Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Funkčná klimatizácia pre váš interiér
20.10.2017

Funkčná klimatizácia pre váš interiér

Klimatizačná jednotka, ktorá je príliš malá, sa bude snažiť ochladiť miestnosť. Jednotka, ktorá je príliš veľká, ochladzuje tak rýchlo, že nemá čas odstrániť dostatok vlhkosti a nechá  pocit chladného priestoru.


Nájdite najlepšie klimatizačné zariadenie pre váš interiér.


Čo treba zvážiť

Berte na vedomie hluk
Modely, ktoré dosiahli vynikajúce alebo veľmi dobré výsledky v testoch hluku, sú tak tiché, že jediný zvuk, ktorý môžete počuť, je, že ventilátor.


Faktor v umiestnení okna
Klimatizácia okien zvyčajne vykonáva lepšiu prácu, ak fúka vzduch jedným smerom. To môže byť problém, ak vaše okno nie je umiestnené na stene. Ak chcete miestnosť rovnomerne vychladnúť, budete musieť nasmerovať vzduch do stredu, a preto skontrolujte, či váš klimatizátor potrebuje fúkať vzduch doprava alebo doľava. Niektoré majú ventilátory, ktoré sa otáčajú.

Inštalujte to správne
Ak chcete čo najlepšie využiť klimatizačný systém na okne, musí byť správne nainštalovaný. Väčšina jednotiek je určená pre dvojité zavesenie. Ak máte okenné okná, možno budete chcieť zvážiť klimatizáciu cez stenu. Uistite sa, že vaša okenná jednotka je vyrovnaná tak, aby bola vypúšťaná správne. A presuňte zariadenia, ktoré vytvárajú teplo, ako je TV alebo lampa.

Skontrolujte polohu filtra
Uistite sa, že môžete ľahko pristupovať k filtru na čistenie, čo budete robiť často, aby sa jednotka udržala v špičke.

Inteligentné chladenie
Niektoré klimatizačné jednotky sa stali inteligentnými, čo vám umožňuje ovládať a upravovať ich zo svojho smartphonu. Môžete ich často prepojiť s inými chladiacimi jednotkami v domácnosti.

Pozrite si záruku
Niektoré klimatizačné jednotky majú dlhšie záruky. Keď kupujete novú jednotku, prečítajte si informácie výrobcu a požiadajte predajcu o záruku pre daný model a značku.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk