Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
29.01.2017
Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.
Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás odporučíte svojim známym a mi nainštalujeme klimatizáciu d... čítať celé
20.01.2016
Záruka na klimatizácie 5 rokov.
Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a nainštalované našou spoločnosťou. Klimatizačné zariadenie ... čítať celé
21.09.2016
Klimatizácia aj na kúrenie?
Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie oproti štandardným vykurovacím systémom ako je plyno... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Servis klimatizácie pred letnou sezónou

Servis klimatizácie pred letnou sezónou

Pravidelným servisom klimatizácie odbremeníte svoju peňaženku

Klimatizácia je zariadenie ako každé iné. Jej používaním dochádza mnohokrát k poruchám, z ktorých nie je nadšený žiaden majiteľ. Odstránenie problému totiž stojí nemalé peniaze. Ako proti tomu bojovať? Odpoveď a zároveň riešenie problému sa skrýva v pravidelnej údržbe.

Ak neviete, ako je na tom vaša klimatizácia, stačí spraviť jednoduchý test. Ak ste ešte nevykonali odborný servis na začiatku roka, otestujte klimatizáciu pri teplote 25°C. Je to bežná používateľská kontrola, pri ktorej sa môžete sami uistiť, ako klimatizácia pracuje. Problém môžete odhaliť už pri jej zapínaní. Neštartuje tak ako na začiatku? Kvapká z klimatizácie voda? Toto všetko sú signály, ktoré vám naznačia, že je potrebné zavolať technika.

Prečo robiť pravidelný servis?

Pravidelným servisom klimatizačnej jednotky zabezpečujete dve veci – šetríte financie a zachovávate dobrý výkon zariadenia. Zaujala vás najmä tá prvá vec? Financie sú jedným z dôvodov, prečo ľudia podceňujú pravidelný servis. Boja sa platiť odbornému technikovi za jeho prácu. Je potrebné si uvedomiť, že v prípade poruchy vás bude taká oprava stáť omnoho viac ako bežná predsezónna údržba.

Ponúkame kvalitný servis, ktorý vám zabezpečí technik s Osvedčením o odbornej spôsobilosti.

 

Pri servise klimatizácie treba poriadne „prevetrať“ vnútornú aj vonkajšiu jednotku. Kvalitný servis zahŕňa čistenie, diagnostiku a dezinfekciu nasledujúcich častí klimatizácie:

-          prečistenie skeletu vonkajšej aj vnútornej jednotky (výber a čistenie filtra)

-          čistenie kondenzátora vo vonkajšej jednotke

-          odborná diagnostika elektrickej časti vnútornej jednotky a vonkajšieho ventilátora

-          dezinfekcia výparníka vonkajšej aj vnútornej jednotky

-          detailné prečistenie ventilátora a žalúzie

Najčastejšou príčinou poruchy klimatizácie býva zanesený filter, ktorý má na svedomí povestné choroby z klimatizačných zariadení. Ak ste si všimli kvapkajúcu vodu z klimatizácie, na vine môže byť zanesené čerpadlo. Porúch klimatizačných zariadení môže byť omnoho viac. Nepodceňujte pravidelnú údržbu. Nedovoľte, aby vás vaše zariadenie nechalo v štichu v tom najhorúcejšom období.

Servis klimatizácie vykonávajte aspoň 2-krát v roku. Dohodnite si s nami stretnutie a nechajte to na nás. Postaráme sa o to, aby vás klimatizácia v letných horúčavách nezradila.

Pravidelný servis je potrebný aj pri prípadnej reklamácii, je potrebné vydokladovať servisnú prehliadku od certifikovanej osoby. Predĺžená záruka platí ak sa klimatizačné zariadenie servisuje pravidelne platí na tovar kúpený od www.lacna-klima.sk.

Kontaktujte nás.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk
Spracovanie osobných údajov môžete ovplyvniť úpravou svojich preferencií ochrany súkromia.