Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Viete, kedy potrebuje klimatizácia servis?
03.01.2019

Viete, kedy potrebuje klimatizácia servis?

Ak sa s problémom môžete rýchlo zaoberať problémom s opravou klimatizácie zo tímu lacna-klima.sk, šetríte peniaze a zabráňte frustrácii úplného narušenia systému. Tu je päť znakov, ktoré môžu naznačovať, že existuje problém so varením vášho klimatizačného zariadenia, ktorý je potrebné riešiť.

1. Fúkanie horúcim vzduchom

Ak váš systém fúka horúci vzduch, môže to znamenať zlomený kompresor. Mohlo by tiež naznačovať únik chladiva. Ani jeden nie je nemožné opraviť, a to môže stáť menej, než si myslíte, ale budete musieť problém vyriešiť skôr, ako budete môcť používať váš systém.
2. Vlhkosť v blízkosti vášho systému

Ak začnete zaznamenávať vlhkosť alebo úniky vo vašom systéme, máte problém. Niekedy ide o menšiu záležitosť, ako niečo, čo blokuje odtokovú hadičku, ktorá odvádza kondenzáciu od klimatizácie. To neznamená núdzovú situáciu, ale budete to chcieť opraviť, aby ste sa vyhli vytváraniu prostredia na rast plesní. Niekedy vlhkosť môže naznačovať únik chladiva, čo je vážnejšie. Či tak alebo onak, je potrebné riešiť problém rýchlo, aby sa predišlo ďalším problémom.
3. Neobvyklé zvuky

Váš klimatizačný prístroj by mal bežať pomerne ticho. Zatiaľ čo si všimnete zvuk z motora, nesmiete počuť brúsenie, skrútenie, mriežku alebo iné hlasné zvuky. Často sa problém môže vyriešiť skôr, ako budete musieť celú jednotku úplne vymeniť.
4. Neobvyklé vône

Silný a štipľavý zápach môže naznačovať, že izolácia drôtu v systéme je spálená a je potrebné ju vymeniť. Múčnaté vône sú ukazovateľom plesní, čo ohrozuje zdravie vašej rodiny.
5. Vysoká vlhkosť

Súčasťou práce klimatizačného zariadenia je vytiahnutie vlhkosti zo vzduchu vo vašom dome. Ak si všimnete, že voda sa spája okolo okien alebo lepkavým pocitom vo vzduchu vo vašom dome, je to dobrý signál, že klimatizácia nefunguje správne. Odovzdajte expertom na leteckú dopravu, aby ste zistili, či máte problém.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk