Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Porovnanie bezrúrovej klimatizácie a centrálnej klimatizácie
05.12.2017

Porovnanie bezrúrovej klimatizácie a centrálnej klimatizácie

. V minulosti sa väčšina ľudí rozhodla pre centrálnu klimatizáciu. V poslednej dobe však bezrúrové klimatizácie rastú na popularite a nie je to len inštalácia v domácnostiach bez existujúceho potrubia. Ľudia sú viac znepokojení ako kedykoľvek predtým v  nákladoch na energiu a bezvodičové systémy sú v tomto ohľade veľkými víťazmi.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre centrálny vzduchový alebo bezrúrový  systém, plánujete veľkú investíciu a pred rozhodnutím by ste mali robiť prieskum. Začiatočné náklady sú samozrejme hlavným faktorom, ale platí aj zváženie dlhodobých nákladov. Zároveň by ste mali premýšľať o potrebe vnútorného komfortu vás a vašej rodiny.

Bezrúrová klimatizácia vs centrálny klimatizačný prístroj: Ktorý je pre vás to pravé

Pred vážením kladov a záporov  centrálnej klimatizácie a bezrúrovej  klimatizácie by ste mali mať základné pochopenie toho, čo každý systém prináša. Centrálna klimatizačná jednotka má zvyčajne dve jednotky. Vnútorná jednotka sa zvyčajne pripojí k peci, ktorej dúchadlo vytláča chladený vzduch cez kanály, ktoré sa tiahnu okolo domu. Na vonkajšej jednotke je umiestnený kompresor a kondenzátor.

Bezrúrové  systémy majú tiež vnútorné a vonkajšie komponenty, ale nie sú zabudované do existujúcich pecí s núteným vzduchom. Vonkajšie jednotky sa zvyčajne montujú na vonkajšie steny, ale v prípade potreby môžu byť inštalované inde. V závislosti od potreby vykurovania a chladenia domácnosti môže byť potrebných viac ako jedna vonkajšia jednotka. Podobne existuje jedna alebo viac vnútorných jednotiek na úpravu vzduchu. Tieto jednotky môžu byť namontované vysoko na stenách, na stropoch alebo na podlahách. Pri systémoch s viacerými rozdeleniami je možné nastaviť rôzne teploty pre rôzne zóny.

Niektoré z najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné zvážiť pri posudzovaní výhod bezdrôtových systémov nad centrálnymi klimatizačnými zariadeniami, sú:

Flexibilita - Vďaka bezrúrovým, vnútorným vzduchovým klimatizáciam je ich možné inštalovať na rôznych miestach. Môžete ich tiež nainštalovať tak, aby vyhrievaný a chladený vzduch bol obmedzený na konkrétne časti domu, čo vytvára vynikajúci komfort a vedie k nižším nákladom na energiu.

Vykurovanie a chladenie - Centrálne klimatizačné jednotky môžu byť použité iba na chladenie domu. Musia byť spárované s pecami alebo tepelnými čerpadlami pre celoročné pohodlie v interiéri. Bezrúrové  systémy môžu vykurovať aj ochladzovať domy. Majú reverzibilné tepelné čerpadlá, ktoré pohybujú teplý vzduch v oboch smeroch.

Zónovaný komfort - Pri centrálnej klimatizácii nastavuje teplota na termostatu teplotu pre celú domácnosť. Tým, že si zvolíte viacstupňový bezkusový systém, môžete nastaviť rôzne teploty v rôznych miestnostiach. Ak v daný deň neplánujete používať miestnosť, môžete zastaviť vyhrievanie alebo chladenie vzduchu tam nasmerované. To má za následok výrazné úspory energie.

Menšia energetická strata - Jednou z najväčších nevýhod štandardného centrálneho klimatizačného systému je skutočnosť, že chladený vzduch musí prechádzať potrubím, aby sa dostal tam, kam potrebuje. Po ceste sa veľa z toho rozpadá a stráca sa v nepodmienečných častiach domu. To môže mať za následok energetické straty až o 30 percent. Vaše vedenie je vynechané z rovnice bezdrôtovým systémom, takže problém únikov je úplne eliminovaný.

Jednoduchá inštalácia - Pokiaľ je to vykonané autorizovaným a skúseným dodávateľom, bezproblémová inštalácia klimatizácie je okamžitá. Väčšinu práce sa musí vykonať pred inštaláciou. Napríklad, technici musia určiť vhodné miesta na montáž vnútorných manipulátorov vzduchu a vykonať výpočty zaťaženia, aby sa zabezpečilo, že použité zariadenie má správnu kapacitu.

Aké sú náklady na klimatizáciu?

Počiatočné náklady na inštaláciu bezrúrového systému majú tendenciu byť vyššie ako náklady na inštaláciu centrálnej klimatizácie. Zameranie sa výhradne na náklady vopred je však zavádzajúce. Konieckoncov bezkartáčové systémy sú oveľa efektívnejšie ako centrálne klimatizačné zariadenia, takže budete musieť stráviť oveľa menej, aby ste udržali doma v pohode v priebehu času a mali by ste dostatočne splatiť vašu investíciu. Keď príde na to, aby ste vedeli, kde si môžete kúpiť bezkontaktné klimatizačné zariadenia, obráťte sa na dodávateľa Mitsubishi Electric.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk