Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo potrebujete programovateľný termostat v domácnosti
18.12.2017

Prečo potrebujete programovateľný termostat v domácnosti

Pridanie programovateľného termostatu do vašej jednotky vykurovania, vetrania a klimatizácie je jednoduchý projekt, ktorý môžete rýchlo urobiť samostatne. Jednoducho zakúpite termostat a potom odstráňte starú jednotku zo steny, pričom si všimnite, kde a ako sú drôty pripojené. Potom prepojte káble s novým termostatom. Je dôležité prečítať si inštalačný a inštalačný návod nového termostatu, aby ste mohli využiť všetko, čo môže váš systém ponúknuť.

Programovateľný termostat

Najväčšou výhodou programovateľných termostatov je úspora nákladov. Účty za energiu naďalej rastú  a najlepší spôsob, ako to bojkotovať, je pokúsiť sa znížiť spotrebu energie.

S programovateľnými termostatmi môžete nastaviť teplotu na presný bod vášho osobného pohodlia. Pre každý stupeň, ktorý zvyšujete alebo znižujete teplotu v domácnosti počas letného obdobia alebo zimy, môžete ušetriť až 2% na vašom účte. Nemusíte udržiavať klimatizáciu alebo teplo na vysokej úrovni, keď ste mimo domova. Môžete si vytvoriť plán, ktorý vyhovuje rutine vašej rodiny a udržuje teplotu chladnú alebo teplú, keď ste tam, ale znižuje spotrebu energie, keď nie ste doma.

Konzistentná teplota

Ďalším veľkým plusom programovateľných termostatov je ich schopnosť pomôcť vám udržiavať dokonalú, konzistentnú teplotu vo vašom dome. Namiesto spustenia klimatizácie vysoko počas vlny horúcej teploty môžu programovateľné termostaty bežať na konštantnej úrovni. Počas zimy môže vaše teplo zostať stabilné, čo nasleduje po naprogramovanom teplotnom rozvrhu.

Pomocou programovateľného termostatu sa vaša rodina a priatelia cítia pohodlnejšie vo vašom dome po celý rok a môžete sa vyhnúť veľkým horúcim alebo studeným miestam v rôznych oblastiach vášho domu.

Prispôsobenie času

Majitelia domov tiež milujú skutočnosť, že môžu minúť menej času nastavením svojho termostatu programovateľnou verziou. Pomocou ručného termostatu môže vyžadovať určitú prax a čas na prekonanie krokov nastavenia teploty v rôznych časoch dňa. Keď je čas odísť z domu, musíte sa vrátiť k stenovej jednotke a urobiť úpravy - nutnosť, ktorú mnohí z nás zanedbávajú. Potom sa musíte znova prispôsobiť zakaždým, keď prídete domov, keď idete spať do postele a ráno sa zobudíte.

 

Použitie programovateľného termostatu môže eliminovať všetok čas strávený pred vašim ručným zariadením. Môžete nastaviť plán raz za sezónu a potom na to zabudnete, takže sa môžete zamerať na pocit pohodlnosti.

 

Zvýšte efektivitu vášho domova

Udržiavanie domácej energetickej účinnosti je jednou z najdôležitejších otázok údržby, o ktorej majitelia domov premýšľajú počas celej zmeny ročného obdobia. Efektívnejší domov môže efektívnejšie využívať svoje zdroje a prinášať menšie opotrebenie hlavným spotrebičom a systémom. Náš národ môže v budúcnosti čeliť nedostatku energie a je dôležité uistiť sa, že váš dom neprispieva k plytvaniu energiou a negatívnym dopadom na životné prostredie. Použitie programovateľného termostatu je jedna vec, ktorú môžete urobiť, aby ste pomohli obmedziť svoj odpad.

Udržujte optimalizovaný klimatizačný systém

Pred inštaláciou úplne nového systému väčšina zmluvných partnerov odporúča obyvateľom, aby sa najskôr pokúsili predtým, než sa zaviažu k tak veľkému nákupu. Ak je váš klimatizačný systém starší alebo nie je taký výkonný, skôr ako investujete do nákupu nového, môžete sa pokúsiť spárovať ho s programovateľným termostatom, ktorý mu pomôže vykonávať svoju prácu. Keď znižujete pracovnú záťaž a pomôžete vášmu spotrebiču  pracovať v najlepšom možnom čase, môže vám to dať trochu času, aby ste sa dostali cez sezónu.

Využite čas

Ďalšou výhodou programovateľných termostatov je to, že vám umožňujú využiť rôzne denné časy a zmeny teploty v závislosti od polohy slnka a sezóny. Keď ranné alebo popoludňajšie slnko začne ohrievať váš dom počas špičkových časov letných mesiacov, môžete upraviť plán chladenia. Podobne počas chladnejších častí roka môžete znížiť svoju vykurovaciu energiu a nechať teplo slnka pomôcť prevziať otepľovacie povinnosti. Počas chladných zimných večerov budete pravdepodobne musieť zvýšiť svoju vykurovaciu silu klimatizáice, aby ste udržali vašu rodinu v pohode.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk