Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 123,00 € (31 444,00 CZK)
skladom
naša cena 1 019,00 € (28 532,00 CZK)
skladom
naša cena 1 045,00 € (29 260,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 863,00 € (52 164,00 CZK)
skladom
naša cena 1 523,00 € (42 644,00 CZK)
skladom
naša cena 580,00 € (16 240,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

14. 06. 2018

Prečo z klimatizácie uniká voda 1. časť

Vyhnite sa tomuto katastrofálnemu scenáru! Okamžite konať a vykonať rýchlu kontrolu - možno budete môcť problém identifikovať sami a vyhnúť sa veľkej katastrofe. Ak váš klimatizačný prístroj uniká v dome alebo v dome alebo mimo neho, problém s najväčšou pravdepodobnosťou pramení z aspoň jedného z nasledujúcich problémov:

Zanesená odtoková línia. Najbežnejší zdroj únikov v domácich klimatizačných zariadeniach.
Skontrolujte priehlbinu pre drážky, otvory a trhliny.
Znečistený vzduchový filter. Obmedzený prietok vzduchu vyvoláva celý rad problémov vrátane úniku vody.
Nesprávna inštalácia. Zlá inštalácia je bežným dôvodom úniku.
Zlomené čerpadlo. Zlé čerpadlo nevytiahne vodu z preplňovacej panvy a unikne.


Získajte cenovú ponuku pre opravy klimatizácie!


1. Odvodňovací potrubie je upchatý


Znečistená drenážna linka je najbežnejším zdrojom únikov v domácich klimatizačných zariadeniach. Keď je odtoková potrubia zastavená, voda sa nemôže vypúšťať z prepadovej panvy a von cez kanalizačný potrubie (alebo vonku, v závislosti od nastavenia klimatizácie). To môže byť obzvlášť problematické. Ak voda uniká z prednej strany, viete, že vaša jednotka  nebola správne nainštalovaná.

Skontrolujte hadicu na nečistoty a nečistoty. Ak cítite odpor, odstráňte blokáciu. Voda potom môže voľne prúdiť do kanalizačného potrubia a zospodu tak, ako to má.

Veľa moderných klimatizačných jednotiek má funkciu núdzového vypnutia, aby chránila zariadenie pred poškodením, ak je v odtokovej hadici zistené upchatie. Zatiaľ čo táto funkcia je užitočná a zabraňuje poškodeniu vody, môže to byť pre majiteľa záhadné, keď sa ich klimatizácia vypne z modrej. Ak sa váš klimatizačný systém náhle vypne, môže byť vypnuté vyprázdnenie vyprázdneného vypúšťacieho potrubia.

Môžete zabrániť upchatiu príležitostným nalievaním šálky bielidla do odtokového potrubia z vnútra jednotky. Ak už došlo k upchatiu, môžete vysávač vysušiť za vlhka / suchého vákua.

2. Vyprázdnite panvu prepadu prasknutý alebo poškodený

Pri kontrole vypúšťacieho potrubia môžete tiež skontrolovať vypúšťaciu nádobku pod jednotkou. Pozorne skontrolujte každý kútik a pozdĺž okraja trhliny, zárezy alebo otvory. Čokoľvek, čo umožňuje, aby voda vytekla na podlahu skôr, ako sa dostane do odtokovej hadice, je problém.

Malé otvory je možné opraviť pomocou epoxidovej živice, ale úplné nahradenie odtokovej panvy je najlepší spôsob riešenia tohto problému.

Neviete si pomôcť - kontaktujte nás