Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 433,00 € (40 124,00 CZK)
skladom
naša cena 999,00 € (27 972,00 CZK)
skladom
naša cena 1 045,00 € (29 260,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 965,00 € (27 020,00 CZK)
skladom
naša cena 1 723,00 € (48 244,00 CZK)
skladom
naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

18. 06. 2018

Prečo z klimatizácie uniká voda 2. časť

3. Vzduchový filter je znečistený

Váš vzduchový filter jednotky klimatizácie je potrebné pravidelne meniť. Ak necháte filter príliš dlho, filter sa znečistí a prúdenie vzduchu je obmedzené.

Vzduch okolo cieviek výparníka je príliš chladný a špirály zmrznú, v skutočnosti tvoria ľad v a na jednotke. Keď sa ľad roztopí, voda klesne a dostanete únik. Špinavý filter nie je jediným dôvodom, prečo by vaše AC mohlo zmrznúť. Pozrite sa na ďalšie možné vysvetlenia toho, prečo je vaše AC zmrazené.

Väčšina filtrov má trvať jeden až dva mesiace. Aby ste sa uistili, že zabraňuje netesnostiam, kontrolujte filtre častejšie, najmä ak je zariadenie v ťažkej prevádzke. Jednoduchá výmena filtra pravidelne zabraňuje mnohým problémom a zefektívňuje váš systém klimatizácie.

4. Nesprávna inštalácia

Centrálna klimatizačná jednotka môže začať unikajúcu vodu vonku, ak nie je na úrovni. Voda sa nerovnomerne zapadne do prepadovej panvice a odkvapká cez stranu. Uistite sa, že klimatizácia je na rovnom povrchu a absolútne na úrovni. Ak nie je úplne plochý, mali by ste upraviť betónovú podložku, na ktorej sedí, aby ste ju vyrovnali.

Pri okenných klimatizačných jednotkách chcete, aby predná časť jednotky bola mierne sklopená, aby sa voda odvádzala dozadu a von. Ak je jednotka príliš plochá, voda môže viesť nesprávnym smerom a rozliať sa do vášho domu.

Voda môže tiež unikať, ak tesnenie pripevňujúce zariadenie k oknu nie je tesné. Vlhkosť z teplého vzduchu, ktorý spĺňa chladný vzduch v klimatizačnej jednotke, kondenzuje, čo vedie k úniku kondenzátu.

5. Zlomená pumpa

Ak je čerpadlo rozbité, z preplňovacej panvy sa nevytiahne žiadna voda. Panvicka sa naplní, kým sa začne kvapkať na podlahu. Čerpadlo môžete otestovať nalievaním vody do panvice. Ak sa nič nedeje a viete, že odtoková potrubia nie je upchatá, čerpadlo musí byť porušené. V tomto okamihu nám zavolajte lacna-klima.sk- naši servisní technici vám pomôžu nahradiť čerpadlo.