Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo z klimatizácie uniká voda 1. časť

Prečo z klimatizácie uniká voda 1. časť

Vyhnite sa tomuto katastrofálnemu scenáru! Okamžite konať a vykonať rýchlu kontrolu - možno budete môcť problém identifikovať sami a vyhnúť sa veľkej katastrofe. Ak váš klimatizačný prístroj uniká v dome alebo v dome alebo mimo neho, problém s najväčšou pravdepodobnosťou pramení z aspoň jedného z nasledujúcich problémov:

Zanesená odtoková línia. Najbežnejší zdroj únikov v domácich klimatizačných zariadeniach.
Skontrolujte priehlbinu pre drážky, otvory a trhliny.
Znečistený vzduchový filter. Obmedzený prietok vzduchu vyvoláva celý rad problémov vrátane úniku vody.
Nesprávna inštalácia. Zlá inštalácia je bežným dôvodom úniku.
Zlomené čerpadlo. Zlé čerpadlo nevytiahne vodu z preplňovacej panvy a unikne.


Získajte cenovú ponuku pre opravy klimatizácie!


1. Odvodňovací potrubie je upchatý


Znečistená drenážna linka je najbežnejším zdrojom únikov v domácich klimatizačných zariadeniach. Keď je odtoková potrubia zastavená, voda sa nemôže vypúšťať z prepadovej panvy a von cez kanalizačný potrubie (alebo vonku, v závislosti od nastavenia klimatizácie). To môže byť obzvlášť problematické. Ak voda uniká z prednej strany, viete, že vaša jednotka  nebola správne nainštalovaná.

Skontrolujte hadicu na nečistoty a nečistoty. Ak cítite odpor, odstráňte blokáciu. Voda potom môže voľne prúdiť do kanalizačného potrubia a zospodu tak, ako to má.

Veľa moderných klimatizačných jednotiek má funkciu núdzového vypnutia, aby chránila zariadenie pred poškodením, ak je v odtokovej hadici zistené upchatie. Zatiaľ čo táto funkcia je užitočná a zabraňuje poškodeniu vody, môže to byť pre majiteľa záhadné, keď sa ich klimatizácia vypne z modrej. Ak sa váš klimatizačný systém náhle vypne, môže byť vypnuté vyprázdnenie vyprázdneného vypúšťacieho potrubia.

Môžete zabrániť upchatiu príležitostným nalievaním šálky bielidla do odtokového potrubia z vnútra jednotky. Ak už došlo k upchatiu, môžete vysávač vysušiť za vlhka / suchého vákua.

2. Vyprázdnite panvu prepadu prasknutý alebo poškodený

Pri kontrole vypúšťacieho potrubia môžete tiež skontrolovať vypúšťaciu nádobku pod jednotkou. Pozorne skontrolujte každý kútik a pozdĺž okraja trhliny, zárezy alebo otvory. Čokoľvek, čo umožňuje, aby voda vytekla na podlahu skôr, ako sa dostane do odtokovej hadice, je problém.

Malé otvory je možné opraviť pomocou epoxidovej živice, ale úplné nahradenie odtokovej panvy je najlepší spôsob riešenia tohto problému.

Neviete si pomôcť - kontaktujte nás

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.