Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo z klimatizácie uniká voda 2. časť
18.06.2018

Prečo z klimatizácie uniká voda 2. časť

3. Vzduchový filter je znečistený

Váš vzduchový filter jednotky klimatizácie je potrebné pravidelne meniť. Ak necháte filter príliš dlho, filter sa znečistí a prúdenie vzduchu je obmedzené.

Vzduch okolo cieviek výparníka je príliš chladný a špirály zmrznú, v skutočnosti tvoria ľad v a na jednotke. Keď sa ľad roztopí, voda klesne a dostanete únik. Špinavý filter nie je jediným dôvodom, prečo by vaše AC mohlo zmrznúť. Pozrite sa na ďalšie možné vysvetlenia toho, prečo je vaše AC zmrazené.

Väčšina filtrov má trvať jeden až dva mesiace. Aby ste sa uistili, že zabraňuje netesnostiam, kontrolujte filtre častejšie, najmä ak je zariadenie v ťažkej prevádzke. Jednoduchá výmena filtra pravidelne zabraňuje mnohým problémom a zefektívňuje váš systém klimatizácie.

4. Nesprávna inštalácia

Centrálna klimatizačná jednotka môže začať unikajúcu vodu vonku, ak nie je na úrovni. Voda sa nerovnomerne zapadne do prepadovej panvice a odkvapká cez stranu. Uistite sa, že klimatizácia je na rovnom povrchu a absolútne na úrovni. Ak nie je úplne plochý, mali by ste upraviť betónovú podložku, na ktorej sedí, aby ste ju vyrovnali.

Pri okenných klimatizačných jednotkách chcete, aby predná časť jednotky bola mierne sklopená, aby sa voda odvádzala dozadu a von. Ak je jednotka príliš plochá, voda môže viesť nesprávnym smerom a rozliať sa do vášho domu.

Voda môže tiež unikať, ak tesnenie pripevňujúce zariadenie k oknu nie je tesné. Vlhkosť z teplého vzduchu, ktorý spĺňa chladný vzduch v klimatizačnej jednotke, kondenzuje, čo vedie k úniku kondenzátu.

5. Zlomená pumpa

Ak je čerpadlo rozbité, z preplňovacej panvy sa nevytiahne žiadna voda. Panvicka sa naplní, kým sa začne kvapkať na podlahu. Čerpadlo môžete otestovať nalievaním vody do panvice. Ak sa nič nedeje a viete, že odtoková potrubia nie je upchatá, čerpadlo musí byť porušené. V tomto okamihu nám zavolajte lacna-klima.sk- naši servisní technici vám pomôžu nahradiť čerpadlo.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk