Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 468,00 € (41 104,00 CZK)
skladom
naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 1 466,00 € (41 048,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 920,00 € (25 760,00 CZK)
skladom
naša cena 1 669,00 € (46 732,00 CZK)
skladom
naša cena 812,00 € (22 736,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

30. 07. 2018

Čističky vzduchu

Nákup najlacnejšieho čističa vzduchu, ktorý nájdete, môže mať malý vplyv na vašu kvalitu ovzdušia. Ak chcete kúpiť jeden, odstráňte viac ako jeden typ znečisťujúcej látky: peľ, tabakový dym, spóry plesní a prach všetkých druhov.

Spôsob fungovania je jednoduchý; je nasávaný vzduch a prechádza sériou filtrov, aby sa odstránili nečistoty, a potom sa vysunie späť do miestnosti. Zvyčajne sú vybavené predfiltrom pre väčšie častice, filtrom s aktívnym uhlím a filtrom HEPA (filter s vysokou účinnosťou častíc).

Väčšina zariadení na trhu je certifikovaná Asociáciou výrobcov domácich spotrebičov (AHAM). Táto americká agentúra vykonáva nezávislé testovanie čističiek vzduchu, aby spotrebiteľ mohol vzájomne porovnávať modely v závislosti od objemu vzduchu, ktorý môžu spracovávať, a od vyčisteného prúdu vzduchu. Prietok vyčisteného vzduchu je ukazovateľom účinnosti, ktorá sa meria pre dym, prach a peľ. Tieto informácie by ste mali nájsť na obale akéhokoľvek čističa vzduchu.

Jedno z obmedzení čističiek vzduchu je to, že filtrujú len suspendované častice, zatiaľ čo veľké množstvo vnútorných znečisťujúcich látok sa nanáša na povrchy (podlahy, nábytok atď.) A stane sa vzduchom len vtedy, keď sú narušené. Akýkoľvek čistič vzduchu bude vyžadovať pravidelnú a dôslednú údržbu, aby sa zachovala ich účinnosť. Nakoniec prenosné zariadenia majú veľmi obmedzený objem vzduchu, ktorý môžu spracovávať, čo často nepresahuje 10 až 20 štvorcových metrov podlahovej plochy. Jediná prenosná pomôcka nebude zaobchádzať so vzduchom celého bytu alebo domu spôsobom, akým môže centralizovaný systém.