Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 635,00 € (17 780,00 CZK)
skladom
naša cena 1 154,00 € (32 312,00 CZK)
skladom
naša cena 812,00 € (22 736,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 899,00 € (25 172,00 CZK)
skladom
naša cena 1 379,00 € (38 612,00 CZK)
skladom
naša cena 580,00 € (16 240,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

18. 08. 2017

Teplé leto nás presvedčilo o nutnosti klimatizácie

Aké sú výhody dobrej klimatizácie

Je to doslova šetrič života

Štúdia agentúry na ochranu životného prostredia o úmrtiach súvisiacich s teplom zistila, že medzi rokmi 1979 a 2013 zomrelo viac ako 9 000 Američanov, čo je číslo, ktoré ani úplne nezachytilo rozsah problému. Mnoho ďalších úmrtí má teplo ako faktor, ktorý prispieva, ale nie je hlavnou príčinou. Chladenie s účinným klimatizačným zariadením je najlepším prostriedkom na zabránenie úmrtiam a chorobám súvisiacim s teplom.

Lepšia kvalita ovzdušia

Klimatizácie cirkulujú a filtrujú vzduch, odstraňujú znečisťujúce látky a plesne zo vzduchu. Toto je obzvlášť dôležité pre ľudí trpiacich alergiami a astmou, pretože minimalizuje dráždivé účinky, ktoré spôsobujú títo škodcovia. Toto platí len vtedy, ak je váš klimatizačný systém čistý a filtre sa pravidelne menia. V opačnom prípade klimatizácia môže skutočne prispieť k znečisteniu vzduchu vo vnútorných priestoroch.

Menej hmyzu a parazitov

Filtre tiež chránia pred hmyzoma sú oveľa efektívnejšie ako sieťka v otvorenom okne. Hmyz je nepríjemný, ale môže byť nebezpečný aj pre ľudí s alergiami. Dobrý klimatizačný systém môže pomôcť udržať priestor bez dotieravého hmyzu.

Zlepšenie efektívnosti pracovnej sily

Všetci sme zažili duševnú nevoľnosť, ktorá prichádza s príliš horúcim dňom. Na to je skutočne vedecký základ. Podľa článku v Scientific American, energia, ktorú telo vynakladá, pri snahe ochladiť sa, odvádza našu schopnosť premýšľať a chápať. Keď sú kancelárie klimatizované, ľudia dokážu lepšie pracovať a robiť lepšie rozhodnutia.

 

Ľahší spánok

Fyzické zmeny - vyššia srdcová frekvencia a krvný tlak - ktoré nás rozhnevajú, môžu taktiež spôsobiť, že sa nedá dosiahnuť dobrý spánok  Príliš horúca (alebo príliš studená) miestnosť zasahuje do prirodzenej regulácie teploty.

Chráni nábytok

Teplo a hlavne vlhkosť, ktorá ho často sprevádza, môže pôsobiť negatívne na nábytok všetkého druhu. Drevo získava a stráca vlhkosť so vzduchom okolo seba, čo časom vedie k deformácii. Koža taktiež absorbuje vlhkosť, ktorá by nakoniec mohla spôsobiť hnilobu štýlovým gaučom.