Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Aký je význam klimatizácie
05.02.2018

Aký je význam klimatizácie

Klimatizácia sa bežne používa na vytvorenie interiérového pohodlia. Počet prevádzkových hodín potrebných na dosiahnutie tepelnej pohody môže byť podstatne znížený alebo eliminovaný starostlivým návrhom nových domov, ako aj zmenami a doplneniami existujúcich domov.

Prevádzkovanie chladiacej klimatizácie v uzavretej miestnosti asi hodinu pred spaním často znižuje úroveň vlhkosti až do bodu, keď pohyb vzduchu zo stropných ventilátorov môže poskytnúť dostatočné odparenie chladenia na dosiahnutie a udržanie komfortu spánku. Niektoré klimatizačné jednotky fungujú ako ventilátory, keď vonkajšia teplota prostredia klesá pod nastavenie termostatu, takže môžu nahradiť stropný ventilátor.

Efektívna klimatizácia vyžaduje viac ako jednoduchú inštaláciu efektívneho klimatizačného zariadenia.

Návrh klimatizovaných priestorov

Zvyčajne nie je potrebné klimatizovať všetky miestnosti. Rozhodnite sa, ktoré izby budú mať najväčší prospech v závislosti od ich použitia a pokúste sa znížiť celkový objem klimatizovaného vzduchu (veľkosť miestnosti, výška stropu). Často jedna alebo dve miestnosti sú dostatočné na to, aby poskytovali komfort počas období vysokej vlhkosti a vysokých teplôt.

Navrhovanie nočného komfortu spánku klimatizáciou izieb, ktoré sa bežne používajú v skorých večerných hodinách s priľahlými spálňami. Klimatizovaná, murovaná televízna miestnosť v strede voľne stojaceho (pasívne chladeného) domu s spánkovými priestormi, ktoré s ňou susedia, poskytuje priame aj nepriame chladiace výhody. Efektívne (nízke tepelné výkony) osvetlenie a zariadenia sú dôležité v takejto aplikácii.

Chladné murivo v spálni poskytuje psychickú a fyziologickú pohodu kombináciou sálavých tepelných

Nastavte termostaty na najteplejšie nastavenie, ktoré stále dosahuje pohodlie. Pokus - môžete zistiť, že 26 ° C je celkom pohodlné, keď si myslíte, že potrebujete 21 ° C.

Prispôsobte svoj životný štýl tam, kde je to možné, aby ste využili komfortné vonkajšie podmienky, ak existujú, aby sa minimalizovali doby prevádzky mechanických chladiacich systémov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk