Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Tipy pre správne fungovanie klimatizácie
06.04.2017

Tipy pre správne fungovanie klimatizácie

Počas najteplejších dni funguje klimatizácia na plný výkon. Tu sú spôsoby, ako znížiť účty, šetriť energiu a zvýšiť komfort a maximalizovať účinnosť klimatizačnej jednotky.

 

1. Servis klimatizácie

Každá klimatizačná jednotka by mala byť pravidelne kontrolovaná, vyčistená pred začiatkom horúcej sezóny. Kvalitný servis nie je drahý, a určite sa vám táto investícia vráti.

 

2. Kontrola filtrov

Skontrolujte vzduchový filter raz za mesiac a v prípade potreby ho vymeňte. To je dôležité najmä v lete, kedy prach a alergény najviac cirkulujú. Ak sa filter upchá, váš systém bude musieť mať vyšší výkon, aby mohol dodávať rovnaké množstvo studeného vzduchu.

Výmena filtra je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov úspory energie a úspory peňazí.


3. Klimatizácia patrí do tieňa.

Klimatizačné zariadenie umiestnené v tieni, umožňuje oveľa efektívnejšiu prevádzku. Vzduch je chladnejší ako na slnečnej strane, čo znamená, že klimatizácia bude vzduch jednoduchšie chladiť.

4. Nedopustite, aby bol termostat pri zdroji tepla

Neklaďte lampy, televízory, alebo iné teplo produkujúce zariadenia do blízkosti termostatu. Termostat sníma teplo a to spôsobí, že klimatizácia bude bežať dlhšie, ako je nevyhnutné. Pri inštalácii neklaďte termostat na miesto, kde by mohlo žiariť slnko.


5. Je čas vymeniť klimatizáciu?

Ak vaša stará klimatizačná jednotka nie je efektívna, zvážte výmenu za klimatizáciu, ktorá je energeticky úsporná. Sú o niečo drahšie, ale vďaka úspore energie je návratnosť veľmi rýchla.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk