Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Klimatizácia nechladí ani neohrieva: prečo a čo robiť
22.12.2021

Klimatizácia nechladí ani neohrieva: prečo a čo robiť

Ale čo keď funkcia vykurovania klimatizácie nie je z nejakého dôvodu k dispozícii?

Zvážte niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť jeho výkon:

Silné mrazy. Elektrický spotrebič nemusí byť vhodný na vykurovanie miestností v podobných klimatických podmienkach. To je častý dôvod, prečo sa klimatizácia správne nezahrieva. Výkon niektorých zariadení nie je určený na taký silný teplotný rozdiel, takže zariadenie nemôže ohriať vzduch v miestnosti o viac ako 3 stupne. Pokiaľ je ale ulica od 0 do +5 ° C, zariadenie ohrieva vzduch s najvyššou produktivitou.

Keď z vnútornej jednotky prúdi vzduch, teplo sa nedodáva. Prúd vzduchu do miestnosti má podobnú teplotu ako vonku. Jednoznačne je problém s kompresorom. Môže dôjsť k poruche v štvorcestnom ventile, ktorý je prvkom zodpovedným za zmenu prevádzkového režimu klimatizácie. Ak dôjde k poškodeniu, nemôže zabezpečiť zmenu prevádzkových režimov zariadenia z leta na zimu. V takom prípade bude potrebné vymeniť alebo opraviť kompresor.

Režim odmrazovania je poškodený alebo chýba. Za takýchto okolností zariadenie stále pracuje v normálnom režime chladenia vzduchom. Jednotky prívodu vzduchu fungujú. A v režime vykurovania nefunguje.

Ďalšie príčiny a metódy konfigurácie

Niektoré modely klimatizácií majú vo svojej konfigurácii špirálu generujúcu teplo, ktorá je nainštalovaná vo vnútornej jednotke. Ventilátor nasáva horúci vzduch po miestnosti. Keď sa atmosféra silne zahreje, stojí za to skontrolovať, či zariadenie nemá problémy s napájaním špirály alebo s ventilátorom vnútornej jednotky.

Zmrazenie vo vnútri trubice sa neroztopí v dôsledku mrazivých teplôt vonku. Zostáva čakať na vykurovanie, alebo sa môžete pokúsiť spustiť vykurovací elektrický drôt pozdĺž týchto potrubí. Pomôže to, ak s externým diskom nie sú žiadne problémy.

Možné príčiny kondenzácie:

Neodborná inštalácia, ktorá narušila integritu a prevádzku klimatizácie.

Výrobná chyba v zariadení.

Prítomnosť mikrotrhlín, ktorými tekutina vstupuje do zariadenia. Tu nie je vylúčená možnosť mechanického poškodenia komponentov alebo v dôsledku nesprávnych prevádzkových podmienok.

Za takýchto okolností nie je možné okruh zahriať, ale ak sa pokúsite zmeniť režimy funkcie z vykurovania na chladenie a po chvíli v opačnom poradí, možno sa problém vyrieši. Na roztavenie a vysunutie zástrčky z trubice môže byť potrebné urobiť niekoľko alternatívnych spínačov, čím sa uvoľní priechod.

Ak vaša klimatizácia nepracuje správne, neodkladne kontaktujte odborný servis klimatizácie

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk