Logo
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Novinky
08.12.2021
Dekarbonizácia motorov vozidiel.
VODÍKOVÁ DEKARBONIZÁCIA   POMOŽTE DEKARBONIZÁCIOU MOTORA VÁŠMU VOZIDLU   Čo je dekarbonizácia? Dekarbonizácia je proces odstraňovan... čítať celé
30.06.2021
Montér klimatizácie - vyhl. č. 508/2009 Z.z. - PRAKTICKÝ KURZ
Chcete sa naučiť správne namontovať klimatizáciu? Alebo sa iba zdokonaliť vo svojom remesle?  Ak áno, aše kurzy sú určené práve pre Vás.  Po úspeš... čítať celé
01.03.2021
Ponúkame prenájom autoplošiny
Ponúkame prenájom autoplošiny vrátane kvalifikovanej obsluhy. Plošina sa vysunie do výšky 21 m. Bočný dosah 10m. Plošina na podvozku Mercedes Sprinte... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Výber výkonu klimatizácie, výpočet.
22.01.2017

Výber výkonu klimatizácie, výpočet.

Aký výkon by mala mať moja klimatizácia?

Vysoké letné horúčavy či nevyrovnaná teplota v domácnosti. Aj toto sú dôvody, prečo sa počet používateľov klimatizácií zväčšuje. Nejde len o majiteľov podnikov, ale aj o bežných ľudí, ktorí by radi do svojho príbytku v lete nahnali čerstvý vzduch. Ak ste sa už rozhodli, že si klimatizáciu zaobstaráte, dajte si pozor pri jej výbere.

Klimatizácia na kúenue

Nie vždy platí, že kúpa správneho typu klimatizácie závisí len od jej ceny. Pri kúpe musíte zvažovať viacero faktorov. Typ klimatizácie, jej umiestnenie, veľkosť bytu, ale najmä jej výkon. No a ako vybrať klimatizáciu s ideálnym výkonom do vášho bytu?

Najspoľahlivejším riešením je poradenstvo u odborníkov. Tí vám poradia klimatizáciu presne na mieru. No aby ste získali ako taký prehľad pre seba, pripravili sme pre vás zhrnutie tých najdôležitejších vecí, ktoré by ste o výkone klimatizácie mali vedieť.

Výkon je azda najdôležitejším faktorom pri výbere správneho typu klimatizácie. Je dôležitý nielen z hľadiska spotreby, ale aj funkčnosti zariadenia. Ak si vyberiete klimatizáciu s vysokým výkonom vzhľadom na veľkosť miestnosti, môže sa vám zariadenie zapínať a vypínať.  Alebo ak vyberiete malý výkon, klimatizácia bude neustále spustená, čo nie je efektívne vzhľadom na spotrebu energie. Už pred kúpou zariadenia si viete približne vypočítať potrebný výkon. Niekto odporúča vypočítať objem miestnosti (výška x šírka x dĺžka), iní uprednostňujú obsah podlahovej plochy (dĺžka x šírka).

Vo všeobecnosti platí:

10 m2 = 1kW klimatizovaného zariadenia

1 m3 = 60 – 130W / m3

 

Čo vplýva na výkon klimatizácie?

Výkon klimatizačného zariadenia nezávisí len od veľkosti miestnosti. Ovplyvňujú to aj nasledovné faktory:

-          orientácia miestnosti podľa svetových strán (teplejšia miestnosť je v lete viac klimatizovaná – v zime naopak)

-          veľkosť a rozmiestnenie okien

-          počet elektrospotrebičov a ich umiestnenie

-          počet osôb obývajúci miestnosť

-          izolácia miestnosti (materiál, príp. akým spôsobom je miestnosť izolovaná)

 

 

Základný parameter pre výkon klimatizácie je jej celkový chladiaci výkon (W, kW). Spolu s výkonom sa môžete stretnúť s pojmom príkon. Ten udáva celkovú spotrebu elektrickej energie zariadenia. To je pre vás taktiež dôležité, pretože od toho si viete predstaviť, o koľko sa zvýši vaša mesačná spotreba, a teda aj vaše náklady. Môžete si teda vybrať klimatizácie s vyšším a nižším výkonom. Ak zvolíte klimatizáciu s menším výkonom, pripravte sa na to, že takéto zariadenie potrebuje vydať viac spotrey pre dosiahnutie adekvátneho výsledku. Ak vlastníte klimatizáciu s vyšším výkonom, spotreba síce ostane zvýšená, no svoju robotu odvedie oveľa rýchlejšie. Tu si treba dávať pozor, aby ste neprechladli, pretože niekto môže byť citlivý na vyšší výkon klimatizácie. Preto je potrebné hľadať zlatú strednú cestu, aby st miestnosť neprechladili, ale aby to nebolo zdĺhavé a neprichádzali o peniaze.

So všetkými výpočtami a odporúčaniami sa môžete obrátiť na nás. Pomôžeme vám nielen pri výbere, ale aj pri montáži a následnej obsluhe klimatizácie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk