Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Používanie klimatizácie v zime
17.02.2019

Používanie klimatizácie v zime

Toto zariadenie ponúka mimoriadnu všestrannosť, pretože systém je možné prepínať medzi režimom chladenia a vykurovania podľa potreby a udržiavať pracovisko na pohodlnej teplote po celý rok. Udržiavanie pohodlnej pracovnej teploty zlepšilo zdravie, bezpečnosť a produktivitu zamestnancov.

Ako fungujú tepelné čerpadlá?
Reverzná cyklistická klimatizácia funguje tak, že teplý vzduch prechádza chladičom, aby ho ochladil a znížil teplotu miestnosti v teplejších mesiacoch roka. Pri zimnom vykurovaní chladiaci prostriedok absorbuje teplo zvonka (aj v chladných dňoch), aby zohrieval vzduch do miestnosti, aby zvýšil vnútornú teplotu.
Okrem vykurovania môžu tieto systémy tiež odvlhčovať vzduch a predstavujú ideálny spôsob odstránenia vzdušných húb a roztočov z pracoviska, vytvárania hygienickejšieho prostredia a znižovania možnosti prenosu vzdušných chorôb z človeka na človeka.

Kanálová alebo multi split klimatizácia?
Bez ohľadu na to, či je pre váš pracovisko vhodnejší systém s oddeleným alebo rozdeleným systémom, oba typy klimatizačných jednotiek sú dostupné s funkciami reverzného cyklu alebo tepelného čerpadla -
klimatizácia využíva jednu vonkajšiu jednotku na čerpanie chladného alebo teplého vzduchu do viacerých miestností prostredníctvom skrytých otvorov. Keďže počas celého roka môžete používať rovnaké kanály na zabezpečenie vykurovania a chladenia, klimatizácia s reverzným cyklom šetrí priestor vo vašich stenách a na vašej streche v porovnaní s inštaláciou samostatného plynového vykurovacieho systému.
Pevné rozdelené systémy sú lacnejšie na inštaláciu, pretože nepoužívajú kanály a sú pripojené k vonkajším jednotkám (alebo k jedinej vonkajšej jednotke v rozdeľovacom systéme s viacerými hlavami). Niektoré systémy môžu byť nastavené tak, aby poskytovali vykurovanie a chladenie v rôznych zónach súčasne.

Koľko ušetria?
Použitie rovnakého systému na zabezpečenie vykurovania a chladenia je praktické a finančné. Zatiaľ čo reverzné cyklické systémy môžu stáť viac ako štandardná klimatizácia, používajú o 72 percent menej elektrickej energie ako prenosné ohrievače, na ktoré sa mnohí ľudia spoliehajú v zime. Okrem toho sa ušetria tým, že sa nebude musieť nakupovať, inštalovať a obsluhovať samostatné systémy. Pravidelná údržba vám umožní vyťažiť čo najviac z vášho klimatizačného systému.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk