Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prečo zavolať k montáži klimatizácie odborníka?
13.11.2016

Prečo zavolať k montáži klimatizácie odborníka?

Prečo zavolať k montáži klimatizácie odborníka

Ak nie ste vyučený inštalatér alebo elektrikár, radšej na montáž klimatizácie vlastnými rukami a hlavou rovno zabudnite.  Každá klimatizácia má iný spôsob inštalovania, ktorý závisí od výrobcu, takže aj keď máte nejaké skúsenosti, bolo by lepšie ponechať montáž na odborníkov, ktorí majú prax, certifikáciu od slovenského chladiarenského zväzu a vhodné nástroje.

Profesionálna montáž zabezpečí bezproblémovú prevádzku- video našej práce

Na správne fungovanie klimatizácie je nevyhnutné dodržať montážny postup a vykonať rad úkonov.

Ešte pred samotnou inštaláciou odporúčame prizvať si technika na odbornú obhliadku miestnosti, kde chcete klimatizáciu umiestniť. Tento krok je prvým predpokladom k úspešnej a rýchlej montáži, pretože po konzultácii s odborníkom bude jasné:

  • presné umiestnenie klimatizácie (vonkajšej aj vnútornej klimatizačnej jednotky
  • napájanie na elektrickú energiu
  • presné množstvo potrebného materiálu na inštaláciu (skrutky, hmoždinky, kotvy; dĺžka
  • izolovaného medeného potrubia a prepojovacieho kábla, krycích líšt,…)
  • predbežná cena za montáž bez väčších odchýlok od koncovej ceny

Zabezpečujeme odbornú montáž u nás zakúpenej klimatizácie, vďaka čomu nestrácate záruku na svoju klimatizáciu. Záruku na montáž a klimatizáciu máte 5 rokov pri servise našou spoločnosťou.

Ďalší dôležitý krok je určiť, kde sa bude klimatizácia nachádzať. Miesto, ktoré si vybral zákazník sa totižto môže výrazne líšiť od návrhu profesionála, ktorý bude dbať na to, aby vybral miesto, kde bude  dobre zabezpečená cirkulácia vzduchu v miestnosti a kde nebude vystavená priamemu nárazovému vetru. Odborník taktiež zhodnotí, kade bude môcť kondenzát najlepšie stekať a akým spôsobom sa bude zachytávať, pretože klimatizačné zariadenie vyprodukuje denne 3-5 litrov kondenzátu.

Samotná komplexná montáž klimatizácie zaberie odborníkovi  približne  3 – 4 hodiny. Ako prvé  vyvŕta prierez pre medené potrubie, kondenzát, napájacie a komunikačné káble a namontuje vnútornú jednotku klimatizácie použitím konzol. Ďalej sa natiahne trasa, čo znamená montáž list od vnútornej jednotky k vonkajšej a nakoniec sa nasadí vonkajšia časť.

V záverečnej fáze  sa vonkajšia jednotka vákuuje - z vonkajšej jednotky sa odsaje vzduch. Robí sa to pomocou vákuovej pumpy, čo je pomerne drahá záležitosť a máloktorý domáci kutil ju má doma a množstvo vzduchu sa prekontroluje tzv. manometrom.  Zostáva už len kontrola vzduchu a otvorenie ventilov pre vpustenie chladiacej zmesi.

Servis vám taktiež radi spravíme. Odporúča sa ho robiť raz ročne a v prevádzkach, kde je klimatizácia používaná častejšie alebo nonstop (kaviarne, reštaurácie alebo serverovne), je potrebný servis 3-4 krát do roka.

Servis spočíva predovšetkým vo vyčistení filtra, a dezinfekcii výparníka. Údržba vonkajšej jednotky je tiež dôležitá, očistí sa zadná strana a premeria sa tlak.

Pri kúpe našich produktov vám profesionálnu montáž i servis samozrejme zabezpečíme. Budete tak mať istotu, že vaše klimatizácia bude nainštalovaná správne a bezpečne a budete tiež môcť využiť 5 ročnú záruku.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk