Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Používanie klimatizácie v zime
17.02.2019

Používanie klimatizácie v zime

Toto zariadenie ponúka mimoriadnu všestrannosť, pretože systém je možné prepínať medzi režimom chladenia a vykurovania podľa potreby a udržiavať pracovisko na pohodlnej teplote po celý rok. Udržiavanie pohodlnej pracovnej teploty zlepšilo zdravie, bezpečnosť a produktivitu zamestnancov.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?
Reverzná cyklistická klimatizácia funguje tak, že teplý vzduch prechádza chladičom, aby ho ochladil a znížil teplotu miestnosti v teplejších mesiacoch roka. Pri zimnom vykurovaní chladiaci prostriedok absorbuje teplo zvonka (aj v chladných dňoch), aby zohrieval vzduch do miestnosti, aby zvýšil vnútornú teplotu.
Okrem vykurovania môžu tieto systémy tiež odvlhčovať vzduch a predstavujú ideálny spôsob odstránenia vzdušných húb a roztočov z pracoviska, vytvárania hygienickejšieho prostredia a znižovania možnosti prenosu vzdušných chorôb z človeka na človeka.

Kanálová alebo multi split klimatizácia?
Bez ohľadu na to, či je pre váš pracovisko vhodnejší systém s oddeleným alebo rozdeleným systémom, oba typy klimatizačných jednotiek sú dostupné s funkciami reverzného cyklu alebo tepelného čerpadla -
klimatizácia využíva jednu vonkajšiu jednotku na čerpanie chladného alebo teplého vzduchu do viacerých miestností prostredníctvom skrytých otvorov. Keďže počas celého roka môžete používať rovnaké kanály na zabezpečenie vykurovania a chladenia, klimatizácia s reverzným cyklom šetrí priestor vo vašich stenách a na vašej streche v porovnaní s inštaláciou samostatného plynového vykurovacieho systému.
Pevné rozdelené systémy sú lacnejšie na inštaláciu, pretože nepoužívajú kanály a sú pripojené k vonkajším jednotkám (alebo k jedinej vonkajšej jednotke v rozdeľovacom systéme s viacerými hlavami). Niektoré systémy môžu byť nastavené tak, aby poskytovali vykurovanie a chladenie v rôznych zónach súčasne.

Koľko ušetria?
Použitie rovnakého systému na zabezpečenie vykurovania a chladenia je praktické a finančné. Zatiaľ čo reverzné cyklické systémy môžu stáť viac ako štandardná klimatizácia, používajú o 72 percent menej elektrickej energie ako prenosné ohrievače, na ktoré sa mnohí ľudia spoliehajú v zime. Okrem toho sa ušetria tým, že sa nebude musieť nakupovať, inštalovať a obsluhovať samostatné systémy. Pravidelná údržba vám umožní vyťažiť čo najviac z vášho klimatizačného systému.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.