Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
22.01.2021
Kurzy zamerané na vyhradené technické zariadenia PLYNOVÉ, TLAKOVÉ a DVÍHACIE.
Naše kurzy sú určené pre záujemcov o prácu s vyhradenými technickými zariadeniami plynovými, tlakovými a zdvíhacími. Sú určené pre ľudí, ktorí už vyko... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Opravy klimatizácie
21.03.2021

Opravy klimatizácie

Klimatizácia sa nezapne. Predtým, ako sa pozriete na elektrický panel, či je vypnutý istič, uistite sa, že je termostat správne nastavený.

Vzduch nie je studený. Skontrolujte, či sú nastavenia termostatu správne. Ak ste to neurobili za posledných pár mesiacov, vložte nový vzduchový filter. Filter čerstvého vzduchu môže zlepšiť účinnosť a kvalitu vnútorného vzduchu. Uistite sa, že vonkajšej jednotke nebránia nečistoty a či z nej neuniká chladivo.

Nerovnomerné chladenie. Nekonzistentné teploty sú často spôsobené netesnými kanálmi, zlou izoláciou alebo zablokovanými registrami. Ak problém nespôsobuje žiadna z týchto vecí, zvážte zavesenie zatemňovacích závesov na okná orientované na juh. Môžete si tiež kúpiť územný systém na riadenie teplôt v konkrétnych oblastiach.

Z prístroja kvapká voda. Skontrolujte, či nie je upchaté vedenie kondenzátu. Toto je PVC rúrka vychádzajúca z klimatizácie. Unikajúce chladivo môže tiež spôsobiť hromadenie ľadu na špirálach a kvapkať vodu.

Klimatizácia vydáva čudné zvuky. Zvuky piskotu, rachotu, búchania alebo klikania signalizujú potenciálne vážne problémy. Vypnite systém a kontaktujte servis klimatizácie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.