Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Šetrite s nami


samsung wind free www.lacna-klima.sk

 

 

 

NOVINKY

arr3Odporúčajte nás a získajte zľavu až 50 eur.Odporučte nás svojim známym a my Vám dáme zľavu na klimatizáciu až do výšky 50 eur. Ak nás... arr3Záruka na klimatizácie 5 rokov.Záruka na klimatizácie 5 rokov.   Ponúkame Vám predĺženú záruku na klimatizácie kúpené a... arr3Klimatizácia aj na kúrenie?Áno, klimatizácia môže komfortne vykúriť Váš priestor. Prednosťou je rýchlosť a aj úspora energie... arr3DotácieNové riešenia pre úsporu energií. Ak uvažujete nad fotovoltickými panelmi, solárnymi kolektormi... arr3Pri nákupe s platbou vopred na účet zľava na nákup 2%.Pripravili sme pre Vás možnosť platby za tovar vopred na účet, čím získate zľavu až 2% z celkovej...

KLIMATIZÁCIA V AKCII

naša cena 629,00 € (17 612,00 CZK)
skladom
naša cena 1 129,00 € (31 612,00 CZK)
skladom
naša cena 564,00 € (15 792,00 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 685,00 € (19 180,00 CZK)
skladom
naša cena 1 129,00 € (31 612,00 CZK)
skladom
naša cena 749,00 € (20 972,00 CZK)
skladom

ANKETA

Akú klimatizáciu preferujete?

TOSHIBA 47% DAIKIN 17% GREE 17% INÁ 19%

07. 07. 2017

Výhody a nevýhody klimatizačných zariadení

Zmenou teploty klimatizácie podľa vašich potrieb sa môžete cítiť pohodlne vo všetkých ročných obdobiach. Klimatizácie  však môžu zvýšiť riziko vzniku určitých zdravotných problémov, najmä ak ich nedokážete správne vyčistiť a udržiavať. Tento článok vysvetľuje niektoré z hlavných výhod a nevýhod použitia klimatizačných zariadení.

Výhody použitia klimatizačného zariadenia

Zabraňuje dehydratácii a tepelným výkyvom

Vystavenie nadmernému teplu počas dlhého obdobia môže spôsobiť dehydratáciu. Je to preto, že vysoká teplota vedie k hojnému poteniu a spôsobuje, že vaše telo stráca vodu. Ak nezastavíte túto stratu vody, výsledkom bude dehydratácia. Keďže klimatizačné zariadenia znižujú potenie, môžu minimalizovať riziko straty vody a dehydratácie.

Tepelné údery sú ďalším problémom, ktorý môže spôsobiť nadmerné teplo. Je to preto, že príliš veľa tepla môže spôsobovať komplikovať reguláciu telesnej teploty.  Nedostatočná predchádzanie tohto problému môže spôsobiť poškodenie mozgu a iných orgánov tela. Vzhľadom na to, že klimatizačné jednotky znižujú teplotu vzduchu, môžu byť užitočné pri zabránení tepelným výkyvom.

Zlepšuje kvalitu ovzdušia

Klimatizácie môžu výrazne zlepšiť kvalitu vzduchu v interiéri a vytvoriť oveľa zdravšiu atmosféru. Dôvodom je to, že sú schopné zachytávať peľ, prach a iné alergény prítomné v životnom prostredí. Znížením vlhkosti vzduchu môžu klimatizačné jednotky kontrolovať rast pliev a plesní.

Pomáha znižovať astmu a alergie

Vzdušné podmienky môžu pomôcť pri filtrácii a dezinfekcii vzduchu, ktorý dýchame. To môže pomôcť znížiť riziko astmatických záchvatov a alergií odstránením peľu a prachu a zabrániť rastu plesní a plesní. Byť vystavený plesni je jedným z hlavných faktorov, ktoré zvyšujú riziko astmatických záchvatov, alergických reakcií a ďalších problémov s dýchaním. Skutočnosť, že zatvárame okná pri používaní klimatizačných zariadení, pomáha predchádzať vniknutiu environmentálnych alergénov, baktérií a prachu.

Nevýhody používania klimatizačného zariadenia

Suchosť kože

Strávenie zvýšeného času v klimatizovanej miestnosti môže spôsobiť, že vaša pleť stráca svoju vlhkosť, čím sa stáva citlivou a suchou. Môže tiež spôsobiť podráždenie a suchosť sliznice.

 

Zhoršenie respiračných problémov

Náhla zmena teploty ukázala, že zhoršuje príznaky rôznych ochorení dýchacích ciest. Našťastie môžete výrazne znížiť riziko tohto problému nastavením vyššej teploty a jeho postupným znižovaním.

Infekcie dýchacích ciest a alergie

Nečistenie klimatizačného zariadenia môže spôsobiť nahromadenie prachu, baktérií a peľu vo vzduchových filtrov. To významne zvýši riziko astmatických záchvatov a infekcií dýchacích ciest.

Keď je vystavený chladiacemu vzduchu príliš dlho vzduchu, môže to mať za následok výtok z nosa, sínusové problémy, bolesť v krku a iné podobné príznaky. Niektoré podmienky ovzdušia nemajú schopnosť zvlhčovať vzduch, čím je vzduch veľmi suchý. Suchý vzduch môže spôsobiť podráždenie obloženia nosa a úst.

Najlepším spôsobom zníženia rizík spojených s používaním klimatizačných jednotiek je ich pravidelné čistenie a servis. Čistá a dobre udržiavaná klimatizácia bude mať viac zdravotných výhod a veľmi málo nevýhod.