Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Prírodné spôsoby, ako čistiť vzduch v domácnosti
06.10.2017

Prírodné spôsoby, ako čistiť vzduch v domácnosti

Tiež chemikálie z farby, dreva v dome alebo kancelárii, vlasy a nechty, čistiace prostriedky a čistiace prostriedky - všetky prispievajú k znečisteniu ovzdušia v našich domovoch.

Aké sú prírodné spôsoby čistenia vzduchu doma

 

1. Klimatizácia

Klimatizované domy znižujú hladinu vlhkosti, čo je hlavným problémom kvality ovzdušia vo vnútorných priestoroch. Ale nie, nepožadujeme, aby ste otvorili okno a nechali všetko vonkajšie znečistenie ovzdušia vstúpiť do vášho obytného priestoru. Namiesto toho nainštalujte klimatizácie na čistenie vzduchu. Vedci, ktorí merali kvalitu vzduchu v uzavretých priestoroch, zistili, že varenie jediného jedla na plynovom sporáku  môže spôsobiť množstvo oxidu dusičitého, ktoré sa považuje za nebezpečné.  Taktiež po sprchovaní dbajte na to, aby ste odvetrali  všetku paru a dodatočnú vlhkosť vzduchu, ktorá môže zapríčiniť rast plesní a plesní.

 

2. Sviečky z včelieho vosku

Ak máte radi svoj dom s vonnými sviečkami, vyhnite sa parafínovým sviečkam, ktoré sú odvodené z ropy, a uvolňujú  do ovzdušia benzén, toluén a sadze. Vzhľadom na to, že tieto sviečky spôsobujú viac škody než úžitku, rozhodnite sa pre sviečky z včelieho vosku, ktoré ionizujú vzduch a neutralizujú toxické zlúčeniny a iné nečistoty. Okrem zlepšenia kvality ovzdušia doma, sviečky včelieho vosku horia pomaly, takže ich často nemusíte meniť. V skutočnosti čisté včelie vosky svietia s takmer žiadnym dymom alebo vôňou. Sú zvlášť užitočné pre astmatikov a na odstránenie bežných alergénov, ako je prach zo vzduchu.

3. Soľné lampy

"Výrobky zo soľných kryštálov majú tendenciu znižovať dráždivé látky, patogény a alergény tým, že vytiahnu vodnú paru zo vzduchu.Himalájska ružová soľ je prírodný iónový čistič vzduchu, ktorý ťahá toxíny z prostredia a neutralizuje ich, ednoduché pridanie himalájskej ružovej soľnej lampy do vašej miestnosti alebo blízko vášho stola v kancelárii urobí trik z hľadiska funkčnosti a dekorácie. Môžete ju nechať aj v noci, pretože prirodzená oranžová žiara neruší hormóny spánku. Nezabudnite: Soľné lampy zlepšujú čistenie vzduchu oveľa viac, keď sú zapnuté, ale prekvapivo fungujú aj keď sú vypnuté.

 

4. Izbové rastliny

 

Domáce rastliny dokážu čistiť a omladzovať vzduch v našich domoch a pracoviskách a chrániť nás pred akýmikoľvek vedľajšími účinkami spojenými s prevažujúcimi toxínmi, ako je amoniak, formaldehyd a tiež benzén.  Je to najlepší spôsob, ako zabrániť vplyvu znečistenia v uzavretých priestoroch, najmä ak máte rodinného príslušníka s určitým respiračným ochorením.

 

5. éterické oleje

V prítomnosti esenciálnych olejov, ako je škorica, oregano, rozmarín, tymian, grapefruit citrón, klinček, tea tree,  baktérie a dokonca plesne nemôžu prežiť. Štúdie ukazujú, že olej má 99,96% mieru úmrtia proti vzduchom prenášaným baktériám. Ide o antiseptickú zmes čistých éterických olejov, vrátane borovice, škorice, tymianu, eukalyptu, citrónu a grapefruitu, ktoré pomáhajú udržiavať domov bez zárodkov a vyčistiť vzduch. Môžete ho pridať do mydiel a saponátov, aby ste dýchali čerstvý, čistejší vzduch.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk