Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo je dôležité udržiavať bezpečnú a pohodlnú pracovnú teplotu
12.03.2019

Prečo je dôležité udržiavať bezpečnú a pohodlnú pracovnú teplotu

Na pracovisku by mala byť teplota primeraná. Aj náš tím dostáva často otázky od firiem, ktoré potrebujú, aby ich server alebo počítačové miestnosti ochladili, údajov a systémov.

Tepelné nepohodlie spôsobené teplotou na pracovisku môže mať vplyv na zdravie a bezpečnosť, pričom sa zaznamenávajú ďalšie nehody, z ktorých všetky majú súvisiace náklady. Mnoho zamestnancov nie je schopných prispôsobiť svoje oblečenie, pretože nosia špecifickú uniformu alebo OOP. Nosenie príliš veľa odevu alebo OOP môže byť primárnou príčinou tepelného stresu, ale ak oblečenie neposkytuje dostatok izolácie, potom existuje riziko úrazu za studena, ako je omrznutie alebo hypotermia.

Zamestnanci pracujúci v chladnom prostredí sa ukážu ako pomalí a pomalí, pretože ich telo nedokáže reagovať tak rýchlo, keď teplota klesne. Mnohí zamestnanci uvádzajú, že sú ospalí, keď sú príliš studené, čo ovplyvňuje ich schopnosť sústrediť sa na všetky pracovné úlohy. Ak je pracovisko príliš horúce, zamestnanci môžu byť podráždení a dokonca aj agresívni, čo môže mať vplyv aj na pracovný výkon.

Teploty na pracovisku môžu zohrávať významnú úlohu v produktivite - skryté náklady na neposkytnutie "primeranej" teploty na pracovisku. Výskum, ktorý pôvodne vykonala spoločnosť Cornell University, ukázal, že zamestnanci pracujú najlepšie, keď je teplota v rozmedzí od 22 ° C do 25 ° C. Pri teplotách nižších ako 22 ° C sa vyskytli ďalšie chyby v kancelárii, ale keď teplota vzrástla na 22 ° C, chyby klesli o 44% a klávesnica výstupu vzrástla o masívny 150%.

Z dotazovaných pracovníkov 29% odhadlo, že minú 10 až 30 minút každý pracovný deň nefunguje a 6% uviedlo, že strávia viac ako polhodinu každý deň, pretože nefungujú efektívne v dôsledku nepríjemnej kancelárskej teploty.

Výsledky prieskumu naznačujú, že asi 2% kancelárskych hodín strácajú práve kvôli samotnej teplote, čo potenciálne stojí vo Veľkej Británii viac ako 13 miliárd libier ročne.
Aj keď na pracovisku neexistuje žiadna ideálna teplota a žiadne zákonné maximum, rôzne pracovné oblasti môžu vyžadovať rôzne teploty. Chartered Institute of Building Services Engineers odporúča nasledujúce teploty -

· Ťažká práca v továrňach: 13 ° C
· Ľahká práca v továrňach: 16 ° C
· Nemocničné oddelenia a obchody: 18 ° C
· Kancelárie a jedálne: 20 ° C

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk