Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Teplé leto nás presvedčilo o nutnosti klimatizácie
18.08.2017

Teplé leto nás presvedčilo o nutnosti klimatizácie

Aké sú výhody dobrej klimatizácie

Je to doslova šetrič života

Štúdia agentúry na ochranu životného prostredia o úmrtiach súvisiacich s teplom zistila, že medzi rokmi 1979 a 2013 zomrelo viac ako 9 000 Američanov, čo je číslo, ktoré ani úplne nezachytilo rozsah problému. Mnoho ďalších úmrtí má teplo ako faktor, ktorý prispieva, ale nie je hlavnou príčinou. Chladenie s účinným klimatizačným zariadením je najlepším prostriedkom na zabránenie úmrtiam a chorobám súvisiacim s teplom.

Lepšia kvalita ovzdušia

Klimatizácie cirkulujú a filtrujú vzduch, odstraňujú znečisťujúce látky a plesne zo vzduchu. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí trpiacich alergiami a astmou, pretože minimalizuje dráždivé účinky, ktoré spôsobujú títo škodcovia. Toto platí len vtedy, ak je váš klimatizačný systém čistý a filtre sa pravidelne menia. V opačnom prípade klimatizácia môže skutočne prispieť k znečisteniu vzduchu vo vnútorných priestoroch.

Menej hmyzu a parazitov

Filtre tiež chránia pred hmyzoma sú oveľa efektívnejšie ako sieťka v otvorenom okne. Hmyz je nepríjemný, ale môže byť nebezpečný aj pre ľudí s alergiami. Dobrý klimatizačný systém môže pomôcť udržať priestor bez dotieravého hmyzu.

Zlepšenie efektívnosti pracovnej sily

Všetci sme zažili duševnú nevoľnosť, ktorá prichádza s príliš horúcim dňom. Na to je skutočne vedecký základ. Podľa článku v Scientific American, energia, ktorú telo vynakladá, pri snahe ochladiť sa, odvádza našu schopnosť premýšľať a chápať. Keď sú kancelárie klimatizované, ľudia dokážu lepšie pracovať a robiť lepšie rozhodnutia.

 

Ľahší spánok

Fyzické zmeny - vyššia srdcová frekvencia a krvný tlak - ktoré nás rozhnevajú, môžu taktiež spôsobiť, že sa nedá dosiahnuť dobrý spánok  Príliš horúca (alebo príliš studená) miestnosť zasahuje do prirodzenej regulácie teploty.

Chráni nábytok

Teplo a hlavne vlhkosť, ktorá ho často sprevádza, môže pôsobiť negatívne na nábytok všetkého druhu. Drevo získava a stráca vlhkosť so vzduchom okolo seba, čo časom vedie k deformácii. Koža taktiež absorbuje vlhkosť, ktorá by nakoniec mohla spôsobiť hnilobu štýlovým gaučom.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk