Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Je čas na výmenu klimatizácie?
07.03.2020

Je čas na výmenu klimatizácie?

Výmena je o načasovaní. Chcete ho vymeniť skôr, ako systém z vás vytlačí ďalšie peniaze, ale zároveň ho nie je potrebné vymeniť príliš skoro. Tu je návod, ako zistiť rozdiel:

Opraviť, alebo vymeniť? To je otázka

Vždy by sme vás povzbudili, aby ste dostali opravy alebo údržbu skôr, ako sa rozhodnete pre úplne nový systém. Problém je však v tom, že dôjde k bodu, keď je systém taký starý, že opravy len málo zlepšia situáciu. Na chvíľu by ste mohli získať pekné zvýšenie účinnosti, ale nebude to trvať dlho, kým sa začne zvyšovať účet za chladenie alebo kým systém nebude vyžadovať ďalšie opravy.

Pred rozhodnutím sa môžete pozrieť na tieto hlavné faktory:

Frekvencia opráv

Ako už bolo spomenuté vyššie, zbytočné opravy sú veľkým dôvodom, ako sa zbaviť klimatizácie. Ak vaša klimatizačná jednotka v poslednom čase potrebovala viac a viac opráv, je to veľká známka toho, že váš napájací zdroj môže byť nad svojím limitom. V skutočnosti, ak potrebujete až jednu opravu ročne, považujeme to za podozrivé pre zdravý systém.

Namiesto toho, aby ste dali viac peňazí na opravy, odporúčame vám, aby ste vyjadrili svoje obavy kvalifikovanému odborníkovi na opravu klimatizácie v spoločnosti lacnaklima.sk  a nechali ich skontrolovať systém.

účty

Ďalej budete chcieť vidieť, ako vyzerajú vaše účty za chladenie v poslednej dobe. Ak máte k dispozícii záznamy, pozrite sa na súčasné náklady v porovnaní s tým, ako boli v posledných rokoch. Stále sa zvyšujúci účet naznačuje, že klimatizácia začína strácať chlad a nedokáže udržať efektívne využitie energie.

Samozrejme budete tiež chcieť zabezpečiť, aby sa vaše návyky chladenia v priebehu rokov podstatne nezmenili. Ale ani vtedy nie je pravdepodobné, že zmena v chladiacich návykoch bude schopná odôvodniť konzistentné zvyšovanie. Ak si nie ste niečím istí, najlepšie je vyhľadať odborníka.

Vek klimatizácie

Predovšetkým by ste mali vidieť, aký starý je systém. Ak to neviete, existuje spôsob, ako to skontrolovať vyhľadaním dátumu výroby alebo sériového čísla. Dobre udržiavaná klimatizácia by vám mala vydržať asi 15 rokov, ale odporúčame vám, aby ste ju považovali za „starú“ asi za 10 rokov.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk