Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 129,00 € (31 612,00 CZK)
skladom
naša cena 1 270,00 € (35 560,00 CZK)
skladom
naša cena 1 286,00 € (36 008,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom
naša cena 1 981,00 € (55 468,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

07. 06. 2018

Okienné jednotky vs. centrálne jednotky

Odpoveď na túto otázku nie je univerzálna. Faktory, ako je štvorcový záber, kde žijete, a súčasné rozloženie vášho domu určujú, či je okenná jednotka správna pre vás.

Pre začiatočníkov sú okenné jednotky určené na chladenie a vlhkosť na malej ploche. Môže ísť o penzióny, skrine alebo byty, ktoré nie sú veľmi vysoké v štvorcových záberoch. Okenné jednotky sú tiež veľmi populárne na použitie okrem centrálnych vzduchových jednotiek na chladenie tesných rohov alebo iných problémových oblastí, ktoré nedostávajú adekvátny prúd vzduchu.
Okenné klimatizačné jednotky sú krok nahor z prenosných klimatizácii a krok späť z centrálnej klimatizácie

Pretože sa používajú len v malých oblastiach, nákup 5 lacných okenných jednotiek na ochladenie veľkej plochy nie je len hlúpy, ale váš účet o energii je pravdepodobne astronomický.


Rozdiely v cenách
Klimatizácia okien Klimatizácia okien je cenovo výhodná alternatíva k centrálnym systémom striedavého prúdu pre malé miestnosti.

Ak ste na ploche z hľadiska štvorcového záberu, ďalšou vecou je získať odhad pre centrálnu leteckú jednotku. Skôr ako dôjde k ďalšiemu vývoju, je dôležité mať aspoň nejakú predstavu o tom, koľko vás môže stáť centrálna jednotka.


Takže teraz, keď ste sa rozhodli pre okennú jednotku, čo bude ďalej? Prvým a mimoriadne dôležitým prvým krokom, ktorý musíte urobiť, je určiť, akú veľkosť jednotky budete potrebovať. Rovnako ako u centrálnych klimatizačných jednotiek, množstvo chladiva, ktoré jednotka je schopná sa meria v BTU. Našťastie proces určovania veľkosti jednotky, ktorú potrebujete, je zďaleka tak zložitý. Existuje množstvo online grafov, ktoré vám umožňujú presne povedať, akú jednotku BTU číslo vášho domova bude vyžadovať na základe svojich námestia.
Inštalácia klimatizácie okien

Ďalej musíte zistiť, či bude vaša jednotka umiestnená v skutočnom dvojitom okne alebo ak ju pripevníte do steny. Rôzne modely sú určené na inštaláciu na rôznych miestach. Ak chcete dosiahnuť trvalé dlhodobé riešenie, pokračujte a inštalujte jednotku do steny. Majte na pamäti, že to bude vyžadovať menšiu konštrukciu, ale je pravdepodobné, že bude bezpečnejšie, ľahšie odstrániť vašu jednotku pre letné skladovanie a energeticky efektívna.

Pri inštalácii zariadenia do okna sa uistite, že je správne vykonané a či je všetko bezpečné. V prípade, že nemáte dvojité zavesené okno s ktorými pracujete, v súčasnosti vytvárajú jednotky vertikálneho okna.


Na rozdiel od centrálnych jednotiek, kde veľa kvality závisí od toho, koľko starostlivosti bolo vykonané počas inštalácie, s okennými jednotkami značka a model naozaj záleží. Urobte nejaký čas, vykonajte nejaký výskum online, skontrolujte správy spotrebiteľov a porovnajte a kontrastné rôzne jednotky. Nájdite ten, ktorý má požadované kvalifikácie a bude najlepšie pracovať pre váš pobyt.

Aj keď sú okenné jednotky priestorovo efektívne a praktické pre uzavreté priestory, existuje rozsiahly zoznam negatívov, ktoré je potrebné brať do úvahy. Majte na pamäti tieto minimálne body, keď rozhodujete, či by ste mali pridať do vášho domu okennú jednotku:

V porovnaní s centrálnymi vzduchovými jednotkami sú okenné jednotky extrémne energeticky neefektívne.

Nikdy nepokladajte okenné klimatizačné zariadenie za náhradnú alebo životaschopnú alternatívu k plnému centrálnemu systému vzduchu. Jedná sa o rôzne jednotky používané na rôzne účely.