Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 740,00 € (20 720,00 CZK)
skladom
naša cena 929,00 € (26 012,00 CZK)
skladom
naša cena 644,00 € (18 032,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 920,00 € (25 760,00 CZK)
skladom
naša cena 1 523,00 € (42 644,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

06. 04. 2017

Tipy pre správne fungovanie klimatizácie

Počas najteplejších dni funguje klimatizácia na plný výkon. Tu sú spôsoby, ako znížiť účty, šetriť energiu a zvýšiť komfort a maximalizovať účinnosť klimatizačnej jednotky.

 

1. Servis klimatizácie

Každá klimatizačná jednotka by mala byť pravidelne kontrolovaná, vyčistená pred začiatkom horúcej sezóny. Kvalitný servis nie je drahý, a určite sa vám táto investícia vráti.

 

2. Kontrola filtrov

Skontrolujte vzduchový filter raz za mesiac a v prípade potreby ho vymeňte. To je dôležité najmä v lete, kedy prach a alergény najviac cirkulujú. Ak sa filter upchá, váš systém bude musieť mať vyšší výkon, aby mohol dodávať rovnaké množstvo studeného vzduchu.

Výmena filtra je jedným z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov úspory energie a úspory peňazí.


3. Klimatizácia patrí do tieňa.

Klimatizačné zariadenie umiestnené v tieni, umožňuje oveľa efektívnejšiu prevádzku. Vzduch je chladnejší ako na slnečnej strane, čo znamená, že klimatizácia bude vzduch jednoduchšie chladiť.

4. Nedopustite, aby bol termostat pri zdroji tepla

Neklaďte lampy, televízory, alebo iné teplo produkujúce zariadenia do blízkosti termostatu. Termostat sníma teplo a to spôsobí, že klimatizácia bude bežať dlhšie, ako je nevyhnutné. Pri inštalácii neklaďte termostat na miesto, kde by mohlo žiariť slnko.


5. Je čas vymeniť klimatizáciu?

Ak vaša stará klimatizačná jednotka nie je efektívna, zvážte výmenu za klimatizáciu, ktorá je energeticky úsporná. Sú o niečo drahšie, ale vďaka úspore energie je návratnosť veľmi rýchla.