Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Klimatizácie je pre rast letných teplôt nevyhnutnosťou
19.07.2022

Klimatizácie je pre rast letných teplôt nevyhnutnosťou

Aký typ klimatizácie by ste si mali kúpiť?

Nástenné a multi split klimatizácie sú dva najobľúbenejšie typy klimatizácií dostupných pre domáce použitie. Oba typy majú zhruba rovnaké funkcie, ale prichádzajú v rôznych veľkostných formátoch. Vzhľadom na ich veľkosť a stavbu má každá z nich svoje vlastné výhody a nevýhody.  

 

Nástenná klimatizácia je najčastejšie používanou klimatizáciou pre jednu izbu. Všetky komponenty sú vstavané do jednej krabicovej jednotky. Výsledkom je, že inštalácia nástennej klimatizácie je oveľa jednoduchšia ako multi split. Obvykle sa montujú na okenný parapet alebo otvor v stene. Na druhej strane, funkčné komponenty v tom istom boxe znamenajú, že sú hlučnejšie ako multi split. Sú najlepšou voľbou pre malé miestnosti a ich cena je tiež dostupná. 

Multi split klimatizácie majú vonkajšiu jednotku a jednu alebo viacero vnútorných. Vnútorná jednotka je umiestnená v dome a druhá vonku. Keď je kompresor umiestnený v externej jednotke, prevádzka bude tichšia. Môžu byť inštalované v miestnosti bez okien, čo je výhoda, ktorú striedavé okná neposkytujú. Majú elegantný dizajn a sú k dispozícii v krásnych prevedeniach, ktoré sa hodia do zvyšku vašej miestnosti. Sú však o niečo drahšie ako nástenné klimatizácie.

 

Ako vybrať energeticky najúčinnejšiu klimatizáciu

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa niektorí ľudia vyhýbajú kúpe klimatizácie, sú prevádzkové náklady. Čím vyššie je hodnotenie hviezdičkami, tým je energetická účinnosť klimatizácie lepšia.

Klimatizácie s podobnými kapacitami nemusia mať nevyhnutne rovnakú spotrebu energie. Niektoré klimatizácie majú preto lepšie hodnotenie ako ostatné.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk