Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Benefity vzduchovej clony
25.07.2018

Benefity vzduchovej clony

Pôvodne vynašiel a patentoval na prelome storočia, prešli do širšieho rozsahu používania v Európe počas 40. a 50. rokov a vstúpili na americký trh v šesťdesiatych rokoch.

Dnes sú clony pre väčšinu majiteľov komerčných podnikov, ktoré majú záujem chrániť výkyvy teplôt, energetickú účinnosť alebo kontrolu kvality vo vnútri alebo medzi dvomi miestami. Sú tiež vizuálne príťažlivejšie a priateľskejšie k zákazníkom než dvere z plastových pásikov, ktoré môžu byť v lokalitách B2B v poriadku, ale sú ťažkopádne a nevzhľadné, ak si želáte obmedziť atraktívnosť a ľahký prístup k zákazníkom.
Ako fungujú vzduchové clony?

Konceptuálne fungovanie vzduchovej clony je pomerne jednoduché. Vo väčšine prípadov je zariadenie namontované na vrchu vstupu alebo otvoru medzi dvoma medzerami. Pri recirkulačnej jednotke nasávacie systémy nasávajú vzduch, urýchľujú vzduch ventilátorom a potom dodávajú konzistentný prúd nepretržite pretekajúceho vzduchu cez šírku otvoru. Rozdeľovacia dýza je nastaviteľná v určitom počte stupňov, aby nasmerovala tok vzduchu smerom dovnútra alebo von. Účinok je efektívny prúd prúdu, pri ktorom sa približne 80% vzduchu vráti do nasávania a ostatných 20% sa pohybuje opačným smerom.

Existujú aj systémy bez recirkulácie, typicky namontované vertikálne pozdĺž bokov otvoru. Ak je otvor dostatočne široký, vyžaduje viac ako jeden systém na správne fungovanie. Treba tiež poznamenať, že horizontálne vzduchové clony namontované na boku sú náchylnejšie na poškodenie, a preto je potrebné prijať ochranné opatrenia.

Pri výbere správnej clony pre vašu firmu inštalatér skontroluje:

Typ dverí alebo otvorov
Ako sa používajú dvere, t. J. Nakladací dok, dodávky, zásielky, vstup alebo výstup zamestnancov a / alebo zákazníkov medzi mraziacimi alebo chladiacimi jednotkami atď.
Fyzické rozmery otvoru
Otázky týkajúce sa klimatického riadenia, ako napríklad pridanie tepla na vnútornú stranu dverí
Koncepty alebo rozdiely tlaku vzduchu existujúce pri otvorení

Výsledky tohto preskúmania určia, ktorý typ, veľkosť a výkonová kategória budú najlepšie pre vaše konkrétne použitie.
Vzduchové clony šetria čas, peniaze a náklady na energiu

Inštalácia vzduchovej clony šetrí podnikateľom čas, peniaze a energiu.
Čas sú peniaze a vzduchové clony šetria čas

Po prvé, clona poskytuje neobmedzený pohyb medzi priestorom - nie čakanie na otvorenie a zatvorenie dverí. To šetrí čas zamestnancom a robí vašu firmu atraktívnejšou. V skutočnosti štúdie ukazujú, že podnikanie sa zvyšuje v reakcii na efekt otvorených dverí. Otvorené dvere priťahujú ľudí - takže vaša clona bráni tomu, aby vaše pzosilnené dvere zostali otvorené bez typických rizík straty vykurovania / chladenia alebo nadmernej spotreby energie. Vaše podnikanie bude tiež atraktívnejšie pre tých, ktorí majú problémy s mobilitou alebo zdravotným postihnutím, pretože neexistujú ťažkopádne dvere na zvládnutie.
Zvýšte pohodlie a úspory energie

Vzduchová clona zachová teplotné rozdiely medzi dvomi miestami, udržiava teplý vzduch na jednej strane a chladiaci vzduch na druhej strane. Okrem zvyšovania komfortu pre zamestnancov i pre zákazníkov si tiež všimnete výrazné zlepšenie úspor energie.

Energetické úspory prichádzajú nepriamo aj vďaka nižšiemu opotrebovaniu systému HVAC, pretože dúchadlá a leteckí obsluhujúci používajú menej často. Pravidelné čistenie a menšia údržba clony pravidelne minimalizuje celkové náklady na údržbu, opravu a náhradu.
Zlepšite kontrolu kvality a bezpečnosť

Rovnaký prúd vysokého tlaku, ktorý zabraňuje výmenám tepla, je odstrašujúci prostriedok proti hmyzu a škodcom. Vzduchové clony takisto zabraňujú migrácii prachu, nečistôt, pachov a znečisťujúcich látok medzi dva priestory, čím sa zvyšuje kontrola kvality.

Zabezpečuje sa aj bezpečnosť spoločnosti. Napríklad clony používané v dverách chladničky zabraňujú zamlžovaniu, čo znižuje ľadové a / alebo klzké plochy, ktoré vystavujú zamestnancov riziku zranenia. Nedostatok prekážok taktiež znižuje riziko kolízií zamestnancov a / alebo zariadení. V požiarnych situáciách tvorí vzduchová clona bariéru, ktorá zabraňuje prenikaniu dymu a poskytuje jasnejšiu cestu pre evakuáciu zamestnancov a zákazníkov.

Ak uvažujete o inštalácii vzduchových clôn v mieste vášho podnikania, vyberte si inštalatéra s renomovanou a skúsenou clonou. Neschopnosť vybrať správnu jednotku môže byť nákladná chyba. Prietok vzduchu z clony nebude dostatočný na to, aby poskytol inzerované výhody, a vy skončíte s drahou lekciou a dodatočnými výdavkami, ktoré sa vrátia a nahradia. Lepšie je vybrať správnu jednotku (-y) prvýkrát.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk