Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 720,00 € (20 160,00 CZK)
skladom
naša cena 1 723,00 € (48 244,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 734,00 € (20 552,00 CZK)
skladom
naša cena 1 123,00 € (31 444,00 CZK)
skladom
naša cena 759,00 € (21 252,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

29. 11. 2017

Mýty a fakty o klimatizáciach

mýtus:

Klimatizácia vás môže urobiť zle.


pravda:

Toto je hlavný mýtus, ktorý spôsobuje zvažujú ľudia pri  inštalácii jednotky. Od začiatku 20. storočia táto povesť bola asi tak, ako výskumníci boli presvedčení, že nižšie teploty mali zlý vplyv na sliznice nosnej dutiny. Teraz sme si však vedomí, že chladnejšie teploty nespôsobujú zimu, pretože musíte byť vystavení vírusu, aby ste ochoreli. Takže v skratke, klimatizácia nespôsobuje chorobu a v skutočnosti ventilárory sú oveľa horšie pri šírení ochorení ako jednotky AC.


mýtus:

Pri otvorení vnútorných dverí sa spôsobí, že vzduch bude lepšie cirkulovať a celý dom bude ochladzovaný.


pravda:
Zatvorené dverí a okien skutočne pomôžu klimatizačnej jednotke pracovať lepšia a efektívnejšie.
Funguje tým, že extrahuje horúci vzduch, ochladzuje ho a potom ho uvoľňuje späť do miestnosti pri nižšej teplote. Preto ak sa jedna jednotka spolieha na chladenie viacerých miestností, použije oveľa viac energie. Je lepšie vychladnúť len miestnosť, ktorú v skutočnosti používate.

mýtus:

Klimatizácia bude fungovať rovnako bez ohľadu na to, kde ju inštalujete.
pravda:

Existuje množstvo miest, v ktorých môžete nainštalovať klimatizačnú jednotku, ale niektoré nie sú odporúčané. Napríklad v blízkosti televízorov alebo svetiel, pretože teplo vychádzajúce zo spotrebičov dá falošnému čítaniu termostatu jednotky o tom, ako je v miestnosti skutočne teplá. Bude preto trvať dlhšie, než skutočne potrebuje.