Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Mýty o klimatizáciách
13.06.2017

Mýty o klimatizáciách

Nastavená nižšia teplota urýchli chladenie

 

Klimatizácie pracujú chladením (alebo vykurovaním) miestnosti na nastavenú teplotu a potom sa po dosiahnutí tejto teploty vypnú. Nastavenie príliš nízkej teploty bude mať za následok to, že príliš vychladená miestnosť bude potrebovať dodatočnú energiu na návrat k požadovanej bežnej teplote.

Môžu stropné ventilátory pracovať rovnako dobre?

Ventilátor bude pohybovať len horúcim vzduchom a nebude skutočne ochladzovať vzduch ako klimatizácia. Jediný spôsob, ako môže ventilátor chladiť miestnosť je, keď je chladnejšie vonku než vo vnútri a ventilátor bude  pri okne, aby vtlačil chladnejší vzduch do vnútra.

Sú klimatizačné jednotky nákladné?

Dobre, toto je diskutabilné, pretože záleží na tom, čo považujete za drahé a aký systém používate. Celkovo klimatizačné zariadenia nie sú príliš drahé na to, a je dostupných veľa mimoriadne energeticky efektívnych zariadení.  Systém, ktorý sa používa v celom dome, vás bude stáť oveľa viac, avšak ak túžite po komforte, určite sa klimatizácia vyplatí.

 

Môžu klimatizačné zariadenia spôsobiť, že ste ochoriete?

Zmena teploty v skutočnosti nemá nič spoločné s chladom a nastavením klimatizácie na nízku teplotu. V skutočnosti mnohé klimatizačné zariadenia ponúkajú technológiu čistenia vzduchu, ktorá udržuje čistý vzduch neutralizáciou baktérií a vírusov. Klimatizácie Panasonic sú zvlášť dobré.

 

Mali by ste zapnúť a vypnúť klimatizáciu alebo ho nechať bežať?

Je úspornejšie vypnúť klimatizáciu, keď sa cítite pohodlne, než aby ste ju udržovali v chode celý deň. Ak ste mimo domu, je lepšie ju úplne vypnúť, než ho spustiť na nižšej úrovni, pretože zbytočne míňate elektrickú energiu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk