Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 695,00 € (19 460,00 CZK)
skladom
naša cena 1 981,00 € (55 468,00 CZK)
skladom
naša cena 915,00 € (25 620,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 599,00 € (16 772,00 CZK)
skladom
naša cena 1 286,00 € (36 008,00 CZK)
skladom
naša cena 564,00 € (15 792,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

12. 03. 2017

Servis klimatizácie pred letnou sezónou

Pravidelným servisom klimatizácie odbremeníte svoju peňaženku

Klimatizácia je zariadenie ako každé iné. Jej používaním dochádza mnohokrát k poruchám, z ktorých nie je nadšený žiaden majiteľ. Odstránenie problému totiž stojí nemalé peniaze. Ako proti tomu bojovať? Odpoveď a zároveň riešenie problému sa skrýva v pravidelnej údržbe.

Ak neviete, ako je na tom vaša klimatizácia, stačí spraviť jednoduchý test. Ak ste ešte nevykonali odborný servis na začiatku roka, otestujte klimatizáciu pri teplote 25°C. Je to bežná používateľská kontrola, pri ktorej sa môžete sami uistiť, ako klimatizácia pracuje. Problém môžete odhaliť už pri jej zapínaní. Neštartuje tak ako na začiatku? Kvapká z klimatizácie voda? Toto všetko sú signály, ktoré vám naznačia, že je potrebné zavolať technika.

Prečo robiť pravidelný servis?

Pravidelným servisom klimatizačnej jednotky zabezpečujete dve veci – šetríte financie a zachovávate dobrý výkon zariadenia. Zaujala vás najmä tá prvá vec? Financie sú jedným z dôvodov, prečo ľudia podceňujú pravidelný servis. Boja sa platiť odbornému technikovi za jeho prácu. Je potrebné si uvedomiť, že v prípade poruchy vás bude taká oprava stáť omnoho viac ako bežná predsezónna údržba.

Ponúkame kvalitný servis, ktorý vám zabezpečí technik s Osvedčením o odbornej spôsobilosti.

 

Pri servise klimatizácie treba poriadne „prevetrať“ vnútornú aj vonkajšiu jednotku. Kvalitný servis zahŕňa čistenie, diagnostiku a dezinfekciu nasledujúcich častí klimatizácie:

-          prečistenie skeletu vonkajšej aj vnútornej jednotky (výber a čistenie filtra)

-          čistenie kondenzátora vo vonkajšej jednotke

-          odborná diagnostika elektrickej časti vnútornej jednotky a vonkajšieho ventilátora

-          dezinfekcia výparníka vonkajšej aj vnútornej jednotky

-          detailné prečistenie ventilátora a žalúzie

Najčastejšou príčinou poruchy klimatizácie býva zanesený filter, ktorý má na svedomí povestné choroby z klimatizačných zariadení. Ak ste si všimli kvapkajúcu vodu z klimatizácie, na vine môže byť zanesené čerpadlo. Porúch klimatizačných zariadení môže byť omnoho viac. Nepodceňujte pravidelnú údržbu. Nedovoľte, aby vás vaše zariadenie nechalo v štichu v tom najhorúcejšom období.

Servis klimatizácie vykonávajte aspoň 2-krát v roku. Dohodnite si s nami stretnutie a nechajte to na nás. Postaráme sa o to, aby vás klimatizácia v letných horúčavách nezradila.

Pravidelný servis je potrebný aj pri prípadnej reklamácii, je potrebné vydokladovať servisnú prehliadku od certifikovanej osoby. Predĺžená záruka platí ak sa klimatizačné zariadenie servisuje pravidelne platí na tovar kúpený od www.lacna-klima.sk.

Kontaktujte nás.