Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 635,00 € (17 780,00 CZK)
skladom
naša cena 743,00 € (20 804,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 959,00 € (26 852,00 CZK)
skladom
naša cena 792,00 € (22 176,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

03. 09. 2019

Kedy mám servisovať klimatizáciu

Dokonca aj vtedy, keď vaša klimatizačná jednotka funguje správne, odporúča to, aby výrobcovia HVAC nechali skontrolovať aspoň raz ročne podľa odborníkov na vykurovanie a chladenie. Pravidelné inšpekcie zabezpečia, že bude fungovať na najefektívnejšej úrovni a funguje, keď to najviac potrebujete.

Kontrola vašej klimatizácie pomáha udržiavať hladký chod vášho systému a zabezpečuje, aby fungoval na jeho najefektívnejšej úrovni. Taktiež predlžuje životnosť vášho systému HVAC. Podobne ako v aute, ak sa nebudete starať o váš systém klimatizácie, nebude to tak dlho, ako by malo.

Kto by mal vykonať inšpekciu klimatizácie?

Vyškolení dodávatelia HVAC by mali vykonávať inšpekcie a údržbu klimatizácie. Existuje niekoľko vecí, ktoré majitelia domov môžu urobiť sami, ako napríklad zmena filtra a odstránenie listov z vonkajšej jednotky, ale z väčšej časti by mali byť kontroly na letiskách ponechané na profesionálov.

Čo je zvyčajne zahrnuté v inšpekcii klimatizácie?

Kontroly klimatizácie sa môžu líšiť, ale zvyčajne zahŕňajú nasledujúce služby:

    Ak je to potrebné, skontrolujte a vymeňte alebo vyčistite filter
    Kontrola a utiahnutie elektrických pripojení
    Kontrola poistiek a káblov
    Skontrolujte a skontrolujte relé a regulátory tlaku
    Skontrolujte, či váš termostat správne funguje
    Skontrolujte netesnosť chladiva
    Skontrolujte, či sú potrubie nedostatočné
    Vyprázdnite panvicu
    Vypláchnite a ošetrite odtok kondenzátu anti-riasami
    Vyčistite špirálu výparníka
    Skontrolujte poškodenie vonkajšej jednotky
    Skontrolujte panvicu a odstráňte prekážky
    Odstráňte všetky listy, nečistoty a nečistoty z vonkajšej jednotky

To sú len niektoré z vecí, ktoré profesionálny dodávateľ klimatizácie skontroluje. Kontrola klimatizácie a preventívna údržba sa môžu líšiť od spoločnosti po spoločnosť.