Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Sprievodca kupujúcimi klimatizácie
23.01.2018

Sprievodca kupujúcimi klimatizácie

Chytré klimatizačné technológie spoločnosti Panasonic zaručujú maximálnu energetickú účinnosť, čistú kvalitu ovzdušia a presnú reguláciu teploty a sú navrhnuté tak, aby spolupracovali s prírodným prietokom vzduchu a teplotným rozsahom vášho domova, aby vytvorili perfektné podnebie.

S klimatizáciou Panasonic môžete mať istotu, že váš domov bude príjemný a príjemný po celý rok. Jednoducho použite túto príručku, ktorá vám pomôže pri rozhodovaní o kúpe ideálnej jednotky klimatizácie, ktorá vyhovuje vášmu domu.

Potrebujete klimatizačný cyklus rezervného cyklu alebo chladiaci okruh?

Iba chladiace jednotky klimatizácie budú chladiť len preto, aby boli ideálne pre teplé podnebie alebo domy s plynovým ohrevom. Reverzné cyklické jednotky na druhej strane ponúkajú chladenie aj v lete a vykurovanie v zime, takže váš dom má ideálnu teplotu po celý rok. Typ jednotky závisí od vašich individuálnych požiadaviek, ako aj od prostredia, v ktorom žijete.

Aká je veľkosť klimatizovanej miestnosti?

Výška stropu a podlahová plocha miestnosti určuje kapacitu jednotky klimatizácie, ktorú budete potrebovať - čím väčšia je miestnosť, tým väčšia je kapacita klimatizačnej jednotky. Ak je jednotka klimatizácie príliš malá, nebude tak efektívna alebo energeticky účinná a môže použiť vyššiu energiu na chladenie alebo tepelné vykurovanie. Vykonajte merania svojej izby (vrátane výšky stropu) s vami uloženými.

Máte izolačnú stenu alebo strop?

Miestnosti bez izolácie stien alebo stropov budú vyžadovať väčšiu kapacitu na klimatizáciu ako izolovaná miestnosť. Je to preto, že izolovaná oblasť zachováva teplo v zime a odpudzuje teplo v lete, pretože teplo sa nedá preniesť cez strechu alebo steny vášho domu. Izolácia tiež zlepší energetickú účinnosť vašej klimatizačnej jednotky, pretože nebude potrebovať takú silu.

 

Ako veľké sú vaše okná a akým smerom čelia?

Okná ovplyvňujú aj prirodzenú teplotu miestnosti, preto je potrebné zvážiť ich veľkosť a polohu pred inštaláciou klimatizačnej jednotky. Aspekt alebo smer, ktorým čelí okná (t.j. smerom na západ - priamym popoludňajším slnkom alebo východným smerom - priamym ranným slnkom), ovplyvní teplotu okolia. Tiež okenné kryty (žalúzie alebo záclony) môžu znížiť stratu tepla z miestnosti v porovnaní s oknami, ktoré nemajú žiadne alebo ľahké kryty. Poznanie vplyvu okien na miestnosť pomôže pri určovaní správnej jednotky klimatizácie pre vašu izbu.

Ako sa meria kapacita alebo veľkosť klimatizačnej jednotky?

Austrálsky štandard meria kapacitu (vykurovaciu a chladiacu energiu) klimatizačných jednotiek s kilowatty (kW). Toto je miera výstupnej kapacity klimatizačných jednotiek - množstvo tepla, ktoré bude odstránené (chladenie) alebo pridané (vykurovanie) do miestnosti / miestností vo vašom dome. Tieto merania sú uvedené na štítku Energetická účinnosť, ktorý sa nachádza na všetkých klimatizačných zariadeniach ako kapacitný výkon kW a výkonový výkon kW.

 

Čo je invertorová technológia? Prečo by ste si mali vybrať klimatizačnú jednotku invertora?

Invertorová klimatizačná jednotka neustále upravuje otáčky kompresora, aby za každých okolností poskytovala optimálny výkon. Táto mimoriadne presná prevádzka umožňuje rýchle chladenie a zároveň znižuje spotrebu energie v porovnaní s bežnými neinvertorovými jednotkami. Invertorové klimatizačné jednotky sú schopné udržiavať nastavenú teplotu oveľa efektívnejšie ako jednotka s pevnou rýchlosťou.

Invertorové klimatizačné jednotky Panasonic poskytujú mimoriadne úsporné výkony, ktoré patria medzi najvyššie v priemysle. To dramaticky znižuje spotrebu elektrickej energie a emisie CO2, čo umožňuje prevádzku šetrnú k životnému prostrediu.

Čo je to hodnotenie energetickej účinnosti?

Hodnotenie energetickej účinnosti bolo zavedené tak, aby poskytovalo spotrebiteľom nezávislé a štandardizované informácie o energetickej účinnosti na porovnanie výkonu domácich spotrebičov na ľahko čitateľnej etikete.

 

Energetický ratingový štítok má dve hlavné vlastnosti:

1) Hodnotenie hviezdičkami poskytuje rýchle porovnávacie hodnotenie energetickej účinnosti modelu - čím vyšší je počet hviezd, tým lepšia je energetická výkonnosť.

 

2) číslo (zvyčajne zobrazené ako kilowatthodinové kW / rok), ktoré odhadujú ročnú spotrebu energie spotrebiča. Čím nižšie je číslo, tým lepšia je spotreba energie a lacnejšie prevádzkové náklady.

Umiestnenie klimatizačných jednotiek - vnútorných aj vonkajších.

Vzhľadom k tomu, že klimatizačná jednotka má dve komponenty - vnútornú a vonkajšiu jednotku - budete musieť zvážiť, kde budú obe zariadenia inštalované vo vašom dome pri výbere jednotky klimatizácie. Budete musieť zabezpečiť, aby vnútorná jednotka mala pevnú vonkajšiu stenu, ktorá by mala byť inštalovaná. Vzhľadom na to, že vnútorná jednotka bude pevnou súčasťou vášho domu alebo bytu, estetický vzhľad je dôležitý. Vyberte si svoju klimatizačnú jednotku rozumne, aby ste zabezpečili, že dizajn dopĺňa váš domov.

 

Uistite sa, že okolo vonkajšej jednotky je dostatok priestoru, aby mohol voľne prúdiť vzduch a von z neho. Ak žijete v byte alebo v byte s vysokou hustotou, uistite sa, že máte dostatok priestoru na inštaláciu vonkajšej jednotky.

 

Pred zakúpením sa poraďte so svojím miestnym mestským zastupiteľstvom o akýchkoľvek inštrukciách týkajúcich sa inštalácie, pretože budete musieť pred montážou požiadať o schválenie Radou.

 

Kto nainštaluje môj klimatizačný systém?

Pre najlepší profesionálny výsledok a bezúhonnosť odporúčame, aby ste mali novú klimatizačnú jednotku nainštalovanú inštalačnou spoločnosťou lacna-klima.sk. Najlepším dôvodom pre používanie licencovaného inštalátora je to, že väčšina záruky výrobcu sa vzťahuje len na mechanické časti a prácu, nie na chyby spôsobené inštaláciou.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk