako výrazne zlepšiť tepelný komfort doma.

Keď klimatizácie začínajú znižovať výkon, je to zvyčajne kvôli jednoduchým a nepatrným problémom. Preto je najlepším prístupom k zisteniu problému najskôr skontrolovať termostaty.

Ak je však problém niekde inde, mali by ste skontrolovať, či sú klapky zaseknuté, alebo či nefungujú systémové difúzory. Teraz sa nachádzame v mimoriadne citlivom teritóriu. Na jednej strane niektoré problémy môžu vyriešiť laici - a tie sa zvyčajne týkajú problémov s údržbou.

Aby ste zlepšili tepelný komfort vo vašej domácnosti, musíte pravidelne čistiť váš systém striedavého prúdu, pretože je zaručené zhromažďovanie prachu a nečistôt z okolitého prostredia. Keďže vrstvy nečistôt sa hromadia a upchávajú systém, nielenže ho núti pracovať menej efektívne, ale aj vynakladajú viac energie, keď sa snažia kompenzovať. Preto je veľmi dôležité vyčistiť exteriérový box pred aj po období extrémnych teplôt.

Fungujúci systém klimatizácie a dobrá izolácia domu sú dva hlavné faktory, ktoré prispievajú k stabilným a predvídateľným výkyvom teploty vo vašej domácnosti. Mali by ste však brať do úvahy aj ďalšie faktory - na ktoré vám neprichádza myšlienka, keď uvažujeme o tepelnom komforte.

Napríklad, bez ohľadu na to, ako znie smiešne, mali by ste vždy zvážiť, čo máte na sebe. Verte tomu alebo nie, máme sklon zabudnúť na naše oblečenie, keď sa ráno obliekame, a predsa môže určiť náš tepelný komfort doma. Predtým, ako sa začnete pozerať do svojej jednotky striedavého prúdu, skontrolujte, či nemáte spodnú alebo spodnú bielizeň.

K dispozícii je tiež záležitosť nábytku. Ak sú letá príliš horúce, možno by ste si mali ozdobné koberce stočiť do konca jesene. Plyšový nábytok, aj keď je užitočný v zime, vás určite potí. Zvážte kúpu stoličiek s operadlami a sedadlami, aby sa znížilo hromadenie tepla.

ENERGETICKÉ ÚČINNÉ KLIMATIZÁCIE

Či už čelíte spáleniu v lete alebo mrazivej zime, udržiavanie teploty prostredia v primeraných parametroch nie je len luxus - je to nevyhnutnosť. Ak máme byť efektívny pri riešení rôznych každodenných problémov alebo, ak pracujete z domu, robte dobrú prácu, musíme sa obrátiť na AC jednotku a získať očakávanú teplotu a kvalitný vzduch.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk