Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Servis klimatizácie pred letnou sezónou
12.03.2017

Servis klimatizácie pred letnou sezónou

Pravidelným servisom klimatizácie odbremeníte svoju peňaženku

Klimatizácia je zariadenie ako každé iné. Jej používaním dochádza mnohokrát k poruchám, z ktorých nie je nadšený žiaden majiteľ. Odstránenie problému totiž stojí nemalé peniaze. Ako proti tomu bojovať? Odpoveď a zároveň riešenie problému sa skrýva v pravidelnej údržbe.

Ak neviete, ako je na tom vaša klimatizácia, stačí spraviť jednoduchý test. Ak ste ešte nevykonali odborný servis na začiatku roka, otestujte klimatizáciu pri teplote 25°C. Je to bežná používateľská kontrola, pri ktorej sa môžete sami uistiť, ako klimatizácia pracuje. Problém môžete odhaliť už pri jej zapínaní. Neštartuje tak ako na začiatku? Kvapká z klimatizácie voda? Toto všetko sú signály, ktoré vám naznačia, že je potrebné zavolať technika.

Prečo robiť pravidelný servis?

Pravidelným servisom klimatizačnej jednotky zabezpečujete dve veci – šetríte financie a zachovávate dobrý výkon zariadenia. Zaujala vás najmä tá prvá vec? Financie sú jedným z dôvodov, prečo ľudia podceňujú pravidelný servis. Boja sa platiť odbornému technikovi za jeho prácu. Je potrebné si uvedomiť, že v prípade poruchy vás bude taká oprava stáť omnoho viac ako bežná predsezónna údržba.

Ponúkame kvalitný servis, ktorý vám zabezpečí technik s Osvedčením o odbornej spôsobilosti.

 

Pri servise klimatizácie treba poriadne „prevetrať“ vnútornú aj vonkajšiu jednotku. Kvalitný servis zahŕňa čistenie, diagnostiku a dezinfekciu nasledujúcich častí klimatizácie:

-          prečistenie skeletu vonkajšej aj vnútornej jednotky (výber a čistenie filtra)

-          čistenie kondenzátora vo vonkajšej jednotke

-          odborná diagnostika elektrickej časti vnútornej jednotky a vonkajšieho ventilátora

-          dezinfekcia výparníka vonkajšej aj vnútornej jednotky

-          detailné prečistenie ventilátora a žalúzie

Najčastejšou príčinou poruchy klimatizácie býva zanesený filter, ktorý má na svedomí povestné choroby z klimatizačných zariadení. Ak ste si všimli kvapkajúcu vodu z klimatizácie, na vine môže byť zanesené čerpadlo. Porúch klimatizačných zariadení môže byť omnoho viac. Nepodceňujte pravidelnú údržbu. Nedovoľte, aby vás vaše zariadenie nechalo v štichu v tom najhorúcejšom období.

Servis klimatizácie vykonávajte aspoň 2-krát v roku. Dohodnite si s nami stretnutie a nechajte to na nás. Postaráme sa o to, aby vás klimatizácia v letných horúčavách nezradila.

Pravidelný servis je potrebný aj pri prípadnej reklamácii, je potrebné vydokladovať servisnú prehliadku od certifikovanej osoby. Predĺžená záruka platí ak sa klimatizačné zariadenie servisuje pravidelne platí na tovar kúpený od www.lacna-klima.sk.

Kontaktujte nás.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk