Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Postarajte sa o vašu o vašu klimatizáciu
24.09.2020

Postarajte sa o vašu o vašu klimatizáciu

Nechceli by ste, aby táto výhoda moderných technológií pôsobila a neočakávane prestala pracovať. Aj keď vždy môžete získať pomoc seriózneho odborníka na klimatizáciu v Galante, Trnave, Bratislave.

Klimatizáciu pravidelne čistite

Najprv začnite s úplným vypnutím napájania. Jednoducho uchopte skrutkovač alebo kľúč a odskrutkujte klietku, ktorá zakrýva horný ventilátor na kondenzačnej jednotke vonku. Pomocou vysávača odstráňte všetky zvyšky, špinu, prach, listy, vetvičky alebo trávu, ktoré sa vo vnútri nachádzajú. Ak sa obávate poškodenia jednotky alebo nemáte know-how na vyčistenie jednotky sami, vždy môžete získať pomoc seriózneho odborníka na klimatizáciu, ktorý vám to urobí.

Kondenzátor a výparník tvoria významné súčasti klimatizačného systému. Každý z nich má vo vnútri rebrá. Tieto rebrá majú tendenciu sa ohýbať, čo spôsobuje, že bránia prúdeniu vzduchu. Ak chcete, aby váš striedavý prúd fungoval dokonale, skontrolujte tieto plutvy občas, aby ste sa uistili, že sa neohýbali. Ak áno, zavolajte seriózneho odborníka na klimatizáciu a opravte ich za vás. Nesnažte sa ich narovnať sami, pretože nadmerná sila ich môže zlomiť. Potom budete mať ďalší problém.

Umyte ju

Plutvy sú vyrobené zo štíhlych plechov a ležia tesne za mriežkou, ktorá obklopuje kondenzačnú jednotku. Ak ste ich už vyčistili v obchode, ak na nich ešte stále sú nečistoty a zvyšky, je čas ich umyť. Nepoužívajte tlakovú umývačku, pretože plutvy sú veľmi jemné a extrémne náchylné na ohyb. Najlepšie je, ak zavoláte seriózneho odborníka, ktorý vykoná toto čistenie za vás, pretože vie, koľko sily vyvinie na čistenie plutiev.

Odstráňte všetky zvyšky

Po vyčistení systému a narovnaní ohnutých plutiev je vhodné vyčistiť okolité oblasti, aby sa vaša práca alebo práca profesionála čoskoro nevyvrátila. Uistite sa, že okolo jednotky nie sú žiadne zvyšky. Zbavte sa všetkých listov, uvoľnenej trávy, vetvičiek atď., Ktoré ste z jednotky umyli. Ďalej vyčistite polomer dvoch stôp okolo jednotky rastlín alebo kríkov atď.

Môžete tiež umiestniť plastovú alebo preglejkovú krytinu na vrch jednotky, ak ju plánujete na chvíľu nepoužiť. Len nezabudnite nechať strany holé.

Udržujte úroveň jednotky

Tu a tam skontrolujte jednotku a uistite sa, že je v rovine so zemou; nechcete, aby klesla z rovnováhy. Dokonca aj jednoduché posunutie pôdy z podložky, na ktorú je jednotka umiestnená, môže spôsobiť jej vyvažovanie. Preto, aby ste predišli zbytočnému poškodeniu jednotky a nákladným opravám, uistite sa, že je v rovine so zemou. Renomovaná klimatizácia vám s tým môže vždy pomôcť.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk