Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo z klimatizácie uniká voda 1. časť
14.06.2018

Prečo z klimatizácie uniká voda 1. časť

Vyhnite sa tomuto katastrofálnemu scenáru! Okamžite konať a vykonať rýchlu kontrolu - možno budete môcť problém identifikovať sami a vyhnúť sa veľkej katastrofe. Ak váš klimatizačný prístroj uniká v dome alebo v dome alebo mimo neho, problém s najväčšou pravdepodobnosťou pramení z aspoň jedného z nasledujúcich problémov:

Zanesená odtoková línia. Najbežnejší zdroj únikov v domácich klimatizačných zariadeniach.
Skontrolujte priehlbinu pre drážky, otvory a trhliny.
Znečistený vzduchový filter. Obmedzený prietok vzduchu vyvoláva celý rad problémov vrátane úniku vody.
Nesprávna inštalácia. Zlá inštalácia je bežným dôvodom úniku.
Zlomené čerpadlo. Zlé čerpadlo nevytiahne vodu z preplňovacej panvy a unikne.


Získajte cenovú ponuku pre opravy klimatizácie!


1. Odvodňovací potrubie je upchatý


Znečistená drenážna linka je najbežnejším zdrojom únikov v domácich klimatizačných zariadeniach. Keď je odtoková potrubia zastavená, voda sa nemôže vypúšťať z prepadovej panvy a von cez kanalizačný potrubie (alebo vonku, v závislosti od nastavenia klimatizácie). To môže byť obzvlášť problematické. Ak voda uniká z prednej strany, viete, že vaša jednotka  nebola správne nainštalovaná.

Skontrolujte hadicu na nečistoty a nečistoty. Ak cítite odpor, odstráňte blokáciu. Voda potom môže voľne prúdiť do kanalizačného potrubia a zospodu tak, ako to má.

Veľa moderných klimatizačných jednotiek má funkciu núdzového vypnutia, aby chránila zariadenie pred poškodením, ak je v odtokovej hadici zistené upchatie. Zatiaľ čo táto funkcia je užitočná a zabraňuje poškodeniu vody, môže to byť pre majiteľa záhadné, keď sa ich klimatizácia vypne z modrej. Ak sa váš klimatizačný systém náhle vypne, môže byť vypnuté vyprázdnenie vyprázdneného vypúšťacieho potrubia.

Môžete zabrániť upchatiu príležitostným nalievaním šálky bielidla do odtokového potrubia z vnútra jednotky. Ak už došlo k upchatiu, môžete vysávač vysušiť za vlhka / suchého vákua.

2. Vyprázdnite panvu prepadu prasknutý alebo poškodený

Pri kontrole vypúšťacieho potrubia môžete tiež skontrolovať vypúšťaciu nádobku pod jednotkou. Pozorne skontrolujte každý kútik a pozdĺž okraja trhliny, zárezy alebo otvory. Čokoľvek, čo umožňuje, aby voda vytekla na podlahu skôr, ako sa dostane do odtokovej hadice, je problém.

Malé otvory je možné opraviť pomocou epoxidovej živice, ale úplné nahradenie odtokovej panvy je najlepší spôsob riešenia tohto problému.

Neviete si pomôcť - kontaktujte nás

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk