Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 289,00 € (36 092,00 CZK)
skladom
naša cena 1 170,00 € (32 760,00 CZK)
skladom
naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 1 981,00 € (55 468,00 CZK)
skladom
naša cena 1 345,00 € (37 660,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

21. 11. 2017

Kúpa správnej klimatizácie

Žijete v prenajatom byte? Ak áno, zvážte klimatizáciu, ktorá nevyžaduje žiadne inštalácie, napríklad ventilátor alebo prenosný klimatizačný prístroj.

Zvážte veľkosť priestoru, v ktorom sa pokúšate zahriať alebo vychladnúť pred zakúpením klimatizačného systému. Zlý výber klimatizácie (napr. nesprávny výkon) môže mať  za následok neuspokojivé výsledky alebo vysokú spotrebu energie.

Potrebujete si v lete vychladnúť svoj dom a ohriať ho v zime? Ak áno, zvážte reverznú cyklus klimatizácie pre celoročnú kontrolu klímy.

Ako funguje klimatizácia?

Pochopenie terminológie klimatizácie

Aby ste zabezpečili, že nakupujete klimatizáciu podľa správnych kritérií, je dôležité pochopiť niekoľko kľúčových termínov:

Reverzný cyklus: Klimatizácia s možnosťou vykurovania aj chladenia.

Invertor: Invertorové klimatizačné jednotky dodávajú konštantný prúd vzduchu pre lepšiu reguláciu teploty a zvýšenú energetickú účinnosť.

Smart AC: Inteligentné klimatizačné jednotky sa pripájajú k vašej domácej sieti, takže môžete ovládať a sledovať ich výstup prostredníctvom aplikácie na kompatibilných mobilných zariadeniach.

Kapacita a efektívnosť

Kapacita klimatizácie sa meria v britských tepelných jednotkách (BTU) a výstupný výkon sa meria v kW. Účinnosť sa klasifikuje pomocou hodnotenia A. Čím lepší účinok tým viac A.

Všeobecne platí, že klimatizácia potrebuje najmenej 80 wattov výkonu na meter štvorcový v miestnosti.

Reverzné klimatizačné zariadenia používajú dve hodnoty kW: prvé pre chladiacu kapacitu a druhé pre vykurovanie.