Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Správne fungovanie klimatizácie si vyžaduje servis, ale aj pravidelnú optickú kontrolu
31.10.2017

Správne fungovanie klimatizácie si vyžaduje servis, ale aj pravidelnú optickú kontrolu

Najbežnejšie poruchy klimatizácie sa týkajú:

problémy s ventilátorom

problémy s napájaním

problémy s termostatom

upchaté filtre

špinavé cievky

únikové potrubia a upchávky

chyby systému

Väčšina by sa zhodla na tom, že nikto nechce žiť alebo pracovať v prostredí s vysokým teplom  a stojatým vzduchom. Existuje veľa dôvodov na problémy  prúdením vzduchu, a tak sa pokúste nájsť možné príčiny, prečo klimatizácia nefunguje správne.

Problémy s napájaním

Príčina, prečo vaše klimatizácia nefúka, by mohla byť jednoduchá, ktorú možno vyriešiť bez nákladov alebo s malými nákladmi.

Keď neúnosne horúce a vlhké počasie dorazí, väčšina z nás používa klimatizačnú techniku ​​24 hodín denne, 7 dní v týždni, čo spôsobuje napätie na rozvodnej sieti. V dôsledku toho výpadky elektrickej energie nie sú počas teplých dní neobvyklé. Ak došlo k výpadku napájania, je pravdepodobné, že hodiny alebo časované nastavenia termostatu sa musia resetovať.

Tiež skontrolujte, či je napájanie zariadenia zapnuté a či nie sú vypnuté ističe.

Problém termostatu

Môže to znieť hlúpo, ale odporúča sa skontrolovať, či je nastavený termostat správne; niektoré digitálne termostaty môže byť ťažké programovať.

Termostat by mohol byť tiež vadný alebo jeho batérie vyčerpatné, takže nemôže posielať správne signály do vášho systému. Výsledok: Vaša klimatizácia nefúka.

 

Upchaté filtre

Je to tak jednoduché, ale mnohí z nás zanedbávajú pravidelnú výmenu filtrov. Filtre sú životne dôležitou zložkou klimatizačného systému a mohli by byť príčinou toho, že klimatizácia nefúka. Je úlohou filtra odstrániť prach a nečistoty zo vzduchu predtým, ako sa dostane do pasce v potrubiach a zariadeniach. Ak je filter upchaný, bude mať vzduch problémy s prechodom. Zanesený filter môže spôsobiť zmrznutie cievok, pretože váš systém bude musieť pracovať dlhšie a ťažšie.

Uistite sa, že vetracie otvory nie sú zablokované

Príliš často nevenujeme pozornosť vetracím otvorom, keď premiestňujeme nábytok okolo miestnosti, aby sme vylepšili dizajn sedenia alebo uhol sledovania TV. Ak je pohovka nastavená pred ventilátorom, prúd vzduchu sa zablokuje.

Vyčistite kondenzátor

Striedavé napätie nie je niekedy spôsobené špinavou kondenzátorovou jednotkou. Kondenzačná jednotka, ktorá je zvyčajne umiestnená vonku, je vystavená nečistotám, sadzám,  vetvám,  listom a všetkým typom počasia. Uistite sa, že kondenzátor a jeho okolie sú čisté; inak bude mať problémy s prístupom k vzduchu a môže viesť k prehriatiu systému. Úloha čistenia kondenzátora, ktorý je napájaný vysokonapäťovou elektrickou energiou a obsahuje nebezpečné chemikálie, by sa mal ponechať odborníkovi .

Klimatizácia nefúka? Mohlo by to dôjsť k poškodeniu potrubia alebo iného systému

Je dôležité, aby váš kliamatizačný systém bol navrhnutý správne a jeho kanály správne nainštalované. Dobre navrhnutý systém bude obsahovať kanály, ktoré dodávajú správne množstvo vzduchu do každej miestnosti. Príliš veľa ohybov / obrátok v potrubí zníži prietok.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk