Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
22.01.2021
Kurzy zamerané na vyhradené technické zariadenia PLYNOVÉ, TLAKOVÉ a DVÍHACIE.
Naše kurzy sú určené pre záujemcov o prácu s vyhradenými technickými zariadeniami plynovými, tlakovými a zdvíhacími. Sú určené pre ľudí, ktorí už vyko... čítať celé
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kúpa správnej klimatizácie
21.11.2017

Kúpa správnej klimatizácie

Žijete v prenajatom byte? Ak áno, zvážte klimatizáciu, ktorá nevyžaduje žiadne inštalácie, napríklad ventilátor alebo prenosný klimatizačný prístroj.

Zvážte veľkosť priestoru, v ktorom sa pokúšate zahriať alebo vychladnúť pred zakúpením klimatizačného systému. Zlý výber klimatizácie (napr. nesprávny výkon) môže mať  za následok neuspokojivé výsledky alebo vysokú spotrebu energie.

Potrebujete si v lete vychladnúť svoj dom a ohriať ho v zime? Ak áno, zvážte reverznú cyklus klimatizácie pre celoročnú kontrolu klímy.

Ako funguje klimatizácia?

Pochopenie terminológie klimatizácie

Aby ste zabezpečili, že nakupujete klimatizáciu podľa správnych kritérií, je dôležité pochopiť niekoľko kľúčových termínov:

Reverzný cyklus: Klimatizácia s možnosťou vykurovania aj chladenia.

Invertor: Invertorové klimatizačné jednotky dodávajú konštantný prúd vzduchu pre lepšiu reguláciu teploty a zvýšenú energetickú účinnosť.

Smart AC: Inteligentné klimatizačné jednotky sa pripájajú k vašej domácej sieti, takže môžete ovládať a sledovať ich výstup prostredníctvom aplikácie na kompatibilných mobilných zariadeniach.

Kapacita a efektívnosť

Kapacita klimatizácie sa meria v britských tepelných jednotkách (BTU) a výstupný výkon sa meria v kW. Účinnosť sa klasifikuje pomocou hodnotenia A. Čím lepší účinok tým viac A.

Všeobecne platí, že klimatizácia potrebuje najmenej 80 wattov výkonu na meter štvorcový v miestnosti.

Reverzné klimatizačné zariadenia používajú dve hodnoty kW: prvé pre chladiacu kapacitu a druhé pre vykurovanie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.