Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo je dôležité udržiavať bezpečnú a pohodlnú pracovnú teplotu

Prečo je dôležité udržiavať bezpečnú a pohodlnú pracovnú teplotu

Na pracovisku by mala byť teplota primeraná. Aj náš tím dostáva často otázky od firiem, ktoré potrebujú, aby ich server alebo počítačové miestnosti ochladili, údajov a systémov.

Tepelné nepohodlie spôsobené teplotou na pracovisku môže mať vplyv na zdravie a bezpečnosť, pričom sa zaznamenávajú ďalšie nehody, z ktorých všetky majú súvisiace náklady. Mnoho zamestnancov nie je schopných prispôsobiť svoje oblečenie, pretože nosia špecifickú uniformu alebo OOP. Nosenie príliš veľa odevu alebo OOP môže byť primárnou príčinou tepelného stresu, ale ak oblečenie neposkytuje dostatok izolácie, potom existuje riziko úrazu za studena, ako je omrznutie alebo hypotermia.

Zamestnanci pracujúci v chladnom prostredí sa ukážu ako pomalí a pomalí, pretože ich telo nedokáže reagovať tak rýchlo, keď teplota klesne. Mnohí zamestnanci uvádzajú, že sú ospalí, keď sú príliš studené, čo ovplyvňuje ich schopnosť sústrediť sa na všetky pracovné úlohy. Ak je pracovisko príliš horúce, zamestnanci môžu byť podráždení a dokonca aj agresívni, čo môže mať vplyv aj na pracovný výkon.

Teploty na pracovisku môžu zohrávať významnú úlohu v produktivite - skryté náklady na neposkytnutie "primeranej" teploty na pracovisku. Výskum, ktorý pôvodne vykonala spoločnosť Cornell University, ukázal, že zamestnanci pracujú najlepšie, keď je teplota v rozmedzí od 22 ° C do 25 ° C. Pri teplotách nižších ako 22 ° C sa vyskytli ďalšie chyby v kancelárii, ale keď teplota vzrástla na 22 ° C, chyby klesli o 44% a klávesnica výstupu vzrástla o masívny 150%.

Z dotazovaných pracovníkov 29% odhadlo, že minú 10 až 30 minút každý pracovný deň nefunguje a 6% uviedlo, že strávia viac ako polhodinu každý deň, pretože nefungujú efektívne v dôsledku nepríjemnej kancelárskej teploty.

Výsledky prieskumu naznačujú, že asi 2% kancelárskych hodín strácajú práve kvôli samotnej teplote, čo potenciálne stojí vo Veľkej Británii viac ako 13 miliárd libier ročne.
Aj keď na pracovisku neexistuje žiadna ideálna teplota a žiadne zákonné maximum, rôzne pracovné oblasti môžu vyžadovať rôzne teploty. Chartered Institute of Building Services Engineers odporúča nasledujúce teploty -

· Ťažká práca v továrňach: 13 ° C
· Ľahká práca v továrňach: 16 ° C
· Nemocničné oddelenia a obchody: 18 ° C
· Kancelárie a jedálne: 20 ° C

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.