Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Pohodlné fungovanie klimatizácie

Pohodlné fungovanie klimatizácie

Hlavným účelom klimatizačného systému je vytvorenie komfortných podmienok reguláciou teploty, vlhkosti a prietoku vzduchu v miestnosti.

Termostat je zariadenie na reguláciu teploty a udržiavanie správnej teploty vo vnútri miestnosti podľa našich požiadaviek. Ak sa dosiahne požadovaná teplota, termostat vypne kompresor klimatizačného systému a keď teplota klesne pod určitú mieru požadovanej úrovne, kompresor reštartuje. Nastavenie teploty vykonáva používateľ manuálne, alebo automaticky pomocou diaľkového ovládania.

Jedným z najčastejšie používaných zariadení na reguláciu izbovej teploty je izbový termostat. Sníma teplotu v miestnosti a spôsobí, že elektrické kontakty spojené s kompresorom sa otvoria, alebo zatvoria v závislosti od teploty v miestnosti. Existujú rôzne typy termostatov, najčastejšie sa používa bimetalový izbový termostat. Skladá sa z dvoch kovov, ktoré majú pri určitej teplote rovnakú dĺžku, ale keď sa zvýši ich teplota, jeden kov sa zvyšuje o dĺžku viac, zatiaľ čo druhý sa zvyšuje menej v dôsledku ich rozdielnych koeficientov rozšírenia. Keď sa bimetal zahrieva, má tendenciu sa ohýbať, čo pomáha pri otváraní, alebo zatváraní elektrického napájania kompresora.

Meranie vlhkosti

Merače vlhkosti sú zariadenia, ktoré pomáhajú ovládať zvlhčovanie zariadenie namontované v klimatizačnom systéme. Ak je vzduch ohrievaný, jeho vlhkosť sa znižuje a môže byť preto potrebné zvýšiť vlhkosť. V niektorých prípadoch, ak je teplota nízka, môže pridať vlhkosť. Vlhkosť sa zvyčajne pridáva do vzduchových podložiek a zvyčajne sa odstraňuje znížením teploty pod teplotu rosného bodu, alebo pomocou sušičky. Prevádzka týchto zariadení je riadená vlhkostným zariadením.

Ventilátor v klimatizačných zariadeniach

Existujú dva typy ventilátorov, ktoré sa používajú v klimatizačných systémoch. Prvý typ ventilátora absorbuje studených vzduch z chladiacej cievky. Druhý typ ventilátora absorbuje horúci spätný vzduch z miestnosti a odošle ho do chladiaceho systému.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.