Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Správne nastavenie klimatizačné systému je dôležité
12.12.2017

Správne nastavenie klimatizačné systému je dôležité

Ak máte zanedbaný klimatizačný systém, ten bez servisu môže byť kontaminovaný mikroorganizmami, ktoré môžu byť škodlivé pri vdychovaní. Netreba zabúdať ani na astmatické problémy a alergie.

Nemeníte ani nečistíte vaše klimatizačné filtre

Prinajmenšom by ste mali meniť filter na centrálnej jednotke raz za tri mesiace - a raz za mesiac, ak váš systém beží po celú dobu.

Ak nebudete pravidelne meniť klimatizačný filter,  špinavý filter môže viesť k slabému prúdeniu vzduchu alebo zamrznutiu cievky výparníka vašej jednotky.  Špinavý filter by mohol pridať 5% až 15% k vášmu účtu a skráti životnosť celého vášho systému. Našťastie náhradné filtre sú pomerne lacné.

Ak máte bezkartáčové "rozdelené" jednotky, na zariadení by ste mali mať vymeniteľný panel, ktorý vám umožní vymazať filter pomocou handry - nie je potrebná žiadna výmena.

Nemáte pravidelný servis

Mohli by ste sa pozrieť na online video tutoriály o čistení cievok klimatizácie a potrebných údržbových prác, ktoré udržujú váš systém účinny a efektívny Tiež by ste mohli kontaktovať  profesionálneho servisného pracovníka aspoň raz ročne.

Nemáte programovateľný termostat

Možno ste jedným z tých, ktorí si vždy pamätajú na to, aby nastavili termostat pred odchodom z domu. Ale ak ste ako my ostatní, programovateľný termostat vám môže ušetriť stovky na vašom ročnom účte za klimatizáciu tým, že automaticky zvýši teplotu v tých časoch dňa, keď ste v práci alebo mimo domova. Novšie inteligentné termostaty ovládané telefónom robia programovanie ešte jednoduchšie.

Nastavujete svoj termostat príliš nízko

Výskum ukazuje, že ľudské telo je schopné prispôsobiť sa teplým alebo chladným teplotám veľmi rýchlo. Ak si myslíte, že môžete znížiť svoj účet na 3% z každého stupňa, zvyšujete teplotu - nehovoriac o potenciálnom environmentálnom prínose znižovania spotreby elektrickej energie.

Váš termostat a / alebo vetracie otvory nie sú správne umiestnené

Ak slnko alebo okolitá prostredie vplýva na váš termostat počas dňa, mohlo by to ovplyvniť. Najmä v prípade, že ste počas dňa preč, nemusíte si uvedomiť, že váš systém pracuje nadčas v dôsledku nesprávneho umiestnenia termostatu.

Zablokovanie vetracieho otvoru s nábytkom alebo záclonami môže tiež obmedziť cirkuláciu vzduchu. Ak nechcete stráviť veľa času skrútené pod pohovkou, budete chcieť byť istí, že vaše vetracie otvory sú voľné.

 

Chladíte prázdne priestory

 

Ak sú otvorené vetracie otvory v každej miestnosti vášho domu, chladíte veľa častí domu, ktoré sa nemusia používať na každodennej báze. Prejdite a zatvorte tie vetracie otvory, ktoré sa otvárajú do neobsadených miestností. Tiež zatváranie dverí zabezpečuje, že tieto priestory nepožívajú váš studený vzduch.

 

Nemáte žalúzie ani záclony

 

Jasné slnečné svetlo je váš záchranný systém. Uzavretím žalúzií a posuvných záclon, ktoré zablokujú slnečné lúče, budete tiež chrániť svoj priestor pred slnečným žiarením.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk