Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Mobilná versus splitová klimatizácia

Mobilná versus splitová klimatizácia

Mobilná VS splitová klimatizácia

 

Ak ste sa už rozhodli, že do klimatizácie investujete nejaké peniaze, prichádza na rad výber správneho typu. Mnoho ľudí ešte stále nevie, ktorá klimatizácia je pre nich výhodnejšia. Mobilná alebo splitová... Predstavme si všetko, čo by ste o týchto typoch klimatizácií mali vedieť.

 

Mobilná klimatizácia

Mobilné klimatizácie sú už na pohľad rozdielne od splitových. Ide o kompaktný prístroj, ktorý odvádza teplo z vnútorných priestorov smerom von. Nasávajú teplý vzduch zvnútra izby a posielajú ho trubicou von. Takto pomáhajú znižovať vysoké teploty v miestnosti.

Hlavnou výhodou mobilných klimatizácií je jednoduchá manipulácia s nimi. V zime, keď klimatizáciu nepotrebujeme, ju jednoducho odložíme. V lete ju využívame pomerne často a nielen v jednej miestnosti. Ich kompaktnosť je preto ďalšou veľkou výhodou

Funguje na princípe nasávania teplého vzduchu a jeho následného odvádzania smerom von. Je zložená z hlavnej časti a trubice, prostredníctvom ktorej teplý vzduch presúva ďalej. Ideálne miesto na jej umiestnenie je blízko k oknu. To preto, aby bola trubica priamo vedená von z miestnosti.

Mobilná klimatizácia funkcia
Mobilná klimatizácia nevýhody:

Mobilné klimatizácie sa dajú premiestňovať z miestnosti do miestnosti, sú multifunkčné, ale je potrebné mať z každej miestnosti vyvedenú hadicu von, čo znamená v každej miestnosti mať otvor v stene cca 15 cm.

  • Účinnosť je nižšia než u splitových klimatizácii.
  • Potrebný otvor v každej miestnosti, ktorú chceme chladiť.
  • Málo funkcii, ktoré mobilná klimatizácia ponúka.
  • Vyfukovanie chladného vzduchu je cca 1m nad zemou, chlad sa potom drží pri podlahe.
  • Problém pri odvádzaní horúceho vzduchu z mobilnej klimatizácie.
  • Možné len chladenie a potrebné uskladnenie cez obdobie kedy sa klimatizácia nevyužíva.

Splitová klimatizácia Mitsubishi

Splitová klimatizácia

Splitové klimatizácie, inak nazývané nástenné klimatizačné jednotky, sú o niečo zložitejšie typy klimatizácií. Skladajú sa z dvoch častí: vnútornej a vonkajšej. Podobný typ klimatizácie môžete vidieť v kanceláriách, reštauráciách či vonkajších stenách budov. Pre podobné prevádzky sú lepšou voľbou. Vnútorná časť klimatizácie je umiestnená na stene vo vnútri miestnosti. Vonkajšia časť je umiestnená na fasáde budovy, a to zväčša na pevných konzolách. Oboje časti sú prepojené elektrickým káblom a dvoma zaizolovanými medenými rúrkami.

Vnútorná jednotka funguje ako chladič vzduchu. Je v nej chladivo, ktoré sa z kvapalného mení na plynné, a teda sa odparuje. Tým odoberá teplo z miestnosti. Vonkajšia jednotka, ktorú vidíte z ulíc, je zložená z kompresoru, ventilátora a kondenzátora. Tento typ klimatizácie je obľúbený u zákazníkov aj preto, lebo okrem chladenia dokáže vykurovať.

Na jednu vonkajšiu jednotku viete napojiť viacero vnútorných jednotiek. V prípade, že chcete chladiť niekoľko izieb naraz, je to esteticky aj technicky lepšie riešenie.

Pri splitových klimatizáciách je potrebná odborná montáž certifikovaným technikom. Čo je možný rozdiel medzi mobilnou klimatizáciou, ale investícia sa určite vráti, komfortným chladením a kvalitou prevedenia chladenia a kúrenia.

Z praxe vieme povedať že, každá tretia mobilná klimatizácia kúpená do domu, alebo bytu sa vymieňa za delené, splitové prevedenie klimatizácie.

Vyberte si klimatizáciu podľa vašich predstáv a potrieb.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.