Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 965,00 € (27 020,00 CZK)
skladom
naša cena 900,00 € (25 200,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 981,00 € (55 468,00 CZK)
skladom
naša cena 550,00 € (15 400,00 CZK)
skladom
naša cena 564,00 € (15 792,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

12. 03. 2019

Prečo je dôležité udržiavať bezpečnú a pohodlnú pracovnú teplotu

Na pracovisku by mala byť teplota primeraná. Aj náš tím dostáva často otázky od firiem, ktoré potrebujú, aby ich server alebo počítačové miestnosti ochladili, údajov a systémov.

Tepelné nepohodlie spôsobené teplotou na pracovisku môže mať vplyv na zdravie a bezpečnosť, pričom sa zaznamenávajú ďalšie nehody, z ktorých všetky majú súvisiace náklady. Mnoho zamestnancov nie je schopných prispôsobiť svoje oblečenie, pretože nosia špecifickú uniformu alebo OOP. Nosenie príliš veľa odevu alebo OOP môže byť primárnou príčinou tepelného stresu, ale ak oblečenie neposkytuje dostatok izolácie, potom existuje riziko úrazu za studena, ako je omrznutie alebo hypotermia.

Zamestnanci pracujúci v chladnom prostredí sa ukážu ako pomalí a pomalí, pretože ich telo nedokáže reagovať tak rýchlo, keď teplota klesne. Mnohí zamestnanci uvádzajú, že sú ospalí, keď sú príliš studené, čo ovplyvňuje ich schopnosť sústrediť sa na všetky pracovné úlohy. Ak je pracovisko príliš horúce, zamestnanci môžu byť podráždení a dokonca aj agresívni, čo môže mať vplyv aj na pracovný výkon.

Teploty na pracovisku môžu zohrávať významnú úlohu v produktivite - skryté náklady na neposkytnutie "primeranej" teploty na pracovisku. Výskum, ktorý pôvodne vykonala spoločnosť Cornell University, ukázal, že zamestnanci pracujú najlepšie, keď je teplota v rozmedzí od 22 ° C do 25 ° C. Pri teplotách nižších ako 22 ° C sa vyskytli ďalšie chyby v kancelárii, ale keď teplota vzrástla na 22 ° C, chyby klesli o 44% a klávesnica výstupu vzrástla o masívny 150%.

Z dotazovaných pracovníkov 29% odhadlo, že minú 10 až 30 minút každý pracovný deň nefunguje a 6% uviedlo, že strávia viac ako polhodinu každý deň, pretože nefungujú efektívne v dôsledku nepríjemnej kancelárskej teploty.

Výsledky prieskumu naznačujú, že asi 2% kancelárskych hodín strácajú práve kvôli samotnej teplote, čo potenciálne stojí vo Veľkej Británii viac ako 13 miliárd libier ročne.
Aj keď na pracovisku neexistuje žiadna ideálna teplota a žiadne zákonné maximum, rôzne pracovné oblasti môžu vyžadovať rôzne teploty. Chartered Institute of Building Services Engineers odporúča nasledujúce teploty -

· Ťažká práca v továrňach: 13 ° C
· Ľahká práca v továrňach: 16 ° C
· Nemocničné oddelenia a obchody: 18 ° C
· Kancelárie a jedálne: 20 ° C