Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 068,00 € (29 904,00 CZK)
skladom
naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom
naša cena 2 016,00 € (56 448,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 899,00 € (25 172,00 CZK)
skladom
naša cena 1 129,00 € (31 612,00 CZK)
skladom
naša cena 1 286,00 € (36 008,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

17. 02. 2019

Používanie klimatizácie v zime

Toto zariadenie ponúka mimoriadnu všestrannosť, pretože systém je možné prepínať medzi režimom chladenia a vykurovania podľa potreby a udržiavať pracovisko na pohodlnej teplote po celý rok. Udržiavanie pohodlnej pracovnej teploty zlepšilo zdravie, bezpečnosť a produktivitu zamestnancov.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?
Reverzná cyklistická klimatizácia funguje tak, že teplý vzduch prechádza chladičom, aby ho ochladil a znížil teplotu miestnosti v teplejších mesiacoch roka. Pri zimnom vykurovaní chladiaci prostriedok absorbuje teplo zvonka (aj v chladných dňoch), aby zohrieval vzduch do miestnosti, aby zvýšil vnútornú teplotu.
Okrem vykurovania môžu tieto systémy tiež odvlhčovať vzduch a predstavujú ideálny spôsob odstránenia vzdušných húb a roztočov z pracoviska, vytvárania hygienickejšieho prostredia a znižovania možnosti prenosu vzdušných chorôb z človeka na človeka.

Kanálová alebo multi split klimatizácia?
Bez ohľadu na to, či je pre váš pracovisko vhodnejší systém s oddeleným alebo rozdeleným systémom, oba typy klimatizačných jednotiek sú dostupné s funkciami reverzného cyklu alebo tepelného čerpadla -
klimatizácia využíva jednu vonkajšiu jednotku na čerpanie chladného alebo teplého vzduchu do viacerých miestností prostredníctvom skrytých otvorov. Keďže počas celého roka môžete používať rovnaké kanály na zabezpečenie vykurovania a chladenia, klimatizácia s reverzným cyklom šetrí priestor vo vašich stenách a na vašej streche v porovnaní s inštaláciou samostatného plynového vykurovacieho systému.
Pevné rozdelené systémy sú lacnejšie na inštaláciu, pretože nepoužívajú kanály a sú pripojené k vonkajším jednotkám (alebo k jedinej vonkajšej jednotke v rozdeľovacom systéme s viacerými hlavami). Niektoré systémy môžu byť nastavené tak, aby poskytovali vykurovanie a chladenie v rôznych zónach súčasne.

Koľko ušetria?
Použitie rovnakého systému na zabezpečenie vykurovania a chladenia je praktické a finančné. Zatiaľ čo reverzné cyklické systémy môžu stáť viac ako štandardná klimatizácia, používajú o 72 percent menej elektrickej energie ako prenosné ohrievače, na ktoré sa mnohí ľudia spoliehajú v zime. Okrem toho sa ušetria tým, že sa nebude musieť nakupovať, inštalovať a obsluhovať samostatné systémy. Pravidelná údržba vám umožní vyťažiť čo najviac z vášho klimatizačného systému.