Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo z klimatizácie uniká voda 2. časť

Prečo z klimatizácie uniká voda 2. časť

3. Vzduchový filter je znečistený

Váš vzduchový filter jednotky klimatizácie je potrebné pravidelne meniť. Ak necháte filter príliš dlho, filter sa znečistí a prúdenie vzduchu je obmedzené.

Vzduch okolo cieviek výparníka je príliš chladný a špirály zmrznú, v skutočnosti tvoria ľad v a na jednotke. Keď sa ľad roztopí, voda klesne a dostanete únik. Špinavý filter nie je jediným dôvodom, prečo by vaše AC mohlo zmrznúť. Pozrite sa na ďalšie možné vysvetlenia toho, prečo je vaše AC zmrazené.

Väčšina filtrov má trvať jeden až dva mesiace. Aby ste sa uistili, že zabraňuje netesnostiam, kontrolujte filtre častejšie, najmä ak je zariadenie v ťažkej prevádzke. Jednoduchá výmena filtra pravidelne zabraňuje mnohým problémom a zefektívňuje váš systém klimatizácie.

4. Nesprávna inštalácia

Centrálna klimatizačná jednotka môže začať unikajúcu vodu vonku, ak nie je na úrovni. Voda sa nerovnomerne zapadne do prepadovej panvice a odkvapká cez stranu. Uistite sa, že klimatizácia je na rovnom povrchu a absolútne na úrovni. Ak nie je úplne plochý, mali by ste upraviť betónovú podložku, na ktorej sedí, aby ste ju vyrovnali.

Pri okenných klimatizačných jednotkách chcete, aby predná časť jednotky bola mierne sklopená, aby sa voda odvádzala dozadu a von. Ak je jednotka príliš plochá, voda môže viesť nesprávnym smerom a rozliať sa do vášho domu.

Voda môže tiež unikať, ak tesnenie pripevňujúce zariadenie k oknu nie je tesné. Vlhkosť z teplého vzduchu, ktorý spĺňa chladný vzduch v klimatizačnej jednotke, kondenzuje, čo vedie k úniku kondenzátu.

5. Zlomená pumpa

Ak je čerpadlo rozbité, z preplňovacej panvy sa nevytiahne žiadna voda. Panvicka sa naplní, kým sa začne kvapkať na podlahu. Čerpadlo môžete otestovať nalievaním vody do panvice. Ak sa nič nedeje a viete, že odtoková potrubia nie je upchatá, čerpadlo musí byť porušené. V tomto okamihu nám zavolajte lacna-klima.sk- naši servisní technici vám pomôžu nahradiť čerpadlo.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.