Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 798,00 € (22 344,00 CZK)
skladom
naša cena 1 267,00 € (35 476,00 CZK)
skladom
naša cena 1 270,00 € (35 560,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 543,00 € (43 204,00 CZK)
skladom
naša cena 965,00 € (27 020,00 CZK)
skladom
naša cena 1 466,00 € (41 048,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

31. 10. 2017

Správne fungovanie klimatizácie si vyžaduje servis, ale aj pravidelnú optickú kontrolu

Najbežnejšie poruchy klimatizácie sa týkajú:

problémy s ventilátorom

problémy s napájaním

problémy s termostatom

upchaté filtre

špinavé cievky

únikové potrubia a upchávky

chyby systému

Väčšina by sa zhodla na tom, že nikto nechce žiť alebo pracovať v prostredí s vysokým teplom  a stojatým vzduchom. Existuje veľa dôvodov na problémy  prúdením vzduchu, a tak sa pokúste nájsť možné príčiny, prečo klimatizácia nefunguje správne.

Problémy s napájaním

Príčina, prečo vaše klimatizácia nefúka, by mohla byť jednoduchá, ktorú možno vyriešiť bez nákladov alebo s malými nákladmi.

Keď neúnosne horúce a vlhké počasie dorazí, väčšina z nás používa klimatizačnú techniku ​​24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo spôsobuje napätie na rozvodnej sieti. V dôsledku toho výpadky elektrickej energie nie sú počas teplých dní neobvyklé. Ak došlo k výpadku napájania, je pravdepodobné, že hodiny alebo časované nastavenia termostatu sa musia resetovať.

Tiež skontrolujte, či je napájanie zariadenia zapnuté a či nie sú vypnuté ističe.

Problém termostatu

Môže to znieť hlúpo, ale odporúča sa skontrolovať, či je nastavený termostat správne; niektoré digitálne termostaty môže byť ťažké programovať.

Termostat by mohol byť tiež vadný alebo jeho batérie vyčerpatné, takže nemôže posielať správne signály do vášho systému. Výsledok: Vaša klimatizácia nefúka.

 

Upchaté filtre

Je to tak jednoduché, ale mnohí z nás zanedbávajú pravidelnú výmenu filtrov. Filtre sú životne dôležitou zložkou klimatizačného systému a mohli by byť príčinou toho, že klimatizácia nefúka. Je úlohou filtra odstrániť prach a nečistoty zo vzduchu predtým, ako sa dostane do pasce v potrubiach a zariadeniach. Ak je filter upchaný, bude mať vzduch problémy s prechodom. Zanesený filter môže spôsobiť zmrznutie cievok, pretože váš systém bude musieť pracovať dlhšie a ťažšie.

Uistite sa, že vetracie otvory nie sú zablokované

Príliš často nevenujeme pozornosť vetracím otvorom, keď premiestňujeme nábytok okolo miestnosti, aby sme vylepšili dizajn sedenia alebo uhol sledovania TV. Ak je pohovka nastavená pred ventilátorom, prúd vzduchu sa zablokuje.

Vyčistite kondenzátor

Striedavé napätie nie je niekedy spôsobené špinavou kondenzátorovou jednotkou. Kondenzačná jednotka, ktorá je zvyčajne umiestnená vonku, je vystavená nečistotám, sadzám,  vetvám,  listom a všetkým typom počasia. Uistite sa, že kondenzátor a jeho okolie sú čisté; inak bude mať problémy s prístupom k vzduchu a môže viesť k prehriatiu systému. Úloha čistenia kondenzátora, ktorý je napájaný vysokonapäťovou elektrickou energiou a obsahuje nebezpečné chemikálie, by sa mal ponechať odborníkovi .

Klimatizácia nefúka? Mohlo by to dôjsť k poškodeniu potrubia alebo iného systému

Je dôležité, aby váš kliamatizačný systém bol navrhnutý správne a jeho kanály správne nainštalované. Dobre navrhnutý systém bude obsahovať kanály, ktoré dodávajú správne množstvo vzduchu do každej miestnosti. Príliš veľa ohybov / obrátok v potrubí zníži prietok.