Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Najčastejšie problémy s klimatizáciou

Najčastejšie problémy s klimatizáciou

Ak máte tieto bežné problémy s klimatizáciou, môžete sami opraviť niekoľko jednoduchých vecí. Životnosť vašej jednotky striedavého prúdu môžete predĺžiť a zvýšiť jej účinnosť pomocou týchto jednoduchých tipov na údržbu:

Chladivo uniká

Ak si myslíte, že pridanie ďalšieho chladiva do vašej klimatizačnej jednotky je skutočným riešením, nie je to správne. Chladivo vo vašej klimatizačnej jednotke musí zodpovedať špecifikácii výrobcu. Musíte pochopiť, že inštalácia nedostatočne nabitého paliva je neobvyklá, a ak je vo vašej klimatizačnej jednotke nedostatok chladiva, potenciálny problém uniká a musíte ju čo najskôr opraviť. Mali by ste zistiť, prečo vaša klimatizácia uniká a ako ju môžete opraviť.

Riešenie

Bolo by lepšie nechať opravu netesnosti skúsenému odborníkovi na opravu klimatizácie. Tieto druhy opráv môžu vyžadovať určité náročné úlohy.

 

Motor ventilátora sa nezapne

Ak je vo vašej klimatizácii problém, motor ventilátora nebude fungovať. Môže to byť jeden z príznakov bežných problémov s klimatizáciou vo vašom systéme .

Riešenie

Môže to byť iba vypnutý istič. Prvým krokom by ste mali skontrolovať panel ističa vo vašej klimatizácii. Klimatizácie majú zvyčajne dva rôzne ističe. Jeden je pre kondenzátor a druhý pre ventilátor. Ak je vypnutý v strede, mali by ste ho úplne vypnúť a znovu zapnúť. Ak sa istič pri spustení klimatizácie bude stále obracať, znamená to, že ističe môžu byť chybné a je potrebné ich vymeniť za nové. Ďalším dôvodom môže byť chybné alebo poškodené zapojenie. V takom prípade by ste mali najať odborníka na klimatizácie, ktorý vám pomôže vyriešiť problém so striedavým termostatom z jednotky. Ak neviete, čo robiť alebo ako opraviť, nestojí to za to, aby ste sa venovali možným problémom s klimatizáciou sami.

 

Zmrazené cievky

Jedným z najbežnejších problémov s klimatizáciou sú mrazené cievky. Cievky ventilátora musia uvoľňovať horúce počasie a fúkať studený vzduch vo vašom dome. Ak sú zamrznuté, nebude to fúkať studený vzduch.

Riešenie

Prúd vzduchu je nejako obmedzený

Klimatizácia má málo chladiva

Vonkajšia teplota je príliš nízka. Zvyčajne sa to deje v noci.

Poškodené časti

Mali by ste vypnúť klimatizáciu a nastaviť ventilátor automaticky, aby sa roztopil ľad okolo cievok. Vaše vzduchové filtre môžu byť zanesené, mali by ste ich skontrolovať a ak sú zanesené nečistotami, vyčistite ich. Uistite sa, že v potrubí nie sú žiadne prekážky alebo odpojenia a uistite sa, že sú otvorené všetky registre. Ak vaša jednotka striedavého prúdu znova zamrzne, môžu to mať dva dôvody: nízka teplota chladiva alebo prerušená linka chladiva.

Podivné pachy pochádzajú z klimatizácie

Zvyčajne sa stáva, keď vaša klimatizácia zhromažďuje vodu v klimatizačnej skrinke. Je to oblasť pre vývoj baktérií. Spôsobuje nechutný zápach, ktorý pripomína vôňu moču, alebo octu. Problémom môže byť únik nemrznúcej zmesi, starý filter.

Riešenie

Uistite sa, že problém iba cíti. Vaše zdravie môže byť v súvislosti s týmto problémom ohrozené. Zistite, čo je zlé na vašom klimatizačnom zariadení.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.