Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kúpa správnej klimatizácie
21.11.2017

Kúpa správnej klimatizácie

Žijete v prenajatom byte? Ak áno, zvážte klimatizáciu, ktorá nevyžaduje žiadne inštalácie, napríklad ventilátor alebo prenosný klimatizačný prístroj.

Zvážte veľkosť priestoru, v ktorom sa pokúšate zahriať alebo vychladnúť pred zakúpením klimatizačného systému. Zlý výber klimatizácie (napr. nesprávny výkon) môže mať  za následok neuspokojivé výsledky alebo vysokú spotrebu energie.

Potrebujete si v lete vychladnúť svoj dom a ohriať ho v zime? Ak áno, zvážte reverznú cyklus klimatizácie pre celoročnú kontrolu klímy.

Ako funguje klimatizácia?

Pochopenie terminológie klimatizácie

Aby ste zabezpečili, že nakupujete klimatizáciu podľa správnych kritérií, je dôležité pochopiť niekoľko kľúčových termínov:

Reverzný cyklus: Klimatizácia s možnosťou vykurovania aj chladenia.

Invertor: Invertorové klimatizačné jednotky dodávajú konštantný prúd vzduchu pre lepšiu reguláciu teploty a zvýšenú energetickú účinnosť.

Smart AC: Inteligentné klimatizačné jednotky sa pripájajú k vašej domácej sieti, takže môžete ovládať a sledovať ich výstup prostredníctvom aplikácie na kompatibilných mobilných zariadeniach.

Kapacita a efektívnosť

Kapacita klimatizácie sa meria v britských tepelných jednotkách (BTU) a výstupný výkon sa meria v kW. Účinnosť sa klasifikuje pomocou hodnotenia A. Čím lepší účinok tým viac A.

Všeobecne platí, že klimatizácia potrebuje najmenej 80 wattov výkonu na meter štvorcový v miestnosti.

Reverzné klimatizačné zariadenia používajú dve hodnoty kW: prvé pre chladiacu kapacitu a druhé pre vykurovanie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk