Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 499,00 € (41 972,00 CZK)
skladom
naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 1 154,00 € (32 312,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 685,00 € (19 180,00 CZK)
skladom
naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

24. 04. 2017

Pohodlné fungovanie klimatizácie

Hlavným účelom klimatizačného systému je vytvorenie komfortných podmienok reguláciou teploty, vlhkosti a prietoku vzduchu v miestnosti.

Termostat je zariadenie na reguláciu teploty a udržiavanie správnej teploty vo vnútri miestnosti podľa našich požiadaviek. Ak sa dosiahne požadovaná teplota, termostat vypne kompresor klimatizačného systému a keď teplota klesne pod určitú mieru požadovanej úrovne, kompresor reštartuje. Nastavenie teploty vykonáva používateľ manuálne, alebo automaticky pomocou diaľkového ovládania.

Jedným z najčastejšie používaných zariadení na reguláciu izbovej teploty je izbový termostat. Sníma teplotu v miestnosti a spôsobí, že elektrické kontakty spojené s kompresorom sa otvoria, alebo zatvoria v závislosti od teploty v miestnosti. Existujú rôzne typy termostatov, najčastejšie sa používa bimetalový izbový termostat. Skladá sa z dvoch kovov, ktoré majú pri určitej teplote rovnakú dĺžku, ale keď sa zvýši ich teplota, jeden kov sa zvyšuje o dĺžku viac, zatiaľ čo druhý sa zvyšuje menej v dôsledku ich rozdielnych koeficientov rozšírenia. Keď sa bimetal zahrieva, má tendenciu sa ohýbať, čo pomáha pri otváraní, alebo zatváraní elektrického napájania kompresora.

Meranie vlhkosti

Merače vlhkosti sú zariadenia, ktoré pomáhajú ovládať zvlhčovanie zariadenie namontované v klimatizačnom systéme. Ak je vzduch ohrievaný, jeho vlhkosť sa znižuje a môže byť preto potrebné zvýšiť vlhkosť. V niektorých prípadoch, ak je teplota nízka, môže pridať vlhkosť. Vlhkosť sa zvyčajne pridáva do vzduchových podložiek a zvyčajne sa odstraňuje znížením teploty pod teplotu rosného bodu, alebo pomocou sušičky. Prevádzka týchto zariadení je riadená vlhkostným zariadením.

Ventilátor v klimatizačných zariadeniach

Existujú dva typy ventilátorov, ktoré sa používajú v klimatizačných systémoch. Prvý typ ventilátora absorbuje studených vzduch z chladiacej cievky. Druhý typ ventilátora absorbuje horúci spätný vzduch z miestnosti a odošle ho do chladiaceho systému.