Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 289,00 € (36 092,00 CZK)
skladom
naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom
naša cena 1 019,00 € (28 532,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 959,00 € (26 852,00 CZK)
skladom
naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

25. 06. 2018

Je vaša klimatizácia pripravená na leto?

Nižšie uvádzame niekoľko užitočných krokov na kontrolu vášho systému klimatizácie.

Pred začatím akéhokoľvek typu opravy alebo kontroly klimatizácie sa uistite, že je vypnutý, aby nedošlo k poškodeniu niektorého z jeho častí. Je to tiež dôležitý krok k zabezpečeniu vašej osobnej bezpečnosti, pretože opravy klimatizačných zariadení môžu byť niekedy náročnou úlohou.

Čistenie kondenzátora
Skontrolujte oblasť okolo kondenzátora pre prípadné nečistoty, ktoré by mohli potenciálne zabrániť prúdeniu vzduchu do systému. Ak chcete pomôcť kondenzátoru dýchať, uistite sa, že medzi kondenzátorom a každým krovom, oplotením alebo vetvami stromu, ktoré sa nachádzajú v danej oblasti, je najmenej niekoľko stôp. Použite pravidelnú záhradnú hadicu, aby ste potom umývali vnútornú aj vonkajšiu časť zariadenia.

Ak máte podozrenie na malé úniky v systéme klimatizácie, zvyčajne ich môžete odstrániť z kondenzátora pomocou súpravy na opravu netesností. Jednoducho sa spojí s odsávacím vedením kondenzátora a pošle tesniacu hmotu do celého systému, čím utesní malé úniky pozdĺž cesty. Nezabudnite tiež skontrolovať, či pás ventilátora, ktorý spája motor a dúchadlo, môže v priebehu času oslabiť alebo opotrebovať a vyžadovať opätovné nastavenie, viac mazania ložísk alebo dokonca úplnú výmenu. Rôzne systémy klimatizácie vyžadujú rôzne ventilátory, preto sa uistite, že nájdete zariadenie, ktoré je špecifické pre váš systém pred zakúpením. Po oprave alebo výmene remeňa ventilátora dbajte na to, aby v línii bolo aspoň pol štvrtiny palca. Vetracie pásy, ktoré sú príliš voľné alebo príliš tesné, sú pravdepodobnejšie zlomené.

Potrubie a filtre
Teraz je čas začať sledovať systém klimatizácie v interiéri. Po prvé, budete chcieť vyhľadať svoj dom pre všetky registre  a uistite sa, že žiadne koberce, koberce, alebo nábytok neblokuje ich. Ak máte podlahové registre, nezabudnite sa pozrieť dovnútra pre akékoľvek cudzie predmety; nie je nezvyčajné, aby hračky alebo iné malé predmety v domácnosti spadli cez vetracie otvory. Ďalej budete chcieť skontrolovať, či vedenie prechádza cez vaše podkrovie alebo suterén. Uistite sa, že sú správne izolované a či nie sú medzi nimi švy. Nesprávna izolácia môže spôsobiť nepravidelnú kondenzáciu na studených kovových cievkach a viesť k úniku, ktorý môže preniknúť cez váš strop.

Po správnom prekontrolovaní potrubia, pokračujte a skontrolujte, či vaše filtre nemajú žiadne upchávky. Odporúča sa, aby ste aspoň raz za mesiac menili filtre, aby sa váš systém mohol hladko prevádzkovať. Filtre, ktoré chránia pred bežnými alergénmi, budú mať tendenciu rýchlejšie sa ucpávať, preto potrebujú častejšiu pozornosť.