Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Je vaša klimatizácia pripravená na leto?
25.06.2018

Je vaša klimatizácia pripravená na leto?

Nižšie uvádzame niekoľko užitočných krokov na kontrolu vášho systému klimatizácie.

Pred začatím akéhokoľvek typu opravy alebo kontroly klimatizácie sa uistite, že je vypnutý, aby nedošlo k poškodeniu niektorého z jeho častí. Je to tiež dôležitý krok k zabezpečeniu vašej osobnej bezpečnosti, pretože opravy klimatizačných zariadení môžu byť niekedy náročnou úlohou.

Čistenie kondenzátora
Skontrolujte oblasť okolo kondenzátora pre prípadné nečistoty, ktoré by mohli potenciálne zabrániť prúdeniu vzduchu do systému. Ak chcete pomôcť kondenzátoru dýchať, uistite sa, že medzi kondenzátorom a každým krovom, oplotením alebo vetvami stromu, ktoré sa nachádzajú v danej oblasti, je najmenej niekoľko stôp. Použite pravidelnú záhradnú hadicu, aby ste potom umývali vnútornú aj vonkajšiu časť zariadenia.

Ak máte podozrenie na malé úniky v systéme klimatizácie, zvyčajne ich môžete odstrániť z kondenzátora pomocou súpravy na opravu netesností. Jednoducho sa spojí s odsávacím vedením kondenzátora a pošle tesniacu hmotu do celého systému, čím utesní malé úniky pozdĺž cesty. Nezabudnite tiež skontrolovať, či pás ventilátora, ktorý spája motor a dúchadlo, môže v priebehu času oslabiť alebo opotrebovať a vyžadovať opätovné nastavenie, viac mazania ložísk alebo dokonca úplnú výmenu. Rôzne systémy klimatizácie vyžadujú rôzne ventilátory, preto sa uistite, že nájdete zariadenie, ktoré je špecifické pre váš systém pred zakúpením. Po oprave alebo výmene remeňa ventilátora dbajte na to, aby v línii bolo aspoň pol štvrtiny palca. Vetracie pásy, ktoré sú príliš voľné alebo príliš tesné, sú pravdepodobnejšie zlomené.

Potrubie a filtre
Teraz je čas začať sledovať systém klimatizácie v interiéri. Po prvé, budete chcieť vyhľadať svoj dom pre všetky registre  a uistite sa, že žiadne koberce, koberce, alebo nábytok neblokuje ich. Ak máte podlahové registre, nezabudnite sa pozrieť dovnútra pre akékoľvek cudzie predmety; nie je nezvyčajné, aby hračky alebo iné malé predmety v domácnosti spadli cez vetracie otvory. Ďalej budete chcieť skontrolovať, či vedenie prechádza cez vaše podkrovie alebo suterén. Uistite sa, že sú správne izolované a či nie sú medzi nimi švy. Nesprávna izolácia môže spôsobiť nepravidelnú kondenzáciu na studených kovových cievkach a viesť k úniku, ktorý môže preniknúť cez váš strop.

Po správnom prekontrolovaní potrubia, pokračujte a skontrolujte, či vaše filtre nemajú žiadne upchávky. Odporúča sa, aby ste aspoň raz za mesiac menili filtre, aby sa váš systém mohol hladko prevádzkovať. Filtre, ktoré chránia pred bežnými alergénmi, budú mať tendenciu rýchlejšie sa ucpávať, preto potrebujú častejšiu pozornosť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk