Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 862,00 € (24 136,00 CZK)
skladom
naša cena 1 981,00 € (55 468,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 625,00 € (17 500,00 CZK)
skladom
naša cena 1 199,00 € (33 572,00 CZK)
skladom
naša cena 550,00 € (15 400,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

03. 06. 2018

Typy klimatizačných systémov

Centrálne klimatizačné jednotky využívajú systém potrubia na dodávanie chladného vzduchu v domácnosti.


Centrálne klimatizácie

Centrálne klimatizačné zariadenia používajú systém "dodávky" a "spiatočky" na cirkuláciu studeného vzduchu v celej budove. V mnohých novších domoch sú centrálne klimatizačné jednotky vysokoúčinné balené jednotky. Používajú zlomok množstva energie ako svojich predchodcov a sú zapuzdrené do jednej pevnej jednotky. Táto jednotka sa obvykle nachádza mimo rezidencie.

Väčšina majiteľov domov dáva prednosť tomu, aby mali samostatnú betónovú podložku nalievanú pre vonkajšiu jednotku, avšak môže byť tiež umiestnená na streche, ak je to potrebné. Toto vonkajšie umiestnenie umožňuje, aby jednotka bola diskrétne umiestnená tak, aby jej hluk, vzhľad a iné nežiaduce funkcie boli mimo cesty.

Staršie centrálne klimatizačné zariadenia, najmä tie,  sú zvyčajne rozdelené systémy. Tento typ centrálneho klimatizačného zariadenia sa skladá z dvoch rôznych prípadov. Vonkajšie puzdro je kovové a obsahuje kompresor a kondenzátor ventilátora. Tento prípad je pripojený k vnútornému priestoru umiestnenému niekde vo vnútri budovy. Vnútorná jednotka obsahuje výparník.

Okenné klimatizačné jednotky

Okenné klimatizačné jednotky, nazývané aj bytové klimatizcáie, sú ideálne na chladenie jednotlivých miestností alebo menších priestorov. Sila jednotky sa meria v Btu, s odporúčaným 20 Btu na štvorcový meter  miestnosti. Veľkosť jednotky závisí od požadovanej zásuvky a pre prvotné nastavenie jednotky je potrebná menšia inštalácia.
Okenná klimatizácie môže byť šikovný, ekonomický výber.

Jednotky okien môžu byť ekonomicky rozumnou voľbou za predpokladu, že príslušná oblasť je dostatočne malá a dobre izolovaná. Použitie príliš malého okenného prístroja alebo pokus o použitie okennej jednotky na chladenie príliš veľkého priestoru spôsobí plytvanie energiou, vyššie elektrické účty a zníženú účinnosť. Okná jednotky sú takmer vždy exkluzívne pre obytné budovy, efektívne byty a staršie domy.


Prenosné klimatizačné jednotky

Prenosné klimatizátory sú samostatné jednotky, ľahko sa pohybujú z miestnosti do miestnosti a prichádzajú s nejakou výfukovou súpravou na odstránenie teplého vzduchu z oblasti. Prenosné jednotky sa dodávajú v rôznych veľkostiach a modeloch a sú ideálne pre malé uzavreté miesta.

Zvyčajne sa pre tieto jednotky nevyžadujú žiadne špecifické zásuvky, čo im robí dokonalé "pripojenie n go" hneď ako sú nainštalované všetky výfukové systémy okien. Priestory, miestnosti počítačových serverov alebo iné oblasti, ktoré musia byť klimatizované, často používajú túto metódu chladenia v prípade zlyhania tradičných klimatizačných jednotiek.

Prenosné jednotky sa neodporúčajú ako jediný zdroj klimatizácie a používajú sa hlavne ako záložné chladiace zdroje. Malé prenosné klimatizačné jednotky sú často nenákladným zálohovaním, aby boli práve v prípade núdze.


Bezvodičové mini-rozdelené klimatizačné jednotky

Bezvodičové mini-splitové klimatizačné jednotky, najmenej bežný typ klimatizačnej jednotky, sú niekedy ideálne pre domácnosti, ktoré v súčasnosti nemajú kanalizačné a multifamily. Viaceré chladiace systémy môžu byť zriadené z jednej jednotky, každá s vlastnými individuálnymi klimatickými kontrolami.

Vnútorné jednotky sú často esteticky nepríjemné a ťažko sa skrývajú. Sú tiež o 30% drahšie ako centrálne klimatizačné jednotky. Avšak táto jednotka môže byť pripojená k väčšine steny, stropu kvapiek a má ďalšiu výhodu, že je bezpotrubná

.