Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Vedeli ste, že klimatizácia sa zahrieva, rovnako ako chladí?
12.10.2018

Vedeli ste, že klimatizácia sa zahrieva, rovnako ako chladí?

V skutočnosti mnohí vlastníci podnikov môžu odmietnuť investovať do klimatizačného systému, pretože si neuvedomujú, že moderný systém Variant Refrigerant Flow (VRF), ktorý funguje tým, že premieňa okolitý vzduch na teplý alebo studený vzduch, je rovnako efektívny zahrievanie priestoru tak, ako ho ochladzuje.

Najlepší spôsob, ako premýšľať o tepelných čerpadlách VRF a systémoch rekuperácie tepla, je udržiavanie pohodlnej teploty pre váš dom alebo podnikanie. Keď si uvedomíte, že moderný systém klimatizácie môže byť viac ako štyrikrát efektívnejší ako tradičné vykurovacie systémy a znížiť účty za vykurovanie o viac ako 80%, rozhodnutie o inštalácii je veľmi lákavé.

Takže čo sa týka technológie VRF a aké rôzne možnosti sú k dispozícii pri inštalácii klimatizácie do vašej domácnosti alebo podniku?

Ako fungujú systémy VRV / VRF

 

. Keď spoločnosť Daikin začala používať túto technológiu už v roku 1980, zaregistrovala sa na názov Variant Refrigerant Volume. Ostatné firmy museli použiť iný termín a názov Variant Refrigerant Flow.

Hoci každý systém VRV / VRF je vybavený proprietárnou technológiou, všetky fungujú pozdĺž rovnakých základných línií.

Ako bolo uvedené v úvode, systémy VRF konvertujú okolitý vzduch buď na teplý, alebo na studený vzduch. Vyznačujú sa týmito faktormi:

 

  • Iba chladivo (bez chladenej vody)
  • Invertorové kompresory (na zníženie spotreby pri čiastočnom vykurovacom alebo chladiacom zaťažení)
  • Niekoľko vnútorných jednotiek na slučke
  • Schopnosť modulárnej expanzie (je to dôležité pre veľké priestory)

 

V pracovnom VRF systéme je vonkajší vzduchový kondenzátor, obsahujúci jeden alebo viac kompresorov, pripojený k viacerým vnútorným jednotkám prostredníctvom dvoch drôtových káblov na uzavretej slučke. Každá vnútorná jednotka je pripojená k ovládaciemu panelu (káblové alebo bezdrôtové) a môže byť aj centralizovaný riadiaci prístroj pripojený k vonkajšej jednotke.

 

Keď niekto zapne niektorú z interných jednotiek, vlastná logika prevádzky upraví kompresory podľa informácií o vonkajšej teplote (poskytovanej vonkajšou jednotkou), teploty nastavenej operátorom a prevádzkovým režimom).

 

Prepočítavanie sa vykoná vždy, keď sú zapnuté alebo vypnuté prídavné vnútorné jednotky alebo nastavené, čo umožňuje jemné ladenie ovládania podmienok v každej miestnosti.

 

Existujú dva typy teplovodných VRF systémov: tepelné čerpadlá a systémy na rekuperáciu tepla.

 

Systémy tepelných čerpadiel sú najobľúbenejšou voľbou. Vnútorné jednotky môžu vytvárať nezávisle teplý alebo studený vzduch. Aj keď systémy na rekuperáciu tepla sú menej populárne, sú sofistikovanejšie s vnútornými jednotkami schopnými súčasne miešať teplý a studený vzduch.

Všetky veľkosti inštalácie sú v našich kompetenciách. Či už potrebujete malú jednotku na reguláciu teploty konzervárne alebo systém vhodný pre veľké komerčné miesto, môžeme dokončiť všetky práce podľa najvyšších štandardov.

Taktiež sme schopní navrhnúť kompletné inštalácie vzduchotechnických zariadení alebo úzko spolupracovať so svojím tímom pre návrh interiérov, aby sme prekonali inštalačné problémy.

 

Ak chcete naozaj maximalizovať efektívnosť nákladov, môžeme integrovať technológiu VRF do vašich systémov domácej automatizácie.

 

Okrem inštalácie vám môžeme pomôcť so všetkými požiadavkami na údržbu a servis vzduchu, či už sme nainštalovali pôvodnú jednotku alebo nie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk