Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 999,00 € (27 972,00 CZK)
skladom
naša cena 2 016,00 € (56 448,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 723,00 € (48 244,00 CZK)
skladom
naša cena 1 019,00 € (28 532,00 CZK)
skladom
naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

13. 06. 2017

Mýty o klimatizáciách

Nastavená nižšia teplota urýchli chladenie

 

Klimatizácie pracujú chladením (alebo vykurovaním) miestnosti na nastavenú teplotu a potom sa po dosiahnutí tejto teploty vypnú. Nastavenie príliš nízkej teploty bude mať za následok to, že príliš vychladená miestnosť bude potrebovať dodatočnú energiu na návrat k požadovanej bežnej teplote.

Môžu stropné ventilátory pracovať rovnako dobre?

Ventilátor bude pohybovať len horúcim vzduchom a nebude skutočne ochladzovať vzduch ako klimatizácia. Jediný spôsob, ako môže ventilátor chladiť miestnosť je, keď je chladnejšie vonku než vo vnútri a ventilátor bude  pri okne, aby vtlačil chladnejší vzduch do vnútra.

Sú klimatizačné jednotky nákladné?

Dobre, toto je diskutabilné, pretože záleží na tom, čo považujete za drahé a aký systém používate. Celkovo klimatizačné zariadenia nie sú príliš drahé na to, a je dostupných veľa mimoriadne energeticky efektívnych zariadení.  Systém, ktorý sa používa v celom dome, vás bude stáť oveľa viac, avšak ak túžite po komforte, určite sa klimatizácia vyplatí.

 

Môžu klimatizačné zariadenia spôsobiť, že ste ochoriete?

Zmena teploty v skutočnosti nemá nič spoločné s chladom a nastavením klimatizácie na nízku teplotu. V skutočnosti mnohé klimatizačné zariadenia ponúkajú technológiu čistenia vzduchu, ktorá udržuje čistý vzduch neutralizáciou baktérií a vírusov. Klimatizácie Panasonic sú zvlášť dobré.

 

Mali by ste zapnúť a vypnúť klimatizáciu alebo ho nechať bežať?

Je úspornejšie vypnúť klimatizáciu, keď sa cítite pohodlne, než aby ste ju udržovali v chode celý deň. Ak ste mimo domu, je lepšie ju úplne vypnúť, než ho spustiť na nižšej úrovni, pretože zbytočne míňate elektrickú energiu.